Wątek dotyczący artykułu

Polacy za granicą - odc. 10

Polscy zawodnicy występujący poza granicami kraju rozegrali kolejne mecze sezonu 2012/13. Udany tydzień mają za sobą Tomasz Tłuczyński i Paweł Niewrzawa, którzy odnieśli wygrane w lidze i pucharze.

przeczytaj cały artykuł

Amadeusz

Czy ja wiem czy się będą lepiej rozwijać… Według mnie lepiej żeby grali w czołowych zespołach I ligi, nie mówiąc już o Superlidze, niż na przykład w trzeciej lidze niemieckiej, poziom na pewno niższy nie jest… Jak by wszyscy wrócili, najlepiej gdzie indziej niż do Kielc i do Płocka, to i w Polsce mogliby się na spokojnie rozwijać :)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
kibiCK

Nie myślałem o III lidze niemieckiej... miałem na myśli bardziej takich graczy jak Podsiadło czy Niewrzawa, którzy grają w dużo silniejszych ligach niż liga polska. Młody Niewrzawa gra mecze w Bundeslidze a to czego się tam nauczy to jego. Bundesliga to jest zupełnie inny świat pod każdym względem. Gdyby swego czasu Bartek Jaszka nie wyjechał do Niemiec to teraz nie byłby rozgrywającym najwyższej europejskiej klasy. W Niemczech zawodnik cały czas ma kontakt z rywalami, którzy prezentują wysoką jakość gry. W każdym meczu trzeba dać z siebie wszystko, bo liga jest dość wyrównana.
To samo np. Podsiadło (7 bramek w ostatnim meczu z Paris Handball), który gra we Francji gdzie poziom także jest znacznie wyższy niż w Polsce. Młodzi zawodnicy jak mają okazję to niech siedzą za granicą w silnych ligach. Do Polski zawsze zdążą wrócić. Co innego taki Marcin Lijewski, który swoje w Niemczech pograł i teraz jego transfer do Polski na pewno podniósłby poziom jakiejś drużyny - najpewniej będzie to Wybrzeże Gdańsk.

| Odpowiedz
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Amadeusz

Z moich informacji masz trafne spostrzeżenia, Marcin Lijewski najprawdopodobniej wróci właśnie do Wybrzeża Gdańsk :) W powyższym rankingu jest około 40 zawodników, ci z niższych lig niemieckich, czy ze Szwajcarii wróciliby do Polski i już by poziom się poprawił. Prawda jest taka, że musimy mieć jeszcze 3-4 drużyny na poziomie choćby Płocka sprzed trzech lat i wtedy będziemy konkurencyjną ligą.

| Odpowiedz
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.