Wątek dotyczący artykułu

Szeroka kadra Unibaksu: Kto będzie niezadowolony?

Unibax Toruń dysponuje pięcioma wysokiej klasy seniorami. Jednak tylko czterech z nich znajdzie się w podstawowym składzie. Jak to wpłynie na atmosferę w drużynie?

przeczytaj cały artykuł

miroslaw998

Zastanawiam się dlaczego autor artykułu wiele razy odwołuje się do stwierdzeń typu:wielu kibiców jest przeciwnych,wielu kibiców nie wyobraża sobie etc.Nie jest w końcu tajemnicą że skoro ściągnięto do drużyny Golloba to nikt nie myśli o bronieniu się przed degradacją.A skoro tak,to drużyna ma walczyć w każdym meczu i ze skutkiem na koniec pozytywnym.Nie chcę wracać tu do roku ubiegłego gdzie w okresie przygotowań tenże Adrian Lanser Miedziński na jedno z pytań odnośnie przygotowań do sezonu odpalił że nikomu nic do tego a następnie zaraz po meczu w Gorzowie zaczął przepraszać.Ile razy przepraszał?Pamiętamy.Do tego jednak za chwilę.Średnia wskazuje że jeżeli mamy pretensje za wyniki w stosunku do Adriana to widząc średnią Golloba można powiedzieć że jechał jeszcze gorzej.A Ward?A Sullivan?Nie mieli wpadek?Co innego jednak jest wpadka a co innego jest notoryczne wożenie się w ogonie.Nie od dziś wiadomo że obcokrajowcy a przynajmniej część z nich jadą na każdym torze.Kibice w Rzeszowie mieli możliwość oglądać Holdera jak duży komplet ujechał a czasami w Toruniu 12-13 to problem.Król Motoareny.Kto nim będzie teraz?Dotychczasowego znamy ale doszedł Gollob i też lubi i potrafi.Nie zazdroszczę Kryjomowi.Wracając jednak do tematu,to na jego właśnie miejscu już dziś bym patrzył kto w ostatnim okresie jak jechał na danym torze.I nie ma zmiłuj.Ktoś w tygodniu pojechał na jakiś nędznie obsadzony turniej do dawnego NRD i wygrał a drugi otarł się o pudło w turnieju GP.Co ma być wykładnikiem?Kogo wystawi?Jedzie zawsze najlepszy skład.Najważniejsze jest aby zawodnicy między sobą nie zaognili sytuacji bo dla nas kibiców liczą się medale i tytuły a dla nich punkty w meczu.Kibicowi jest obojętne kto ile punktów zrobi,ważny jest końcowy wynik.Taka sytuacja w Toruniu już kiedyś była.Starsi pamiętają,choć w grę wchodzili zawodnicy może nie tej klasy.Nie skończyło się to dobrze.Była cała masa pretensji.A to że musiał walczyć na treningu a to że sprzęt nadmiernie eksploatował i wręcz wykańczał aby pokazać się z najlepszej strony i zmieścić się w składzie meczowym.Myślę też że to na tyle dorośli ludzie że o innego typu walce nie pomyślą a to że do tego doszło akurat teraz w Toruniu?To proste.Cztery główne kontrakty były [pomijam młodych].W minionym sezonie dzięki ukłonowi drużyny z Częstochowy mogli walczyć w play-off.Cel więc chyba osiągnięty nie został bo uratowało ich szczęście.Doszedł więc Gollob i teraz niech się panowie martwią.A będzie naprawdę o co.Jeżeli dodamy do tego nowe przepisy o czym w lokalnej prasie pisze jeden z redaktorów a dotyczące możliwości renegocjacji kontraktów w przypadku nie osiągnięcia odpowiedniej średniej to wcale zawodnikom nie zazdroszczę.Możliwość utraty 150-200 tyś w sezonie,ptzy jednoczesnym niezbyt pewnym miejscem w składzie meczowym wskazuje że poza możliwościami zarobienia jest też szansa na stratę. Może się tak trafić że jak już kogoś wystawią do składu a pojedzie cieniutko to poza faktem że nie zarobi za punkty to jeszcze średnia mu spadnie i ...No właśnie.I na koniec.Fakt podpisanych wcześniej w Toruniu umów a teraz zatrudnienie Golloba raczej świadczy o tym że po raz ostatni taką drużynę zobaczymy.Ta drużyna w tym składzie się po prostu rozleci.Gdyby nawet zawodnikowi oczekującemu,klub jakiś ekwiwalent by wypłacał to w przypadku zawodników tej klasy pozostaje jeszcze aspekt sportowy.Chyba że mając na uwadze wiek Sullivana i Golloba uwzględnimy ich starty jako typowo rekreacyjne.Oni już chyba raczej nie są na dorobku.Oj będzie ciekawie,oj będzie.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (10|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Kaczor Falubaz

Przeczytałem,ciekawe,interesujące do zoba na najpiękniejszym żużlowym stadionie świata!(Gorzowski,pomijając jakość toru jest równie piękny)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (4|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Hockley

Masz sporo racji, ale nie zapominaj o jednym, bo wywnioskowałem, że według Ciebie, sprawa jednego seniora to wielki problem dla klubu, w tym oczywiście dla tego, który będzie decydował o składzie, czyli Kryjoma, gdyż zawodnicy wobec możliwości renegocjacji kontraktów w przypadku nie osiągnięcia odpowiedniej średniej mogą stracić sporo pieniędzy. Ok, jednak... Mianowicie, nie zapominaj, że nikt nie ma już więcej dawać paru zawodnikom za darmo miejsca w składzie i głaskać po głowie, po kolejnym słabszym występie. Teraz liczy się czysta rywalizacja i tak jak piszesz, z czym się zgadzam, że w meczu jadą po prostu najlepsi. To, że zobaczymy po raz ostatni taką drużynę jest oczywiste, ze względu na to, że po tegorocznym sezonie Ryan zapewne zakończy karierę, z czym nosił się podobno już teraz, a Pulczyńscy kończą wiek juniora. To oznacza, że reszta seniorów (Gollob, Ward i Holder mają kontrakty do 2014 włącznie) zostanie i nie ma tutaj podstaw, by twierdzić, że ta drużyna się rozleci. Składy się zmieniają. Najważniejszym będzie, by zostawić trzon i w dalszym ciągu szkolić młodzież, która także powinna stanowić o sile zespołu. Żużel to ich praca, a na takim poziomie, jeśli chce się zarabiać, trzeba coś pokazać i udowodnić, że należy im się miejsce. To się tyczy wspomnianego Miedzińskiego i Warda, bo to do nich należy mieć pretensje o taką, a nie inną jazdę w 2012 roku i nie ukrywam, że mogliśmy osiągnąć dzięki ich lepszej dyspozycji nieco więcej, a na pewno nie drżeć do końca o awans do czwórki. Trudno, to są sportowcy, jeśli chcą nazywać się profesjonalistami, muszą pokazać na co ich stać i wspólnie dążyć do osiągnięcia celu. Nie uważam, że przez tą rywalizację coś się może w środku zespołu popsuć. Ryan Sullivan wielokrotnie pokazywał, że dobro drużyny jest dla niego szalenie istotne, w tym roku oddał za medal zdrowie i pozostawał kawał serca na torze. Podczas półfinału z Tarnowem, widziałem jego smutek i żal, że nie może wsiąść na motor i pomóc zespołowi. Gollob, tak jak Ryan za Toruń umierać oczywiście nie będzie, ale by zarobił duże pieniędzy, musi "podnieść je z toru", więc oczywistym jest, że zamierza jechać na maksa, bo jaki by on nie był, jako człowiek, to jako sportowiec jest szanowany. On prezentuje wiadomą klasę sportową, co gwarantuje okazałe zdobycze punktowe i tu oddaję w niepamięć jego ostatni rok w Gorzowie, bo to nie oznacza, że ten zawodnik (mimo racji wieku) będzie jeździł tak samo jak ostatnio lub gorzej. Przecież to 4 zawodnik świata. Obserwuję speedway od lat i wiem, że to żużlowiec z na tyle ponadprzęciętnymi umiejętnościami i doświadczeniem oraz smykałką do zarabiania kasy (:D), że wie, iż trafił do klubu, gdzie ma idealne warunki, do pokaźnego zarobku. Najbardziej prawdopodobna wersja jest taka, że Holder, Sullivan i Gollob powinni trzymać swój poziom, a czwarte i ostatnie miejsce rozegra się między tymi, którzy ostatni rok pojechali mówiąc delikatnie średnio, a więc między Miedzińskim i Wardem. To nie oznacza wielkich kłopotów, bo to naturalna sytuacja w każdym silnym klubie. Dla przykładu popatrz na najmocniejsze drużyny innych dyscyplin sportowych. Raz jedzie jeden, raz drugi, nie można mieć wszystkiego. To mobilizacja dla takiego zawodnika, a sport jest taki, że jeśli idzie to w pozytywnym kierunku, zawsze będzie z korzyścią dla drużyny. Pamiętam doskonale dawne czasy. Czy to walkę w barażach, czy to złota DMP, czy srebra, w tym to z 2003, które było rozczarowaniem. Przyjście Golloba nie oznacza, że nagle mamy o tym zapomnieć i odwrócić się od naszych barw. Dla mnie najważniejszy jest doping w moich barwach i w końcu wynik zespołu.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (4|0)
blokuj
jur

Kontrakty z seniorami są w Toruniu podpisane do sezonu 2014 i teoretycznie wtedy powinna startować cała piątka. Oczywiście jeśli Ryan nie zakończy kariery. Dlatego sezon 2013 nazwałbym sezonem przejściowym.
O zaangażowanie zawodników byłbym spokojny, wymusza go system szczególnie to, że "postojówek" nie będą płacić.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|0)
blokuj
obiekt37

Nie ma takiej możliwosci żeby Gollob musiał cokolwiek podnosić z toru - ma jak nic gwarancje startów i ryczałt za każdy mecz.Wierzenie w inny scenariusz jest naiwnością...

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|1)
blokuj
Hockley

Coś na zasadzie "czy się stoi czy się leży, kasa się należy?". Polemizowałbym, chociaż może i masz rację. Kontrakty Golloba z reguły owiane były tajemnicą, my możemy się tylko domyślać, szacować. Wiem, że ma gwarancję startów, czego Kurzawski nie chciał powiedzieć wprost.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|1)
blokuj
KamaZ

czemu sadzisz ze trzeba meicx pretensje do Warda za taka a nie inna jazde?! w calym sezonie tylko 2x zawalil mecze w Tarnowie no i ten wypadek przed meczem o braz z Zielonka a tak caly sezon jechal rowno! pamietaj ze on jest jeszcze juniorem a jezdzil jako senior i wypadl najlepiej z tych wszystkich ktorzy byli w takiej samej sytuacji. Ward jest jaki jest ale to jest melodia przyszlosci! a panienka miedziak to jest do wy******* ! z roku na rok coraz gorzej takei zeslanei jak Warda na rok by mu moze pomoglo a jak nei to sorry ale ja jzu takei zawodnika bym nei chcial miec w Toruniu, wole postawic na Pawla P czy tez Warda albo innych juniorow z Torunia! pozdro :)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|2)
blokuj
Hockley

Dlaczego sądzisz, że Miedziński jest do wyrzucenia (tak to nazwę)? Powinniśmy dać mu szansę, to nasz wychowanek i zawodnik, który sporo sukcesów odniósł i medali dla klubu zdobył. Miał swoje problemy, nie jechał jak należy, to oczywiste, ale nie trzeba tak drastycznie do tego podchodzić i od razu go wyrzucać. Wypożyczenie prawdopodobnie wpłynęłoby na niego pozytywnie, ale nie ma sensu wzmacniać rywala, nawet z końca tabeli, skoro wciąż możemy go mieć u siebie. W tym roku czeka go walka o skład i chyba to jest dla niego wystarczającą pokutą... Drużyny bez Warda sobie nie wyobrażam, dlatego kiedy się okazało, że może zostać on wypożyczony, bo takie były plany, nie byłem zadowolony, ciężki mi z tym było, bo jest to kawał talenciaka, jednak wciąż nieokrzesanego. Zawodnik z niesamowitym potencjałem. Ok, jego sezon mogę ocenić jako przyzwoity, ale niekiedy brakowało mi u niego, tego co zawodnik jego pokroju i możliwości powinien prezentować, takie miałem odczucie, nie wiem może za dużo jeszcze od niego wymagam, bo to wciąż junior. Wybaczyłem mu "megawpadkę" z półfinału i to, że osłabił nas w meczu o medal. Chyba poczuł się zbyt pewnie, dlatego i w jego przypadku cieszę się, że czeka go walka o skład. Nie zapominajmy, że to chłopak, który powinien być naszym zawodnikiem na lata, dlatego jeszcze chwilę czekam, na jego prawdziwy "wystrzał z formą". Pozdrawiam.

| Odpowiedz
blokuj
czarna ----

wez przestan ten wychowanek jest cienki i zawala nam mecze na dodatek jak on sie zachowuje nic mu nie pasuje i nie oszukujmy sie został tylko dzieki Gollobowi bo sie zaniego wstawił u mnie by pierwszy leciał

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|1)
blokuj
Best76

sullivan zawalil na mecz w gorzowie totolanie. ale za to pojechal w tarnowie. to sporadyczne przyapdki 2,3 na seozn ze ktos zaali. a pulczyscy wiecznie zawalaja. gdyby oni dowozili to co maja po 1 okrazeniu torun przegralby 3 mecze sezonie. i w tarnowie by wygral i u siebie w polfinale. to samo inne mecz. wygralby w zielonje. itd. to sa glowni winowajcy brazu.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
czarna ----

ja nawet o nich nie wspominam bo szkoda słow ostatni sezon juniorki maja a potem zobaczysz pierwsza albo druga liga albo jakis mechanik moze

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|1)
blokuj
czarna ----

jak nie miedziun te wazne, a o tamtych to szkoda gadac wogole. Night cos ci powiem nigdy nie lubiłam miedziuna i nigdy go lubiła nie bede jezdzi beznadziejnie i jest zdufany w sobie a tak naprawde to jet cienki i tyle

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|2)
blokuj
KamaZ

ja Cie rozumiem tylko wiesz od 3 lat? czy nawet 4 on zamiast jezdzic lepiej schodzi na to a liczy sie tylko kasa i kasa. ja wiem ze wychowanek itp itd tylko nie zawsze mozna tak na to patrzec co roku. co sezon mowi bedzie lepiej bla bla bla a w trakcie co sie dzieje? pratkycznie co mecz przeprasza ze pojechal tak slabo. ja tez druzyny bez Warda sobie nie wyobrazam tak samo jak bez Holdera! moim marzeniem jest by jezdzili tu do konca kariery ale bedzie co bedzie. owszem zgodze sie ze nie zawsze prezentowal 100% swoich mozliwosci tylko pamietaj kolego ze do kontuzji jezdzil tak jak mial jezdzic i pech chcial ze sie rozwalil i mial 1! operacje w zyciu to pewnie jakos na niego wplynelo ale prezentowal podobny poziom co przed.
ja rowniez czekam i wiem ze jeszcze niejednemu glupkowi pokaze jak sie jezdzi na zuzlu!
pozdrawiam!

| Odpowiedz
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.