Wątek dotyczący posta na blogu

Prywatne dyskusje między użytkownikami

SportoweFakty.pl

Wielu z Was korzysta z komentarzy pod przypadkowymi wiadomościami, żeby porozmawiać z innymi użytkownikami, których poznaliście i polubiliście w trakcie korzystania ze SportoweFakty.pl. Jest to niewygodne zarówno dla tych, którzy w ten sposób rozmawiają, jak i dla innych czytających komentarze, bo wiele (…)

przeczytaj cały artykuł

kyasix

Możecie używać tych dyskusji zarówno do rozmów jeden na jeden, jak i w większym gronie (do 11 osób)

mało, mało, za m a ł o ;/
skąd takie ograniczenie?

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
TenSybil

Zgadzam się, za mało, co najmniej 30! A poza tym, gdyby nie te "towarzyskie" rozmowy, to może nie byłoby tak świetnych blogów itp. i merytorycznych dyskusji, bo do twórczego, merytorycznego pisania,
potrzebna jest odpowiednia aura. Wiem to z doświadczenia.
Na forum tenisowym, które jest maksymalnie rozgadane, fakt, powstaje najwięcej blogów, również z innych dziedzin sportowych.. Np. - sportów zimowych!! Bardzo profesjonalnych!

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (4|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
-f-iolka

Ja nie skreślam nawet tych nieaktywnych i tych, którzy się sami "pousuwali" - lubię niekiedy wrócić np do Pmyffy. I jeszcze jeden problem - jak dużo czytam a z rzadka się odzywam to co??? - wyautować bo blokuję cenne miejsce?:(

| Odpowiedz
blokuj
Darkness

Powiem szczerze, ze nie rozumiem;-) ograniczenie do 11 osób dotyczy jednej konkretnej prywatnej rozmowy. Osób z którymi możesz w roznym czasie rozmawiać ze względu na wzajemna obserwacje może byc i 300! Mówimy o ograniczeniu uczestnikow JEDNEJ rozmowy w danym momencie. Naprawdę macie tak, ze w danej chwili dostępnych i chętnych do rozmowy byłoby 30 osób?

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|1)
blokuj
TenSybil

Z całym szacunkiem.. to ja nie rozumiałem, ale rozumiem ;), że po to tutaj piszemy teraz, żebyś rozwiewał różne wątpliwości??

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|1)
blokuj
Darkness

Może nie konkretnie i nie zawsze ja - ale taki jak mniem jest sens tej rozmowy;-) Mam nadzieję, że wątpliwości wyjasnilem?;-)

| Odpowiedz
blokuj
TenSybil

Może jeszcze nie wszystkie wątpliwości mogły przyjść nam do głowy, bo nowości, które przeważnie bywają udogodnieniami, choć nie zawsze(!), sprawdza się dopiero "w praniu".
A jaka będzie rola moderatora w nowej rzeczywistości???
Pozdr.. :)

| Odpowiedz
blokuj
TenSybil

Domyślasz się jednak, że pytanie dotyczyło "odwrotnej" opcji??
Czy nie-prywatne rozmowy będą od teraz cenzurowane "dowolnie"??

| Odpowiedz
blokuj
Komentarz usunięty przez użytkownika
Darkness

Oj niestety opcji usunięcia danej rozmowy nie ma:( Możemy pomyśleć o kasowaniu archiwum, ale uczciwie przyznaję, że dobudowanie tej opcji nie będzie miało wysokiego priorytetu - raczej przy przebudowie społeczności. No chyba, że zaistniała potrzeba ma charakter wagi państwowej?;-)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|2)
blokuj
Laguna

Odnośnie prywatnej dyskusji chciałem Pana poinformować że zaproszona osoba mimo iż przestałem ją obserwować (zrobiłem to na próbę bo chciałem zobaczyć czy w to miejsce kogoś innego mogę dać) nadal może w prywatnej dyskusji pisać (chodzi o tą samą dyskusje). A chyba miało być inaczej :-)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
SportoweFakty.pl

Obserwowanie jest potrzebne do zapraszania/bycia zaproszonym i tylko w momencie zapraszania jest to istotne. Gdy ktoś już uczestniczy w dyskusji, sam fakt, że ktoś kogoś przestał obserwować, nic nie zmienia na liście uczestników dyskusji. Podobnie nie zmienia nic w ważności zaproszenia - raz wysłane zaproszenie jest ważne nawet po usunięciu z obserwowanych.

Wymóg wzajemnego obserwowania jest głównie po to żeby zapobiec spamowaniu zaproszeniami od osób, od których nie chcemy otrzymywać zaproszeń. Natomiast temat usuwania z dyskusji kogoś kto już w niej uczestniczy to zupełnie inna kwestia i na dzisiaj takiej możliwości jeszcze nie ma. Zakładamy, że rozmawiać będziecie raczej w gronie znajomych i taka potrzeba „wyprowadzenia kogoś siłą” nie będzie częsta ;-).

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|2)
blokuj
Laguna

Dziękuje za odpowiedź :-) co do Pana wpisu "Zakładamy, że rozmawiać będziecie raczej w gronie znajomych i taka potrzeba „wyprowadzenia kogoś siłą” nie będzie częsta" na razie takiej potrzeby nie ma. To był taki test bo wcześniej Pan Darkness pisał że będzie można odebrać komuś uczestnictwo w dyskusji wystarczy tylko przestać obserwować. Cały czas liczę że powiększycie priva tak by do jednej dyskusji można było zaprosić więcej osób miłej soboty :-)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|1)
blokuj
asia

Odpowiem tak..30 może nie,ale zdarza się ,że tych osób jest więcej niż 11.Tym bardziej teraz,kiedy zaraz zaczyna się sezon...sporo osób powróci..osób,z którymi zawsze się prowadziło tak zwane prywaty.Ja na obecny moment mam takich osób więcej niż 11....więc jak mam postąpić,jeśli się okaże ,że mam wybierać.Zagrać w marynarza..?Jak dla mnie pomysł z prywatnymi rozmowami super,ale ten limit jednak jest zbędny.Skoro to ja zapraszam,czy mnie to dlaczego nie może być tak,że to ja będę decydować ile osób do mnie na tę prywatę przyjdzie.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|1)
blokuj
Darkness

Takie były podstawowe założenia prywatności i swego rodzaju "intymności" tych rozmów. Poza tym w tym limicie mieści sie zdecydowana większość wzajemnych obserwacji uprawnisjacych do skorzystania z tej opcji. Za jakiś czas sprawdzimy jak ta funkcjonalność jest wykorzystywana i rozważamy inne limity.

| Odpowiedz
blokuj
kyasix

Staram się to zrozumieć, ale skoro do zaproszenia do prywatnej potrzebne jest "obserwowanie wzajemne" to spamowanie nie a miejsca. Wystarczy przestać obserwować osobę która pisze do nas a tego nie chcemy.
W tym miejscu chce dodać, że jest tu sporo na prawdę sporo wartościowych osób z którym na co dzień rozmawia się na tematy poza sportowe. I kogo w takim układzie wykluczyć z ewentualnej rozmowy? Ciężko powadzić jakąś hierarchię wartości.
Niepotrzebnie również tak ściśle łączycie obserwowanie kogoś chęcią prywatnej z nim konwersacji.
Ja np do dziś obserwowałam zaledwie 3 osoby, po to tylko by nie przekopywać "tony" komentarzy na swoim kokpicie po kilkugodzinnej nieobecności na forum. Co nie przeszkadzało mi czytać co piszą i konwersować z nimi. I jest to stała kilkunastoosobowa grupa.

| Odpowiedz
blokuj
Alk

Limit 11 osób wydaje się być za mały. Nawet jeśli priv wykorzystywany ma być w zamyśle do krótkotrwałych tematów to należałoby zwiększyć limit np. dwukrotnie. Priv z dwoma czy trzema osobami jest świetnym pomysłem, ale możliwość rozmowy na jakiś temat z większą ilością osób bez postronnych trolisk jest jeszcze lepszy.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (6|0)
blokuj
anka96-

Bardzo trafny pomysł z prywatnymi dyskusjami, ale 11 osób to na prawdę niewiele .
A skoro piszecie, że "za jakiś czas " limit MOŻE będzie większy ... no to to jest pojęcie względne. Nie szłoby już teraz poszerzyć tego limitu chociażby do 15 - 20 osób ? To już wiele by dało.

| Odpowiedz
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.