Wątek dotyczący artykułu

Michał Daszek wchodzi do gry

Dwoma efektownymi bramkami przywitał się z publicznością w Ergo Arenie Michał Daszek. Dla młodego skrzydłowego był to drugi mecz w koszulce z orzełkiem na piersi.

przeczytaj cały artykuł

hbll

Daszek wszedł do gry. Ja bym jednak z tym optymizmem nie przesadzał - raz że jeszcze wiele pracy przed nim, dwa że zdobył 2 bramki a nie 12, by piać z zachwytu.
Zresztą ani prawe skrzydło nas w najbliższych latach nie zgubi, ani nas nie zbawi. Za to trzeba szukac, szkolić i pracować nad prawą połówką - bo to będzie pozycja kluczowa. A już najbardziej martwią braki na tej pozycji, jesli spojrzy się jak bardzo kontuzjogenny jest K. Lijewski.
Na innych pozycjach czy to będzie Jaszka / Rosiński/może Jurkiewicz/ktoś inny, Jurecki/Bielecki/Podsiadło/Chrapkowski/ktoś inny itd jakoś sobie poradzimy...

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
maniek350

w jakimś sensie masz racje ale zobacz z 2 strony, że może sie rozwinąć bardzo dobrze. a gdzie ma sie zdobywać cenne reprezentacyjne doświadczenie jak nie w takich meczach jak wczorajszy?

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
hbll

oby się rozwijał. Ja wyżej ceniłem i dalej cenię Bartczaka ale jesli Daszek wywalczy sobie miejsce dobrą grą, to nie mam nic przeciwko.
Tylko że w naszej kadrze chyba tylko Wiśniewski (spośród skrzydłowych), dzięki grze w obronie, rzutom z 2giej linii może stanowić o sile kadry. Pozostali raczej jeszcze długo nie będą, bo gra skrzydłowymi w polskim pojęciu handballa niewiele znaczy od dawna.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|1)
blokuj
KubaMTS

Tyle, że Bartczak jest 86 rocznik, czyli 27 lat ma już. W Polsce mamy takie dziwne myślenie, że zawodnik w przedziale 24-27 lat, grający na poziomie, powiedzmy, solidnym to zawodnik perspektywiczny. To samo było z Tomczakiem, on też nie był wcale aż taki młody jak mówiono o nim, że ma ogromny potencjał. Daszek to rocznik 92, a już jest dobrze wyszkolony technicznie, dobrze biega do kontry, tylko w obronie czasem ma luki.
W Europie grają ludzie młodsi i na dużo wyższym poziomie, dlatego akurat na Bartczaka bym chyba nie stawiał. Wystarczy spojrzeć - Palmarsson (90'), Marguc (90'), Mackovsek (92'), Gaber (91') - tyle mi sie przypomina, więcej nie chce mi się szukać :)
Wydaje mi się, że też powinniśmy szukać takich ludzi i dawać im szanse w kadrze B, czy nawet w kadrze A kosztem wyników.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|0)
blokuj
skejl

W Polsce mamy takie dziwne myślenie, że zawodnik w przedziale 24-27 lat, grający na poziomie, powiedzmy, solidnym to zawodnik perspektywiczny.

Ha, tu niezupełnie o to chodzi. Owszem, kadrę trzeba odmładzać rocznikami 90+, ale ilu wskażesz naprawdę sensownych w tym wieku? Zmiana pokoleniowa nie powinna być szokowa, ale płynna. I właśnie w Polsce mamy takie przekonanie, że co zdolniejsi 85+ pomogą złagodzić ten szok, przynajmniej ja to tak odbieram.

| Odpowiedz
blokuj
KubaMTS

Zgadzam się z tą łagodną "zmianą pokoleniową" jak najbardziej, ale np. w kadrze B powinni grać ludzie zupełnie młodzi, jeśli chodzi o nazwiska: Łangowski 90', Daszek 92', Przybylski 91', Paczkowski 93', Syprzak 91', Morawski 94', Nogowski 90', Klinger 91', Szczecina 90', Niewrzawa 92', Kornecki 93', Buchcic 92', Szczęsny 93', Staszewski 92', Abram 92', Stołowski 94'.
Trochę chłopaków jest, nie są to w tym momencie mistrzowie świata, ale jak najbardziej można powiedzieć, że mają potencjał. Sporym problemem w większości są braki w wyszkoleniu fizycznym, ale akurat to można nietrudno nadrobić.

| Odpowiedz
blokuj
skejl

W takim razie źle cię zrozumiałem, rzeczywiście, pisałeś głównie o kadrze B. Trzeba jednak oddać Bieglerowi, że próbuje ją zagospodarować, zrobić z niej przedsionek pierwszej reprezentacji, a nie kadrę pocieszenia, rezerwę na święty-nigdy. Takie proste, a jednak u nas nowość.

| Odpowiedz
blokuj
Mania

A gdzie tu widzisz hura optymizm, chłopak został zauważony i pochwalony za swoje akcje co przy jego debiucie w seniorskiej kadrze i przy takiej publice na pewno nie było bez wpływu na psyche świetnie sobie poradził a Ty piszesz - nie strzelił 12 goli- To już nie można pochwalić?! No ludzie , jak nie wprowadzano młodych źle, wchodzili na krótkie chwile, źle za krótko - czego w końcu wymagać! Dobrze, że dostał możliwość dłuższego grania i swoje 2 szanse, które miał wykorzystał w 100%. Patrząc na perspektywę roku 2016 to powinno być raczej więcej takich młodych zawodników wprowadzane- czyż nie?! Powodzenia Michał w dalszej karierze!

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.