Wątek dotyczący artykułu

Antoni Łangowski: Ci co się nie złapali nie byli strasznie rozgoryczeni

Antoni Łangowski jest jednym z zawodników kandydujących do kadry Polski na ME w 2016 roku. Szczypiornista MMTS-u Kwidzyn, który zagrał w turnieju kadry B, wypowiedział się też o sytuacji w klubie.

przeczytaj cały artykuł


hbll

zakładając że w Kwidzynie zostanie Rosiak, Szczecina, Łangowski, Mroczkowski, Pacześny, Klinger, Sadowski, Nogowski czy Daszek - bedzie to bardzo młody zespół, ale jednak juz w lidze ograny i raczej na pierwszą ósemkę.
Szkoda byłoby żeby klub, który w ostatnich latach odznaczył się w naszym handballu, pokazał nawet w Europie staczał się po równi pochyłej. Jest poza tym ładny obiekt - co nie jest jeszcze u nas standardem.
Mam nadzieje ze Kwidzyn przetrwa godnie zbliżający się chudy okres. Wobec powyższej kadry może warto też jeszcze bardziej nastawić się na młodzież i stworzyć ośrodek, oparty na młodych, zdolnych i mabitnych. Na pewno są ku temu bardzo solidne podstawy.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (4|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Michał-Kwidzyn

hbll finansowo i organizacyjnie "chudy okres" w MMTS-ie trwa od początku istnienia tego klubu. Na wysoką pozycję w lidze mojej drużyny niebagatelny wpływ miała słabość innych (poza Kielcami i Płockiem) drużyn w kraju. W sytuacji, gdy znalazły się (to taki kwidzyński neologizm - same się przecież nie znalazły) pieniądze w Zabrzu, Szczecinie, Puławach, po części w Mielcu, Kwidzyn utrzymując budżet na stałym poziomie zaczął odstawać od wyżej wymienionych ośrodków. Rozumiem jednak, że Twoje stwierdzenie o "chudym okresie" odnosi się głównie do sytuacji kadrowej, która przełoży się (nie ma cudów - już się przekłada) na wyniki. No cóż, wybór nowego Prezesa MMTS-u jest jednak jednoznacznym przesłaniem dla kwidzyńskich kibiców. Przesłanie to brzmi - "porzućcie wszelkie nadzieje". Taka jest brutalna rzeczywistość.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
hbll

może i racja z tymi finansami. W każdym razie obecnie okoliczności dla Kwidzyna są niesprzyjające. Raz że pojawiły się lepsze pieniadze w przynajmniej 3-4 ośrodkach, dwa że awans Gdańska może być gwoździem do trumny.
mimo to szkoda klubu, hali, marki i potencjału jaki udało się w Kwidzynie wypracować. Spora częśc potencjalnych przyszłych kadrowiczów gra lub grała ostatnio w MMTSie i mam nadzieje ze na tym polu wiele sie nie zmieni. Wkońcu ten klub będzie mógł zaoferować młodym graczom rozwój, sporo grania w warunkach superligowych i na hali, której nie trzeba sie wstydzić.
Poza tym Kwidzyn to małe miasto i chyba bez konkurencji ze strony innych klubów, jesli chodzi o walkę o sposorów. Na Orzechowskiego i Adamuszka to moze za mało, ale na dzisiejszych najzdolniejszych juniorów może wystarczyć. Życzę powodzenia.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
into the vortex

Otóż to, Kwidzyn to w ogóle pod względem wychowawczym wzorowy przykład dla klubów typu Piotrkowianin - czyli zespołów z małych, niezamożnych miast, które nie mają szans "nazwisk" sprowadzić. Różnica w tym, że Kiper nie ma takiej ładnej hali, ale może kiedyś to się zmieni.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
ewe-kwidzyn

Idealnie ujęte szczególnie pierwsze zdanie(niestety niektórzy nawet w mieście nie potrafię tego pojąć).Jednak nie przeceniajmy w tym przypadku słowa "niebagatelny" mimo wszystko.W pewnym momencie była to naprawdę sportowo/kadrowo silna drużyna (po za Iskrą czy Wisłą) na tle reszty ligi.Piszesz ,że znalazły się pieniądze w Zabrzu,Szczecinie,Puławach czy Mielcu i zweryfikowało to nasze możliwości tyle,że tak samo tylko wstecz można by powiedzieć o MMTS-ie .Wypaliło(tyle,że bez finansów co jeszcze cenniejsze) w Kwidzynie i zweryfikowało możliwości innych.Nie umniejszajmy sami temu co dokonał dzięki sobie głównie ten klub dla nas w ostatnich latach mimo wszystko.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.