Wątek dotyczący artykułu

Podsumowanie tygodnia w PGNiG Superlidze Mężczyzn

Szczypiorniści Vive Targów Kielce jako pierwsi zapewnili sobie awans do półfinału mistrzostw Polski. Mały krok do strefy medalowej zrobiły z kolei Orlen Wisła Płock, MMTS Kwidzyn oraz Azoty Puławy.

przeczytaj cały artykuł

haketa GKW

MMTS prawie zawsze gra tak zeby kibice nie zapomnieli co to emocje... poraz kolejny mecz dreszczowiec. Ale to pokazuje jak sa silna i zmotywowaną ekipą żeby odrobic taka strate w Mielcu z kolei stal równiez nie pozostala dłużna i tez pokazała prawdziwe oblicze walki do końca, sa to dwa podobne zespoły. Mam nadzieje ze teraz wygrana w Kwidzynie dla MMTS chociaz kiedys mówiło sie "Twierdza Kwidzyn" po zmianie hali mam nadzieje ze zespół odbuduje negatywne statystyki... DO BOJU MMTS!!!!!!!!!!!!

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
jaet

No fakt, mecze pełne emocji. Nikt (oczywiście poza dwójką hegemonów) nie wygrał tylu spotkań w halach przeciwnika, co MMTS w Mielcu i Stal w Kwidzynie. Mam nadzieję, że Stal się jeszcze odbuduje i wróci tę rywalizację do Mielca, ale będzie to ekstremalnie trudne, bo dysponujecie niesamowitą siłą z drugiej linii, a nasi bramkarze są z formą w czarnej... Cóż, nadzieja umiera ostatnia.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|1)
blokuj
jaet

Przez 15 minut. Potem wpadało wszystko co Kwidzyn rzucał, a Klingerowi nawet z 12-13 metra. Moim zdaniem Rysiek powinien spróbować z Kryńskim już w II części pierwszej połówki, ale jak pokazała druga połowa, wiele się nie zmieniło i Lechowi też z II linii wpadało praktycznie wszystko. Skutnik na konferencji, właśnie bramkarzy uznał za głównych winowajców piątkowej porażki. Nie wiem, czy to do końca uczciwe stawianie sprawy, ale obydwaj bronili w okolicach 20%, podczas gdy Szczecina miał ponad 40%...

| Odpowiedz
blokuj
miki

Też zdziwiło mnie stawianie bramkarzy jako winowajców porażki. Problem ewidentnie leżał w skuteczności, bo dochodzenie do sytuacji rzutowych nie sprawiało Stali większego problemu. Tak na szybko to Pacek 3 setki zmarnował, Kostrzewa, Janyst, Gliński i Babicz po 1; razem 7 setek, z których wystarczyło wykorzystać 2... Niestety skuteczność jest mankamentem od początku sezonu. Szansa na wygranie w Kwidzynie oczywiście jest, bo Stal nie gra źle, ale będzie to piekielnie trudne.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|1)
blokuj
AlexLFC

staneli obroncy to i bramkarze staneli. Klinger prostym zwodem, balansem ciala dochodzil do rzutu jak chcial. brakowalo agrsywnych atakow, nawet 2 min. moim zdaniem lepiej dostac 2 minuty niz sie patrzec jak przeciwnik rzuca sobie na bramke. poczul by raz, moze 2 razy Klinger parkiet to by tak odwaznie nie atakowal:P

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
hbll

co by nie powiedzieć o całej naszej lidze - poza Vive i Wisłą - to poziom gry w obronie to jest to w czym przede wszystkim odstajemy od Europy. Wystarczy popatrzeć na pierwszy z brzegu mecz i obrony są niemal zawsze dziurawe jak ser - a jak przychodzi do meczów z Vive to wyniki blisko na -40 z tyłu.
Troche to dziwne bo o ile technikę trzeba wypracowywać latami, o 2 metrowych, sprawnych rozgrywających z rzutem z 9-10 metra też ciężko - a akurat braki w obronie można realtywnie szybko nadrabiać. Nie wiem jak trenują zespoły superligowe, ale mecze pokazują, jakby niemal nikt na treningach nie przykładał się do obrony.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.