Wątek dotyczący artykułu

Rozważam wycofanie drużyny z rozgrywek - rozmowa z Martą Półtorak, prezes PGE Marmy

Rzeszowianie nie czują się winni niedzielnych wydarzeń w Lesznie. Marta Półtorak uważa bowiem, że leszczyński klub nie przestrzegał regulaminu w zakresie odpowiedniego przygotowania toru.

przeczytaj cały artykuł


Pułkownik Molibden

Napisałem to gdzieś we wcześniejszym temacie ale się powtórzę. Krótka darmowa lekcja przygotowania toru po obfitych opadach. W pierwszej kolejności, trzeba odczekać aż tor będzie się nadawał do tego by na niego mógł wjechać ciężki sprzęt (koła nie będą się zapadać!!!) Jeżeli już jest taka możliwość to kolejna rzecz to bronowanie, mające na celu przesuszenie dolnych warstw toru do których przy ubitym torze słońce ma niewielkie szanse "dotrzeć". Po odpowiednim czasie (przesuszeniu) do akcji wchodzi walec/ubijarka i walcuje (ubija) tor, po ubiciu wjeżdża szyna skośna i dokładnie równa tor (po ubijaniu często pozostają delikatne rowki od kół ubijarki, szyna skośna je ścina i wygładza tor). Kolejna kwestia to szczotka która dopieszcza nawierzchnie i rozprowadza niewielką luźną nawierzchnie na jej powierzchni. Ostatni etap to lekkie roszenie w celu związania poszczególnych warstw toru (w torze jest glinka która pod wpływem wody spaja tor).
A więc ustalmy co nastąpiło:
- wielogodzinne obfite sobotnie opady, namoczyły wcześniej ubity wg regulaminu tor. W związku z tym że pochylenie toru w Lesznie jest jedne z większych w Polsce, woda spływając w kierunku krawężnika zaczęła się tam gromadzić (chyba zrozumiałe).
- rano, biorąc pod uwagę prognozy meteorologiczne z których wyraźnie wynikało że w niedzielę w Lesznie nie będzie padać, przystąpiono do suszenia toru.
- jedynym sposobem wysuszenia toru czyt. kleistej mazi, jest zbronowanie go i pozostawienie do wysuszenia. Z racji tego że pogoda co się później potwierdziło okazała się bardzo łaskawa, w pełni oddaje zasadność takiego działania.

Więc po co ta dysputa że nie należało go zbronować i suszyć, lepiej było zostawić go i odmówić różaniec za 40 stopni w cieniu.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (7|3)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
kibic polonii

kolego pocisz się pisząc obszerny artykuł na temat toru ,i po co! władze ENEA zapewne skrupulatnie zbadają ten problem ,z zapisów video i innych ,a wy na siłę udowadniacie sobie kto miał rację
P.S zapewne kolego nie wezmą pod uwagę Twojej wypowiedzi

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.