Wątek dotyczący artykułu

Wimbledon: Koniec polskiej baśni w Londynie, Janowicz przegrał z Murrayem

Nie spełnił się piękny sen Jerzego Janowicza i wszystkich polskich kibiców tenisa o finale Wimbledonu. Dzielnie walczący łodzianin w półfinale przegrał w czterech setach z Andym Murrayem.

przeczytaj cały artykuł

Armandoł

normalni? a przepraszam bardzo, czy ja jestem nienormalny, że wiernie kibicuje swojemu ulubionemu tenisiście już od trzech lat?

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|5)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Etienne

Ja stoję na stanowisku, że kibice powinni wspierać swoich rodaków - kiedy JJ grał z Federerem, mimo że kibicuję Mu od wielu lat i to dzięki niemu tenis tak mnie pochłonął, kibicowałam Jerzemu bo to mój rodak! I dla mnie niestety nie jest normalne, aby swoi byli za przeciwnikiem własnego reprezentanta. Rozumiem, że masz wielką sympatię do Andiego, ale takie mecze są wyjątkowe - przynajmniej dla mnie, każdy przecież ma prawo do własnego zdania...

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (6|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
ręczny

Dokładnie! Chłopak reprezentował nasz kraj więc jak można dopingować przeciwnika? Dla mnie to jest nienormalne. Prywatnie mogę kogoś lubić lub nie, ale jeśli ktoś wychodzi na kort, ring lub boisko i reprezentuje moją Ojczyznę to zawsze będę kibicował rodakowi. Nie ma innej opcji.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (6|0)
blokuj
Armandoł

gdyby w tym półfinale był Kubot - wtedy bym tak kibicował. Janowicz mi tak bliski nie jest. lubię go, ale Andy to mój naj-faworyt. od niego zaczęła się moja przygoda z tenisem, więc to logiczne, ze zawsze mu kibicuje. szanuje Twoje zdanie, ale proszę też o szacunek dla mojego zdania. :)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (4|3)
blokuj
Pottermaniack

Do sympatii nikogo nie można zmusić, skoro ktoś kibicuje Andy'emu bardziej niż Jerzemu, to niech kibicuje, jego sprawa. Kibic zmuszony do kibicowania to żaden kibic, a obłuda z patriotyzmem ma niewiele wspólnego. Uszanujmy to, że ktoś cieszy się z wygranej idola i skupmy się na fenomenalnym sukcesie Jerzego, warto rozpisać się bardziej na jego temat. ;) Tak to w sporcie bywa, skoro ktoś ma powody do radości, to ktoś inny niekoniecznie.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|1)
blokuj
GoVika

Kibice JJ wierzyli w JJ, a Murraya w Murraya. To, że ktos nie kibicował Polakowi nie czyni go chyba nienormalnym? Kibicuj i daj Salvo i Armandołowi kibicowac.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (7|5)
blokuj
ręczny

Wątpię by jacyś Szkoci kibicowali w tym meczu ... Polakowi. Jeśli jacyś Polacy w historycznym meczu, w którym Polak pierwszy raz w historii tenisa walczył o finał Wimbledonu kibicowali ... Szkotowi to ja nie mam więcej pytań. Nie wiem jak można w takim meczu kibicować rywalowi Polaka. Cóż są patrioci i "patrioci" w tym kraju.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (12|2)
blokuj
ręczny

Kibicuję tym, którzy reprezentują Polskę (w tym również mnie jako Polaka) na arenie międzynarodowej i życzę im by robili to jak najlepiej. Zauważ, że przy nazwiskach zawodników są flagi państw, z których się wywodzą. Kto dzisiaj oraz w poprzednich meczach reprezentował naszą Ojczyznę? Nie musisz odpowiadać, to pytanie retoryczne.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (5|0)
blokuj
Armandoł

i niech reprezentują. to nic zlego. rozumiem Twoje zdanie, ale ja po prostu nie patrzę na narodowość. dla mnie ktoś moze być z Polski, Niemiec, Wielkiej Brytanii czy Mongolii - jak gra fajny tenis i uwazam go za fajnego czlowieka - to mu kibicuje. :)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|5)
blokuj
Armandoł

dla mnie to po prostu rzecz drugorzędna. tenis to specyficzny sport. i zeby nie bylo - nie jestem zadnym "hejterem Polakow" - kibicuje niektorym z nich - tym co prezentuja ciekawy tenis. bo dla mnie wlasnie sport sie liczy. :)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|4)
blokuj
Minak

Nie wiem co z gościem jest nie tak, że siedzi akurat w tej chwili na polskim forum zamiast wśród innych fanów Murraya na forach Brytyjskich? Jakieś bariery językowe, czuje się tam obco...?

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|3)
blokuj
GoVika

Wczoraj już byla o tym dyskusja, że kibice tenisa najzwyczajniej na świecie nie kibicują flagom, tylko zawodnikom, a mówiąc kolokwialnie "nazwiskom". Wspaniale, że mamy tutaj tyle patriotów chcących być z Jerzym w tym turnieju i wspierajacych go, ale jeżeli ktoś kibicuje Szkotowi wręcz fanatycznie (pozdrawiam Armanduś:P), nie wymagaj od niego by był za jego przeciwnikiem, czysta tolerancja.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (4|5)
blokuj
Puławiak

Mogę się tylko podpisać pod tymi słowami. Nie interesuję się na co dzień tenisem, ale w takich chwilach rzucam wszystko i kibicuję Polakom. Jeśli my nie będziemy za naszymi to kto będzie? Angole? Szkoci? Wystarczy poczytaj co te brytyjskie, zarozumiałe downy wypisują na temat naszych sportowców. Oni są za swoimi a ja jestem za naszymi.
Pozdro

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (5|2)
blokuj
Armandoł

a zobacz co wypisują brytyjskie media o Polaku... ja tam żadnych złośliwości nie znalazłem, ba - bardzo chwalili Polaka. słusznie, bo grał bardzo dobrze. przed meczem z Andy'm tez pisali o nim w superlatywach.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|2)
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.