Wątek dotyczący posta na blogu

Jak mogłyby wyglądać DMŚ? Projekt i symulacja

Wzzzwz

Przeprowadziłem z kolegą symulację Drużynowych Mistrzostw Świata wg naszej, autorskiej formuły – turnieju trwającego tyle co obecnie DPŚ, ale rozgrywanego na terenie 1 państwa. Zakwalifikowaliśmy do niego 6 ewidentnie najlepszych w tej chwili drużyn narodowych na świecie (docelowo mogłoby być to 8 drużyn (…)

przeczytaj cały artykuł

Hockley

Twój pomysł osobiście nie przypadł mi za bardzo do gustu, ale doceniam taki projekt, bo jest warty uwagi. Zauważ, że nie byłby on jednak zbyt atrakcyjny dla drużyn najsłabszych, które miałyby problem ze złożeniem tak licznego zespołu.
Ja byłbym skłonny wrócić do tego, co było na początku tego wieku z jedną zmianą, o której powiem za moment.
Trzy półfinały, każdy w innym kraju, np.
1 - Polska, Wielka Brytania, Czechy, Węgry
2 - Dania, Rosja, Łotwa, Słowenia
3 - Australia, Szwecja, USA, Niemcy
Z tym, że dwa miejsca tworzyłyby drużyny z dwóch rund kwalifikacyjnych, gdzie jechałyby (jeśli zebrałyby pełne składy) Węgry, Słowenia (dla przykładu już zakwalifikowane do fazy głównej, jako zwycięzcy rund), Włochy, Austria, Francja, Ukraina, Finlandia, Chorwacja/Norwegia = 8.
W półfinałach, zwycięzcy od razu do finału, zespoły z drugich miejsc i najlepsza z trzeciego miejsca do barażu. Tam zwycięzca do finału i mamy rozstrzygnięcia. Baraż i finał na jednym torze. Wspomniana zmiana dotyczyłaby tego, że nie byłoby w barażu i finale 5 zespołów, jak to było w latach 2001-2003. Tutaj mielibyśmy po prostu zwiększoną liczbę drużyn w porównaniu z ostatnimi latami i nie byłoby od razu zagwarantowanego miejsca w finale, jak ma się to od roku 2012.
Do tego jedna zasadnicza zmiana, a więc po 5 zawodników w składach drużyn. Opcja z 4 jest nie do końca dobra, bo turniej jest okrojony z 25 do 20 biegów.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Gaspard

sam proponujesz 5 zawodników, a tu też jest 5 + 1 rezerwowy który jedzie tylko 1 bieg zgodnie z programem, więc jeśli którejś drużyny nie byloby stać na 6 zawodnika to ten 1 bieg mogłaby przeboleć. A byłyby mecze normalne i jazda parą, a więc właśnie wspólpraca wewnątrz drużyny bo w DPŚ zawodnicy jeżdżą indywidualnie tylko ich punkty się liczą razem, tu byłaby prawdziwa drużyna...
Twój pomysł jest ciekawyy i warty rozważenia, zwłaszcza dlatego że zwiększałby liczbę drużyn które w ogóle mogłyby wystartować choćby w eliminacjach, nie podoba mi się tylko to że najlepsza drużyan z trzecich miejsc awansuje a bez tego się nie obędzie, a mnie zawsze raziło we wszelkich sportach gdy nie z każdej grupy awansowało po tyle samo bo to nie do końca sprawiedliwe i nie oddaje to siły tych drużyn, ile pkt zebrały w różnych półfinałach.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.