Wątek dotyczący artykułu

Policja legitymuje ponad 2 tys. kibiców na stadionie w Bełchatowie

Kibice, którzy oglądali z trybun stadionu przy ul. Sportowej mecz 4. kolejki I ligi pomiędzy PGE GKS-em Bełchatów a GKS-em Katowice zostali zatrzymani na trybunach i są legitymowani przez Policję.

przeczytaj cały artykuł


anonim.anomim

To co się dzisiaj wydarzyło po meczu w Bełchatowie to czysta paranoja i prowokacja. Nie pozwolono kibicom opuścić stadionu,. Policja była uzbrojona po zęby w broń , pałki , armatki gazowe i byli przygotowani do ataku.
Było to bezprawne zatrzymanie ludzi którzy przyszli na mecz. A żeby było bardziej groteskowo po godzinie wyczekiwania zaczęli wypuszczać jedną brama pojedynczo , spisywali każdego co zajmowało 7minut na każdą osobę więc łatwo policzyć ile czasu może jeszcze to trwać, było ok 1000kibiców na trybunie południowej.
Udało się porozmawiać z jednym z funkcjonariuszy który okazał się "normalnym człowiekiem"
Przytoczę jego wypowiedzi:
"Panie nikt tu nie wie po co my tu stoimy, zostaliśmy rzuceni jako mięso armatnie a dowódcy stoją tam z tłu", " Jesteśmy tutaj dla prowokacji", "Też bym chciał być teraz w domu z rodziną, byłem na wolnym to mnie wezwali i musiałem przyjechać, nie jeden nie chce tutaj być lecz musi wykonywać rozkazy", Jak wrócę do domu to pierwsze co zrobię to wezmę garść tabletek bo wszystko we mnie lata", "Dla mnie to zwykła paranoja"
A wielu przebywających tam ludzi na 22 mieli do pracy i co teraz mają iść na komendę po zwolnienie do pracy a powodem było zatrzymanie policji? Co na to pracodawca?
Wlepiano wiele mandatów między innymi za: przejście nie po pasach, za używanie wulgarnych słów, jeden mężczyzna uwięziony na stadinie przekazał dziecko żonie przez siatkę gdyż córeczki były wieku ok 9 lat otrzymał za to mandat 500zł.
Ludzie byli tam wiele godzin weź dostępu do jedzenia i wody. Prosili przechodniów aby Ci poszli do sklepu aby kupić coś do jedzenia i picia, lecz policja stanowczo odmawiała.
Jak powiedział jeden z policjantów „ przyjechały oddziały OP z Łodzi, Są to największe chamy , a nie jeden był w przeszłości [kibolem], są oni specjalnie szkoleni do takich sytuacji”.
To jest nie do pojęcia co dzieje się w Polsce, jak mocno Policja jest skorumpowana, jakie są naciski przez przełożonych.
Po skończonym meczu gdy kibice GKSu Bełchatów chcieli opuścić stadion zostali od razu wepchnięci na stadion powrotem za pomoca tarcz i gumowych pałek. Czasy ZOMO wracają
A zapewne w jutrzejszych gazetach będą artykuły a w nich że to kibice taz”kibole” znów prowokowali, nie chcieli wyjść ze stadionu.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (18|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
jedyny_taki

To sie kwalifikuje jedynie na pozew zbiorowy, o bezpodstawne ograniczenie wolności. Dupa komendanta bełchatowskiej policji niebawem poleci ze stołka. K... tylko czekać, aż ludzie tuska jak w Syrii zaczną atakować wszystkich, ktorzy nie stosują sie do jego dekalogu. Strach żyć w tym kraju. Dzisiaj zatrzymują 2 tysiące ludzi, a jutro moze zaczną strzelać do kibiców, jak do górników w latach 80-tych?? Widac obywatel tusk stara sie by w historii zająć miejsce u boku jaruzelskiego i kiszczaka. Jest na dobrej drodze i z kazdym dniem coraz blizej poziomu ich "zasług" dla kraju.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.