Wątek dotyczący artykułu

Nasza dyskusja. Podsumowanie. Bogusław Trojan: Lepsze jest wrogiem dobrego

System rozgrywek w polskiej lidze budzi wiele kontrowersji. Do dyskusji na ten temat na zaprosiliśmy trenerów, zawodników i prezesów, o podsumowanie prosząc Komisarza Ligi, Bogusława Trojana.

przeczytaj cały artykuł


nafan

Dlaczego w naszej lidze siatkówki nie ma takich problemów z rozgrywkami, jest jak jest wszyscy są zadowoleni,kasa się kręci,przychodzą coraz lepsi zawodnicy,liga się powiększyła i z 6-ść klubów realnie walczy o mistrzostwo?.Odpowiadając na swoje pytanie chodzi o kasę.To jest rozgrywka głownie między klubami 3-12 i ich negocjacjami z sponsorami.Klub w rozgrywkach zasadniczych zajmie 3-cie miejsce(czyli brąz) a sumie może zająć 8-me(loteria) i wtedy "klops"(sponsor spodziewał się czegoś innego).Servas ma jeszcze uraz do straconego mistrzostwa z przed dwóch lat a Wisły atutem, zawsze były"pleyoffy".Zróbmy zawodową ligę.Wzorujmy się na lepszych.A ten Trojan z zwiazkiem niech mysla nad zciagnieciem kasy do polskiego szczypiorniaka.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
HBLLove

Siatkówka jest zarządzana profesjonalnie. Plus Liga to inaczej Profesjonalna Liga Piłki Siatkowej S.A - spółka akcyjna prowadząca regularne (coroczne) rozgrywki ligowe o mistrzostwo Polski w piłce siatkowej mężczyzn pod nazwą Polska Liga Siatkówki oraz rozgrywek o Puchar Polski w piłce siatkowej mężczyzn począwszy od tej fazy rozgrywek, w której do rywalizacji przystąpią drużyny ligi zawodowej. Tam Związek Piłki Siatkowej ma mało do gadania i nie rządzi ligą (zupełnie inaczej jest w przypadku piłki ręcznej)! Liga Siatkówki jest w pełni profesjonalna i wszystko się kręci do przodu. Liga piłki ręcznej nie jest profesjonalna i rządzą tą ligą ludzie, którzy bardziej dbają o swoich sponsorów niż o to by polska piłka ręczna się rozwijała. Prawda jest taka, że gdyby nie prywatne pieniądze włożone przez sponsorów w kielecki klub (po części dotyczy to także Wisły) to polska piłka ręczna byłaby w czarnej d... i praktycznie nikt w Europie o polskich klubach by nie słyszał. Czyją zasługą jest to, że Mistrz Polski z Kielc promował całą ligę w Kolonii? FF Ligi Mistrzów był transmitowany do 140 krajów na świecie a mistrzowie Polski promowali tam polski handball i według mnie promocja wypadła zdecydowanie na plus szczególnie po zwycięstwie z THW Kiel, które oglądali ludzie na całym świecie. Czyja to zasługa? Związku? Leśnych dziadków? Bez żartów proszę... Dlatego Związek powinien słuchać tego co mówią polskie kluby i pomoc klubom powinna być dla nich priorytetem. Tak niestety nie jest. Związek ma inne priorytety.
http://www.sportowefak...40-krajach

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (5|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Praktikers

Ale Ty człowieku kielecki jesteś zarozumiały. Wszystkie kluby superligi mają mniejszych lub większych sponsorów. Szczęście Kielc, że znalazł się tam człowiek, który wsparł męski handball.Robi to dobrze i oby jak najdłużej. Ale sprowadzanie przez Ciebie rozwoju piłki ręcznej w Polsce do pracy jednego klubu w Kielcach jest wielce oryginalnym i nieprawdziwym spostrzeżeniem. Na szczęście Twój lekceważący stosunek do innych środowisk handballu mówi najwięcej o Tobie. Ty podobnie jak niektórzy z kolegów na forum, opowiadacie zwykłe dyrdymały nocą wydumane, bo trudno mi odnieść się inaczej do prezentowanej ignorancji w zakresie organizacji i ekonomii sportu.
Dodam, że siatkówka i koszykówka (kluby) od środka nie wygląda tak wspaniale jak z zewnątrz. A może nawet gorzej niż w handballu. Ma podobne i jeszcze większe problemy co handball. Powodzenia w dalszym bajaniu.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (4|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.