Wątek dotyczący artykułu

Co z tym szkoleniem żużlowego narybku? Obserwujemy początek końca polskiej dominacji?

Stwierdzenie zawarte w tytule jest może kontrowersyjne zważywszy na to, że trójka Polaków lideruje IMŚJ w tym sezonie. Czy aby na pewno ze szkoleniem żużlowej młodzieży jest tak dobrze?

przeczytaj cały artykuł


Pułkownik Molibden

Świetny artykuł, może dla niektórych zbyt wcześnie autor pokazuje problem ale problem już jest i trzeba jak najszybciej o nim pisać, mówić, itd. Tak się składa że syn mojego brata trenuje w szkółce w jednym ze słynących ze szkolenia ekstraligowych klubów. Powiem krótko, MASAKRA !!!!! Pomijam fakt że trzeba mieć swój sprzęt i kompletny ubiór, osprzęt (zapasowe zębatki, koła, narzędzia, skrzynki, dmuchawy, itp - parę fajnych tysięcy) i wszystko inne co zawodnik do uprawiania tego sportu potrzebuje. Klub daje olej i metanol, o torze nie piszę bo to oczywiste. Mojego brata akurat stać, więc może sobie na to pozwolić. Większym problemem jest sam system szkolenia, trening odbywają się raz w tygodniu !!!!!!!! i trwa 2 godz. Przez te dwie godziny, trenują zawodnicy z I zespołu (nie wszyscy oczywiście), zawodnicy wypożyczeni do innych klubów i tzw. szkółka (tzw. nie jest tu przypadkowe). Oczywiście "zawodowcy" mają pierwszeństwo i wyjeżdżają sobie kiedy chcą, nie zachowując żadnej logicznej kolejności. Chłopcy ze szkółki ja wyjadą na tor 3 razy podczas treningu, to jest święto lasu. Powtarzam 3 razy w tygodniu !!!!!! Kiedy oni mają się nauczyć jeździć? Jak brat chciał pojechać z młodym do innego ośrodka żeby sobie pośmigał, to wszędzie słyszy że nie bo nie, albo że w ogóle ze względu na koszty nie ma treningów !!!!!! Oczywiście jest Pawlicki, Przedpełski, Zmarzlik, Dudek .... Tak, teraz są ale za 5 lat, będzie krucho, bardzo krucho. Kiedyś o skład w takich MMPPK czy też DMMP odbywała się rywalizacja, teraz jadą Ci co są, a że czasem nie ma to drużyny bywają jednoosobowe a biegi 2-3 osobowe.
Kto napisał że lepiej iść na jakość a nie na ilość, może i prawda, ale prawdą jest też fakt że będziemy wybierać z grona tych na których na to stać, a jak życie pokazuje większość najbardziej utytułowanych zawodników pochodzi raczej z biednych lub średnio zamożnych domów. Wracając do samych treningów, to jest to obraz nędzy i rozpaczy, nie wykwalifikowani trenerzy, na ogół starzy żużlowcy po zawodówkach, bez jakiegokolwiek przygotowania pedagogicznego (choć znam wyjątki że to nie przeszkadza np: J.Ząbik), cyt: trzymaj gaz i do przodu albo weź kup sobie wędkę i idź na ryby. Takie teksty są na porządku dziennym. Mamy XXI wiek i tego typu szkolenie nie powinno mieć miejsca. Reasumując, problemu jeszcze nie widać ale za 2-3 lata medal w IMEJ, będzie wielkim wydarzeniem.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (9|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.