Wątek dotyczący artykułu

Łukasz Kowalski dla SportoweFakty.pl: Odchodzę z klubu z powodów zawodowych

Po roku piastowania funkcji wiceprezesa Dospel Włókniarza Częstochowa Łukasz Kowalski zmuszony był złożyć rezygnację. - Moja decyzja nie ma nic wspólnego z ostatnimi wydarzeniami - mówi otwarcie.

przeczytaj cały artykuł


kapitan bomba

2. KSM
W Ekstralidze ustalono górny limit KSM na poziomie 40 punktów. Dolna granica to 33. Zespoły startujące w niezmienionym składzie w stosunku do poprzedniego sezonu również podlegają przepisom o KSM.
W I lidze ustalono górny limit KSM na poziomie 40 punktów. Nie będzie obowiązywał dolny limit KSM.
W II lidze limit KSM ustali GKSŻ po zakończeniu procesu licencyjnego.
W przypadku, gdy któryś z zespołów nie wypełni przepisu o dolnym limicie KSM, karą nie będzie walkower, jak dotychczas, a jedynie kara finansowa w wysokości 50 tysięcy złotych. Dodatkowo drużynie odjęty zostanie jeden punkt meczowy.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Realny

Powiadasz, ze ma racje wiec co to jest?
Art. 712.
Zawody mogą być rozgrywane tylko wówczas, gdy o godzinie rozpoczęcia zawodów, podanej w zawiadomieniu o zawodach, w każdej z drużyn jest obecnych i uprawnionych do startu co najmniej 6 zawodników lub co najmniej 5,gdy w składzie jest zawodnik zastępowany (art.711), drużyna dysponuje sprzętem w postaci motocykli i wyposażenia osobistego zawodnika w ilości niezbędnej do przeprowadzenia całych zawodów oraz spełnia wymogi określone w art. 709 ust. 1-3
5. Jeżeli drużyna zgłoszona do zawodów nie spełnia wymogów określonych w przepisach o KSM przegrywa mecz walkowerem.

TERAZ IDZIEMY DO :

ART 709
Drużyny uczestnicząw zawodach w składach liczących od 6 do 7 zawodników,przy czym:
1) w składzie każdej drużyny musi być zgłoszonych (art. 710 ust. 1) co najmniej 4 zawodników spełniających łącznie następujące kryteria:
- są zawodnikami krajowymi,- posiadają licencję sportową „Ż”,
- nie posiadają licencji międzynarodowych wydanych przez inną FMN niż PZM,
2) skład każdej drużyny zgłoszonej do zawodów musi spełniać następujące wymogi:
a) w sezonie 2013 KSM maksymalna: 40 pkt, KSM minimalna 33

tekst z PUDELKA?

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Start_Gniezno

Dlaczego wykroiłeś coś bardzo ważnego?

2) skład każdej drużyny zgłoszonej do zawodów musi spełniać następujące
wymogi:
a) w sezonie 2013 KSM maksymalna: 40 pkt, KSM minimalna: 33 pkt,
b) pozostałe określone w przepisach o Kalkulowanej Średniej
Meczowej (KSM).

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
kapitan bomba

Ale night kłamie. Zakłada się o coś, z później zmienia konto i pali głupa. Ludzie piszą mu, że nie ma racji, a on dalej się brnie w kłamstwo. Nie ma honoru, dla mnie to jasne. Jest zwykłą wydmuszką.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Realny

Nigdy nie zmieniam konta jak mam wolnego Nighta czlowieku. jak mnie podpier.. to musze kozystac z kolegi. Zycie. Chciales sie mnie pozbyc, zebys mogl ludziom wciskac ciemnote.Nie poszlo Ci.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Realny

Ty nie znasz regulaminu chlopie. Dalem linka , zeby wszyscy przeczytali co mowi regulamin , a nie jakies punkt z regulaminu PUDELKA.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Realny

Meczu nie ma. Regulamin wyraznie to mowi. Bomba idzie metoda, ze tonacy brzytwy sie chwyta. To ostatni ODDECH KACZUCHY. Jego od dawna tu nie powinno juz byc.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Start_Gniezno

Night, sorry, ale NIE MASZ RACJI.

2) skład każdej drużyny zgłoszonej do zawodów musi spełniać następujące
wymogi:
a) w sezonie 2013 KSM maksymalna: 40 pkt, KSM minimalna: 33 pkt,
b) pozostałe określone w przepisach o Kalkulowanej Średniej
Meczowej (KSM).
- Ten podpunkt dziwnym trafem pominąłeś!


Pozostałe przepisy o Kalkulowanej Średniej Meczowej:

5. Jeżeli drużyna zgłoszona do zawodów nie spełnia wymogów określonych w przepisach o KSM odpowiednio:
1) przegrywa mecz walkowerem, jeżeli przekracza maksymalną KSM,
2) otrzymuje karę finansową 50.000 zł oraz jeden ujemny punkt
meczowy, jeżeli nie posiada minimalnej KSM. W zakresie spełnienia przez drużynę wymogu minimalnej KSM kary nie orzeka się w przypadku, gdy kierownik drużyny załączy do zgłoszenia drużyny do zawodów oświadczenia o niezdolności zawodników do startu w zawodach żużlowych (załącznik nr 9, DRUKI OBOWIĄZUJĄCE W SPORCIE ŻUŻLOWYM).


Night, zachowaj się jak facet i weź porażkę na klatę :)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Realny

Czyli twoim zdaniem pkt 2 nie obowiazuje bo obowiazuje pkt 5? czyli pol regulaminu obowieazuje polowa nie? Nie idz jego droga. Regulamin mowi wyraznie w tym punkcie. Mecz nie moze sie odbyc bo nie ma ksmu 33.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Realny

Bo kary sa dodatkiem. Pierwsze zdanie z art 712 mowi wyraznie....
Art. 712.
Zawody mogą być rozgrywane tylko wówczas, gdy.....
wiec meczu nie ma i moze byc 150 podpunktow dodatkowych. Meczu nie ma. walkower, -1 i 50 tys. Do tego 200 tys dla organizatora.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Realny

Bo walkower by byl i kary. Wiec powiedz mi jak mecz nie moze sie odbyc jakim sie konczy wynikiem? 0-0? wiec -1 ddla kogos kto nie spoelnil wymogu, a ten co spelnil co ma z tego? NIC? Bomba tego nie ogarnia, ale to wiem od dawna. On ogarnia tylko jedna rzecz. Kompromitowac sie notorycznie.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Komentarz usunięty przez użytkownika
Norton82

Punkt 2 mówi tylko o wymogach, tu nie ma żadnego słowa o walkowerze czy karach. O walkowerze czy karach mowa jest dopiero w punkcie 5.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Realny

Pkt 712 mowi kiedy mecz moze sie w ogole odbyc. Musi byc ksm 33 zeby sie odbyl. To ze jedno drugiemu przeczy to inna sprawa.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Norton82

Gdy wprowadzano zmiany był wywiad nie pamiętam kto ale powiedział że nie będzie walkoweru z powodu dolnego KSM zmiana z powodu szopki w Toruniu.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
czarna ----

Night tam faktycznie tak pisze ze nie walkowera jeżeli druzyna nie ma 33 tylko kara 50tys i ten 1 pkt ujemny tylko jest pytanie czy to zostało zaakceptowane

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Start_Gniezno

Powiedz mi tylko gdzie jest magiczne słowo walkower?

5. Jeżeli drużyna zgłoszona do zawodów nie spełnia wymogów określonych w przepisach o KSM odpowiednio:
1) przegrywa mecz walkowerem, jeżeli przekracza maksymalną KSM,
2) otrzymuje karę finansową 50.000 zł oraz jeden ujemny punkt
meczowy, jeżeli nie posiada minimalnej KSM. W zakresie spełnienia przez drużynę wymogu minimalnej KSM kary nie orzeka się w przypadku, gdy kierownik drużyny załączy do zgłoszenia drużyny do zawodów oświadczenia o niezdolności zawodników do startu w zawodach żużlowych (załącznik nr 9, DRUKI OBOWIĄZUJĄCE W SPORCIE ŻUŻLOWYM).


Znalazłem tylko jedno słowo walkower, a Ty? Karą za brak minimalnego KSM nie jest walkower, a 50000 zł kary i ujemny punkt meczowy. Jak by zastosowali karę w postaci ujemnego punktu meczowego nie wiem, ale regulamin nie mówi o walkowerze w przypadku braku posiadania minimalnego KSM!

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Komentarz usunięty przez użytkownika
kapitan bomba

Jak przekraczasz górny KSM, to meczu nie ma i jest walkower. Jak nie przekraczasz minimalnego KSM, to mecz normalnie się odbywa, ale klub płaci kare 50 tys. i dostaje jeden punkt ujemny. Przecież to proste, wystarczy umieć czytać ze zrozumieniem. W szkole podstawowej tego uczą i to w jednej z pierwszych klas.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Komentarz usunięty przez użytkownika
Komentarz usunięty przez użytkownika
Komentarz usunięty przez użytkownika

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.