Wątek dotyczący artykułu

"Polski" Łoktajew wzmocnieniem dla Falubazu

Rafał Dobrucki nie potrafi powiedzieć, kiedy Aleksandr Łoktajew może otrzymać polskie obywatelstwo. Trener zielonogórzan uważa, że akurat ten zawodnik ma powody, by ubiegać się o polski paszport

przeczytaj cały artykuł

AQ

W każdym wyścigu, w którym Loktaev wystartuje jako polski junior rywale nie powinni wyjeżdżać do wyścigów. Na koniec sezonu Pan Dowhan zrobi sobie z innymi uczciwymi mecz fair play i wszystko będzie OK.
Jeżeli Loktaev spełnia "wymagania" to należy mu oczywiście przyznać obywatelstwo naszego kraju. Niech się jednak zdecyduje, czy jest Ruskiem, Polakiem czy Ukraińcem.
Należy znieść obowiązek startu młodzieżowców, gdyż jak pokazuje Zielona Góra, obowiązkowy start młodzieżowca nie ma nic wspólnego ze szkoleniem młodzieży.
Należy wprowadzić zapis, że jeżeli zawodnik startował w jakichkolwiek zawodach jako obcokrajowiec to nie może startować w naszej lidze jako polak.
Dość Smitów, Holtów i innych tego typu polaków!!!

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Gandalf

Zaściankowe gadanie. Jakbyś zapomniał, jesteśmy częścią Europy i sprawy nadania obywatelstwa jakiekolwiek kraju nikogo już nie dziwą. Skoro spełnia wymogi stawiane przez nasze państwo, to ja nie widzę problemu.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Epipodio

Ale Sasza nie spelnia wymagan....zapraszam do mojego posta ponizej lub przeczytanie Ustawy o obywatelstwie polskim z 2009r., rozdzial 4, Art. 30....

| Odpowiedz
blokuj
Epipodio

Rzeczowosc Twojej wypowiedzi powalila mnie na kolana....ale chyba jeszcze nie tak nisko, zeby zrownac sie z poziomem Twojej ynteligencji

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
hetmanska

Sprawdziłem to, do stwierdzenia stałego przebywania w kraju wystarczy, że człowiek jest w ciągu każdego roku nieprzerwanie przez 3 miesiące w Polsce. Nie ma problemu.

| Odpowiedz
blokuj
hetmanska

Jeśli nie ma 3 miesięcy to ktoś to udowodni i Łoktajew nie dostanie obywatelstwa. Jesteś pewien, że nie uzbiera tych 3 miesięcy bez przerwy? Myślisz, że wygłupiałby się składając papiery i nie spełniając kryteriów? Myślisz, że senator ryzykowałby taką kompromitację? Ja mimo, że nie uważam Dowhana za wzór cnót myślę, że nie:)

| Odpowiedz
blokuj
Epipodio

Najbardziej w tym wszystkim denerwuje mnie obluda senatora....krzyczy za kazdym razem jak to potrzebny nam jednolity i niezmieniajacy sie regulamin a sam kombinuje jak go obejsc...przepis o dwoch polskich juniorach zostal wprowadzony po to aby pomoc w rozwoju polskim zawodnikom i wzmocnic szkolenia, a nie po to zeby importowac "Polakow" zza granicy

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (4|0)
blokuj
hetmanska

Łoktajew jak dostanie obywatelstwo będzie polskim juniorem. Przecież i tak wychował się jako sportowiec właśnie w Polsce. Potraktuj tą sytuację jako transfer kapitału społecznego (bo takim są umiejętności wyróżniającego się sportowca i jego wola startowania w polsich barwach) z Ukrainy do Polski. To jest dobre dla Polski!

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|1)
blokuj
stanley827

Dla własnej kariery są tacy co robią różne głupoty. Tylko trzeba wiedzieć,że Stelmet z juniorem Łoktajewem byłby grożnym konkurentem do mistrzostwa. Dlatego nie wierze, ze działacze innych klubów a zwłaszcza działacze Unikaksu pozwolili by na załatwienie obywatelstwa niezgodnie z obowiązującymi przepisami.Trzeba pamiętać, że województwo lubuskie a także senator nie jest pępkiem Polski.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|1)
blokuj
Dobry-men

Ruskiem, Polakiem czy Ukraińcem.

I z tego powodu żałuję ze nie ma już zasadniczej służby wojskowej. Bo po otrzymaniu obywatelstwa mógł by włozyc kamasze i hełm. Zarazem byc gotowym do obrony swojej nowej ojczyzny

| Odpowiedz
blokuj
hetmanska

Obecność wyjątków nie zmienia faktu, że obowiązek startu 2 juniorów jest motorem dla szkolenia, które w Polsce jest na najwyższym na bardzo dobrym poziomie. Nie wiem skąd pomysł na bojkot Łoktajewa. Jeśli spełnia kryteria i chce być obywatelem Polski, dlaczego miałby nim nie być? Komu to przeszkadza i dlaczego?

| Odpowiedz
blokuj
hetmanska

Może jest zameldowany w Polsce. Na pewno w Polsce spędza większość czasu bo tu głównie pracuje. Z pozostałymi kryteriami też nie powinno być problemół. Zresztą, Dowhan nie wygłupiałby się mówiąc, że dokumenty zostały złożone, gdyby były jakieś przeszkody prawne.

| Odpowiedz
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.