Wątek dotyczący artykułu

Orlen Liga zamknięta od nowego sezonu

Według naszych informacji, Profesjonalna Liga Piłki Siatkowej zamierza zamknąć rozgrywki Orlen Ligi już od przyszłego sezonu. Docelowo, mają one funkcjonować na takich samych zasadach jak PlusLiga.

przeczytaj cały artykuł

Volley - Kibic

Haha. I co ma dac zamkniecie Orlen Ligi ?! Ze mlode beda grac ?! Wiekszej glupoty w zyciu nie slyszalem. Czy w PL graja Mlodzi ? Nie zauwazylem. Chocby Szalpuk, ktory gral musial ustapic miejsce emerytowanemu Bulgarowi. W Bielsku albo w Radomiu moze i ktos gra ale za rok bedzie wieksza kasa i siada na lawce. Taka prawda. Poza tym punktu uczestnictwa w lidze :
- gwarancja budżetu w wysokości 2,5 mln złotych
- płynność finansowa
- skład zespołu, gwarantujący odpowiednio wysoki poziom sportowy
Wykluaczaja slabe zespoly. Juz widze same juniorki w ktoryms zespole, albo dziewczyny 21-23 lata. To jest biznes ale wy tego nie rozumiecie. Ktory sponsor chce pompowac kase w druzyne i nie miec wynikow ?! tylko byc w dole tabeli ? Odp jest prosta ZADEN ! Nic to nie da. Dalby limit obcokrajowcow i tyle. Mlode zawodniczki musza grac w dobrych klubach , musza sie ogrywac na arenie miedzynarodowej a nie w slabej polskiej lidze, gdzie jedziemy na lige mistrzow i leja nas rumunki i inne podobne zesply. Crvena Zvezda jest dobrym przykladem. ma mlode dziewczyny ale kazdy mecz w Cev CL jest dla nich bezcennym doswiadczeniem. Klubu z naszego ligowego topu nie beda masowo sciagac mlodych zawodniczek i tyle. BIedniejsze kluby moze i beda mialy kilka ale co to da, gdzie kazdy mecz beda przegrwyac i tyle bedzie z ich ogrania. Budzet 2,5 mln to jestem pewien ze i Bydgoszcz i Pila takiego nie maja. Wiec skad maja wziac pieniadze ? Lodz pewnie ledwo w tch granicach sie miesci. To sa zarty te zamkniecie ligi a nie zadne wprowadzenie mlodosci i swiezej krwi. A Pepsi BKS porownuja nasza slaba lige do profesjonalnej ligi NBA. Co Ty gosciu bredzisz to jest inny poziom rozgrywek, tam masz draft. Tam nigdy nikt nie spadal i nie awansowal bo nie bylo takiej opcji to samo jest w MLB czy NFL.
Budzety to przepasc. U nas ma byc 2,5 mln minimum. Dajmy na to ze takie Police maja 10 mln. W NBA to zawodnicy tyle zarabiaja np Kobe Bryant w 2,5 tyg. 60 mln dolarow rocznie. To co ty porownujesz zasady nba z zasadami w Orlen Lidze. WIdzisz jakis wysyp mlodych w Plus Lidze ?! Grajacych regularnie dobrych zawodnikow ? Mowie o mlodziezy 18 - max 21-22 lata.Ja jakos nie dostrzegam tego. Tu bedzie to samo. Wspomnicie moje slowa

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
pepsiBKS

Czy w PL graja Mlodzi ? Nie zauwazylem.

to kup okulary :) Bociek, Kaczyński, Hebda, Piechocki, Dryja, Buchowski, Łukasik, Hain, Krzysiek, Ferens, Waliński, Bonisławski, Nowakowski, Bołądź, Wachnik, Kowalski - znalazło by się tego więcej, ale myślę, że wystarczy przykładów zawodników, którzy korzystali w ostatnich sezonach lub korzystają w tym na tym właśnie, że nie ma presji utrzymania i można postawić na młodszych. a jeszcze jakby do tego dołożyć kilku zawodników w wieku 24-25, to już w ogóle by nam się lista że ho ho zrobiła. a NBA podałem tylko jako przykład, który - skoro liga ta jest uznawana za najbardziej profesjonalną na świecie - mógłby stanowić wzór choćby pod pewnymi względami. kasa nie ma tu nic do rzeczy, bo i tam proporcjonalnie są kluby bogatsze i biedniejsze.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.