Wątek dotyczący artykułu

Polski żużel potrzebuje jawności finansów? "Będziemy jak Big Brother"

Temat kondycji finansowej klubów wzbudzał w ostatnim czasie równie wiele emocji jak zakończony okres transferowy. Niektórzy twierdzą, że drogą do uzdrowienia sytuacji byłaby pełna jawność finansów.

przeczytaj cały artykuł

-Night-

sprawa jest prosta. jezeli do konca listopada jakis klub milaby 1 zl dlugu z automatu degradcja do 2 ligi. lacznei z zawodnikami zakupionymi lub obecnymi. jezeli zawodnik chcilaby zostac w 2 lidze niech jedzie. problem klubu. jak nie z automatu rozwiazanie kontarktu. wtedy taki zaowdnik zanim by sie zwiazal z danym klubem porzesiwtlilby cala jegponhistori czy warto podpisac kontrakt za wirtualna kase.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|3)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
-Night-

dlugi maja tylko gdanaki czestochowa. wiec zegnamy te druzyny i tyle. wy macie 300 tys, wiec kretyd to likwiduje i jedziemy w 6... bez PO i 4 razy kazdy z kazdym. ciekwiej i mecy tyle samo praktycznie.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|6)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
UnrealGno

Kredyt zlikwiduje dług? Nie no dobry jesteś gościu :) Podobnie jak ty myśli chyba duża część działaczy w polskim żużlu i stąd mamy ten bajzel... Brak słów na takie podejście!

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Artt

Musisz zrozumiec,ze mamy gospodarke wolnorynkowa(no prawie)i jesli chcialbys wykluczac wszystkich ,ktorzy maja kredyty to zorganizuj sobie jakies panstewko socjalistyczne jesli ci sie uda :)W obecnych czasach uznawanie kredytow za jakies szczegolne zlo ?:)nie ma sensu.Skoro ktos mi je daje to jeszcze nie jest zle .Gorzej jesli juz mi nie daja nie mowiac o tym ,ze przestaje je splacac .Wtedy zgoda -trace plynnosc finansowa i mozemy dyskutowac o ewentualnym braku licencji:)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|1)
blokuj
UnrealGno

Człowieku spokojnie. Przeczytaj jeszcze raz to co tam napisałem i oddychaj. Kredyt = Dług. Nic więcej! Kredyt brany przez klub to po prostu zmiana wierzyciela! W tym przypadku wierzycielem staje się bank tylko dlatego że gdyby pozostał nim zawodnik to klub nie otrzymał by licencji. Jeszcze coś jest nie jasne?

| Odpowiedz
blokuj
Artt

Ja zawsze jestem bardzo spokojny :)Nie widac ?:)Mylisz pojecia(socjalizm z kapitalizmem) :)Oczywiscie, ze kredyt to dlug i tylko tu mozemy sie zgodzic:)Skoro klub bierze kredyt i splaca min.zawodnikow to co w tym zlego?Jesli kredyt =brak zobowiazan wobec zawodnikow to wtedy klub dostaje licencje bez zadnej laski bo nie ma zadnego przeterminowanego zadluzenia:)Wyobraz sobie wspolczesna gospodarke i inwestycje bez kredytow jesli potrafisz....:)Czy to jest jasne?:)

| Odpowiedz
blokuj
UnrealGno

Ciągle się troszkę nie rozumiemy. Ja tylko twierdziłem i twierdze że Kredyt to dług i nic poza tym. Dług zawsze jest złem ale mimo to gdy będą nim zajmowali się kompetentni i uczciwi ludzie to możne to być coś co pomoże przejść przez trudny okres. Ale właśni tu jest pies pogrzebany... Takich ludzi prawie nie ma...

| Odpowiedz
blokuj
-Night-

widze ze tylko liczyby do twojego mozgu przemowia.
1. mam klub i mam 1 mln dlugu wobec zaowdnikow z seoznu 2013. biore 1 mln kredytu i spalcam wszystkich.
2. dostaje licnecje. i jade w ekstraklasie.
3. z 1 mln do spacenia bedzie pewnie 1.5 mln nie wiem ile jest procnetu zakaldam hiptetycznie.
3. wiec mam 1.5 do spa;cenia na rok lub 2 zalezy jak sie rozlozy w banku. wei zakladaja 2 lata. to 62.500 zl do spalty miesiecznie.
4. zakaldajac ze mam jakis buzdzet na seozn kupuje zaowdnikow na ktorych mnie stac i jade spokojnie seozn.
5. zakaldaja ze jest to klub np ckm gdzie mam 12 tys co mecz. i bilrty rozbie po 35 zl. to co mecz mam 420.000. odjeac rate do banku zostaje mi. 357500 zl. co mecz. oplata za wszystkie keretki, polsjci itd.. to 100.000 za mecz. mozna sie dogadac i ceny ustalic inne. ale zakldam max czyli 100.000 wiec ostaje mi na kase z meczu
257.500 zl na czysto.
6. zakaldajac ze druzyna robi u siebie co mecz 50 pkt. srednia z juniroami licze 4.500 zl za punkt to do zaplaty co mecz dochodzi 225.000 wiec na czysto z meczu mam 32.500 zl. moze to nei duzo ale jestm na plus.
7. nie liczylem wogole kasy z miasta, sponosro , it itd... wiec zeby miec dlug wobec zaodikow TO TRZEBA WALIC W CH.... I KRASC... BO INACZEJ NIE WYJDZIESZ NA MINUS NAWET Z KREDYTEM... tylko trzeba chciec.. A NIE KRASC...

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|2)
blokuj
UnrealGno

No ale ja to wiem! Tak powinno być i nigdzie nie twierdziłem że to jest coś złego. Twierdze tylko że w przypadku polskich działaczy i polskich klubów to nie działa tak jak byśmy tego chcieli. Dlatego trzeba wymyślić coś co albo zmusi wszystkich do uczciwości albo dalej patrzmy jak ten sport upada.

| Odpowiedz
blokuj
Vdr75

Nie działa bo każdy prezes chce walczyć o majstra i składem równa do najsilniejszych. Wszyscy boją się spadku jak diabeł święconej wody. A co takiego by sie stało gdyby jakaś X druzyna zbudowała skład słabszy ale bez długów i spadła ?. Nastąpił by koniec świata?

| Odpowiedz
blokuj
Fan z Grodu

Brawo...jest tylko jedno ale. Miesięcy w roku jest 12 a sezon trwa 5-7 miesięcy. Meczy u siebie jest 7 jeżeli pomnożymy to przez 420 tys to mamy 2 940 000 wpływu z biletów. Przy szacunku punktów przyjąłeś 225 000 to przy 7 meczach= 1,575000. Niestety to trzeba pomnożyć przez dwa, rewanże, to kwota wynosi 3 150 000. Dalej nie chce mi się bawić aby pokazać że jesteś w błędzie. Proszę nie szerz polityki Korwin-Mike. To nie matematyka tylko obłuda, tak to się nazywa

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|1)
blokuj
-Night-

doczytales do konca co psialme. nie wliczylem kasy od miasta, sposorow itd... doczytaj do konca. a co do korwan ten facet nie jest glupi...ps. a co ma do tego 12 miescecy? przeciez jak seoznu nie ma to nei masz wydatkow. propste.

| Odpowiedz
blokuj
UnrealGno

Wypłaty dla działaczy i pracowników jak i bieżące utrzymanie klubu to wydatki przez cały rok a nie tylko sezon. To tak gwoli ścisłości.

| Odpowiedz
blokuj
-Night-

a ty myslsiz ze jakie to sa koty? miliony? wlasiclil klubu deuzyuje kto ile zarabia... jak obstawi sie zlodziejami to go okrada... to musza byc PASJONACI TEGO SPORTU A NIE ZLODZIEJE..

| Odpowiedz
blokuj
UnrealGno

No to czy to są duże kwoty czy nie to tego nikt nie wie. Powinny być niewielkie w skali sezonu ale sam napisałeś o złodziejach. Więc równie dobrze może się okazać że wtedy naprawdę znikają miliony... I tu wracamy do głównego tematu jakim jest JAWNOŚĆ FINANSÓW KLUBÓW ŻUŻLOWYCH.

| Odpowiedz
blokuj
Fan z Grodu

Odczytałem i pokazałem że już na samym początku nie masz racji w swoich wyliczankach. Wyliczyłeś że zostaje na czysto kwota ponad 32 tys. Ja natomiast pokazałem że wydatki, te najprostsze do policzenia, przekroczyły wpływy. Dalej nie chciało mi się już pokazywać błędnej hipotezy którą przyjąłeś.

| Odpowiedz
blokuj
-Night-

dalej nie doczytales. 32.500 zostaje na czysto . zalozylem za koszt utrzymanai meczu to 100.000 zl i to odjeal. ksozty wyazdowych nei mas zadnych tylko biegopunktowka dla zaowndikow.

| Odpowiedz
blokuj
-Night-

tylko biegopunktowka... i sobie policz... 46 pkt na mecz... razy 4.500 razy 18. jest to kwoata
3.726.000
kwoata meczy wyzjadowych to;
1.863.000
u siebie tyle samo
to jest caly wydaetek kluby w seoznie na zwodnikow przy wygranu wszytskich meczy.....
KONIEC... ja zalozylem 4.500. srednio z juniormai itd... a ze dzialacze sa nienoarlni i daja zaoendikiw 1 mln za podpis to maja problemy. klub w seozni na bunkty wydaje 4 mln... wiec same bilty im to zwrocia.... a gdzie kasa od psoosorow,. mista itd/ wiec kazdy klub gdyby mysleli dzialacze wyjdzie na plus... jak wyjdzie na plus i zobacz ze zalozylem wszystkie mecze wygrane a to oznacza MISTRZA POLSKI wie ckolejne profity itd...

| Odpowiedz
blokuj
fifijabol

Teoretycznie rzecz biorąc masz racje w tym co pisałeś ale tak naprawde nie znamy kosztów jakie ponosi klub wraz ze wszystkim podatki koszt najmu stadionu i jego utrzymania kasa za podpis też trzeba wliczyć i do tego wszystkie pensje ludzi pracujących w sztabie + koryto dla rady nadzorczej prezesa menadżera traktorzysty polewaczkowego i jeszcze H.. wie kogo...

| Odpowiedz
blokuj
-Night-

nie. zalozyles erdnia z 7 zawodnikow eic juniroow tez dodalem.wiaodmo ze gollob czy emil jada za wiecje, ale przedpelski i fajfer za duzo mniej. i sredno wychodzi 4.500 tak zalozylem a mysle ze to i tak za duzo.

| Odpowiedz
blokuj
Fan z Grodu

PROSZĘ TO SĄ TWOJE WYLICZANKI

3. wiec mam 1.5 do spa;cenia na rok lub 2 zalezy jak sie rozlozy w banku. wei zakladaja 2 lata. to 62.500 zl do spalty miesiecznie.
4. zakaldajac ze mam jakis buzdzet na seozn kupuje zaowdnikow na ktorych mnie stac i jade spokojnie seozn.
5. zakaldaja ze jest to klub np ckm gdzie mam 12 tys co mecz. i bilrty rozbie po 35 zl. to co mecz mam 420.000. odjeac rate do banku zostaje mi. 357500 zl. co mecz.

WPŁYWY z biletów to 420 000 x 7= 2 940 000

6. zakaldajac ze druzyna robi u siebie co mecz 50 pkt. srednia z juniroami licze 4.500 zl za punkt to do zaplaty co mecz dochodzi 225.000
PUNKTY 225 000x7 + 7x 225 000= 3 150 000

CZYLI jesteś do tyłu 210 000 bo 3150000-2940000=210000
Dalej tego nie rozbijam bo to bez sensu. Wpływy z biletów nie pokryły kosztów zawodników a gdzie kredyt, organizacja meczy..

| Odpowiedz
blokuj
-Night-

tma do ciebie pytanie? ty miales matematyke w skzole czy nie?
1.sam podales co ja wyliczlem. i co jest?
- z biletow jest 420.000
- po odjeciu raty 62.500 zostaje 357.500 wiec juz bank mam z glowy.
- 357.500 odejmumemy od tego kase dla zawodnikow czyli 225.000
wiec dalej zostaje 132.000
- ze 132.000 odejmujemy 100.000 na organizjacje meczu
wiec zpostaje na czytso 32.000
- meczy jest 7 wiec jestem 224.000 do przpdu z seonu.
nie wiem co chce udowodnic, ale ci nie wychodzi to totalnie i sie lekoo osmieszasz.

| Odpowiedz
blokuj
Fan z Grodu

a skąd weźmiesz kasę na mecz na wyjeździe? jak zarabiasz 420 000 na meczu u siebie to musisz mieć 450000 na zawodników a nie 225 tys. Miałeś matmę w szkole?

| Odpowiedz
blokuj
Fan z Grodu

Ja nic nie założyłem. Pokazuje tylko że Ty złą hipotezę przyjąłeś. Nie uwzględniłeś meczy wyjazdowych za które trzeba zapłacić zawodnikom. Nie widzisz tego czy po prostu nie możesz przyjąć własnego błędu.
Prostą matematyką pokazałem że po każdym meczu klubowi brakuje 30 tys a nie, że jest 30 na plusie.

| Odpowiedz
blokuj
-Night-

wiec ci pokazalem ze twoja hipteza jest dobra, ale przty 0 BUDZECIE KLUBU NA START... a zeby bylo jasniej... mecze wyjazdowe poktywaja sponosrzy.. teraz masz jasniej?

| Odpowiedz
blokuj
Fan z Grodu

Pod warunkiem że są. Przyjmując 225 tys jako koszt wyjazdu to potrzeba znaleźć sponsorów na około 1,6 mln i jak widać po Polsce to nie takie proste. Nie poruszam wcale sprawy kredytu bo to inna bajka.
Ja mam bardzo jasno ale nie wiem czy Ty przestaniesz nazywać ludzi złodziejami jak zrobiłeś przy swoich wyliczankach

| Odpowiedz
blokuj
Fan z Grodu

tak, nie masz wydatków, latem płacisz za ogrzewanie chałupy czy nie? koszty zawsze są (administracja, stadion, przeglądy sprzetu, remonty i inne głupoty). koszty sa zawsze

| Odpowiedz
blokuj
-Night-

jakie przeglady sprzetu? a co klub obchodzi sprzet golloba zima? bez jaj. remonty? czego? stadoion jest walsnosci maista wiec to nie prpoblem klubu. koszty sa oczywsicie.. ale smieszne w porownaniu do sezonowych

| Odpowiedz
blokuj
Fan z Grodu

a ciągnikach i innych pierdołach pomyślałeś? nie wiem jaki sprzęt jest wykorzystywany przez dany klub ale jest jego dużo. nawet same jupitery trzeba przeglądając i wymieniać żarówki...oczywiście że nie są to miliony ale jakieś pieniądze są

| Odpowiedz
blokuj
-Night-

oczywscie ze sa ale jak sam zwuazyle ze zostaje mi 32.500 z meczu. seozn trwa pol roku wiec uzbieralem prawie 200.000 i uwazm ze to starczy na wymiany zarowek itd...

| Odpowiedz
blokuj
Komentarz usunięty
Gregor1

a dlaczego Ty likwidujesz konto Trabancie z silnikiem VW? ;))
on to zrozumiale, chociaz jak widac nie do konca... ale Ty?

| Odpowiedz
blokuj
Komentarz usunięty przez użytkownika
Komentarz usunięty
Komentarz usunięty

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.