Wątek dotyczący posta na blogu

KASA W ŻUŻLU

użytkownik usunął konto

Do napisania tego bloga skłonił mnie artykuł o jawnosci kasy w klubach. Pisze sie wiele o dlugach itd.. klubow, ale to kluby sa sobie winne i nikt inny. Zakladajac, ze klub X ma zero kasy i zaczyna sezon. Kontraktuje zawodnikow i placi im tylko za punkty. Nie za podpisy na przygotowanie do seoznu bo (…)

przeczytaj cały artykuł

MarSpeed

1. Bilet w Czewie -30PLN
2. Około 1/3 kibiców to osoby z biletami ulgowymi.
3. Nie wziąłeś pod uwagę kosztów prowadzenia klubu: ludzie pracujący (pensja+ZUS), trener, menago, trener szkółki, przygotowanie toru+toromistrz, do tego jeszcze sędzia bierze kasę, ochrona na stadionie, deficytowe turnieje (np. DPŚ) i pewnie jeszcze parę rzeczy by się znalazło.
Nie przeczę, masz dużo racji ale pominąłeś wiele aspektów. Co nie zmienia faktu, że powstał dług. Też nie mogę tego pojąć ale mam nadzieję (pewność), że mój klub spłaci Emila i wyjdzie na prostą. Macie szczęście w postaci p. Karkosika, życzę Wam abyście nigdy nie doświadczyli tego co Włókniarz przez parę ostatnich lat. Pozdrawiam
P.S Miałeś przyjechać do Częstochowy na nasz mecz? Nawet Ci obiecałem, ze możesz być spokojny o swoje kości. Jak będziesz kiedyś wybierał się do nas, daj zynk, obejrzymy wspólnie zawody, a jest co oglądać w Częstochowie, najlepszy tor do ścigania w Europie a może i nie tylko w Europie:)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
-Night-

zle to odczytales. wy ielscie wieksz afrekwencja tak apropo. ja podalem przykald was. rozne dobrze moze to byc torun, zielona czy gniezno. mi chdozi o kwoaty, a nei dany klub.

| Odpowiedz
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
MarSpeed

ok przykład Włókniarza jest bardzo dobry w aspekcie zadłużenia, bo wiemy bardzo dużo (inni mniej lub wcale nie informują). Przemek ale musisz jeszcze wziąć pod uwagę inne wydatki (patrz niżej), które na pewno nie są małe. Nie wiem, bo nie ma takich informacji, jakie są koszty prowadzenia klub bez biegopunktówki i całej kasy na zawodników, czyli wszystkie koszty bez kasy dla zawodników. I tu może by ciekawie, jakby były takie informacje. Można by porównać wydatki (gospodarność) poszczególnych zarządów.

| Odpowiedz
blokuj
-Night-

oczywscie xze sa koszty inne. ale nikt z nas nie wie ile kasy daja sponsorzy. ale nie ma opcji, zeby klub byl na minus. cale dlugi robi kasa za p[odpis... tu jest porblem. jak ma sie tak jak torun karksika problem znika, ale jak wy to problem jest. gorzow juz sie o tym przekonal i wzial kredyt na 3.5 mln. a czemu? policz sosbie ich podpisy pod kontraktami. na to poszla kasa. teraz beda jechac z zyskow . chyba maja ten kredyt na 3 lata wiec rata miesieczna bez odstetek to 100 tys. teraz jest pyatnei jki prponet maja. mysle ze teraz mozesz sobie wtswiac do rozliczen 1.200.000 minimum rocznie na splate kredytu i wiesz czy wyjda na zero czy nie. mysle ze wygda.

| Odpowiedz
blokuj
MarSpeed

Zgadzam się z Tobą. Całe zło to kasa za podpis ale ktoś to wymyślił i poszło. Jak to zatrzymać? Każdy liczący się zawodnik albo pasujący do składu (KSM, na szczęście go nie ma) żądał kasy za podpis. Zawodnik (dobry) idzie do prezia i mówi, ze chce tyle i tyle za podpis, prezio mówi spadaj. Na to czeka inny prezio, który płaci. Ciężko będzie to zmienić biorąc pod uwagę: oczekiwania i naciski kibiców, przyzwyczajenia zawodników, mentalność prezesów a szczególnie charaktery Polaków (zastaw się a postaw się)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
-Night-

rozwiazania sa 2.
1. wieksza biegopunktowka
2. dajemy na przygotowanie do seoznu, ale w poslce. wiec kzda zlotowka wracaz fakturka do klubu i sprzet po meczu zostaje w klubie.
jezeli zawoadnik np. jensen ( dalej pociagne temat wloniarza Xd) ma do wyboru:
a. 400 tys na przygotanie do seozni i 3.500 za punkt
b. 5.500 za punkt
to co wybiera?
zapewne wersje a. z tym ze po 5 meczach kasy w klubie nie ma i zaczyna sie beczeni i fochy. na remonty nie ma itd..
z drugiej strony wyglada to tak.
robiac 10 pkt na mecz masz 35.000 lub 55.000. poatrzac w przekroju seozni robaic ta 10 na mecz masz
490.000 przy 14 meczach lub
770.000 bez placenia za podpis ale masz gwraancje ze ta kase dostaniesz.
co wybierasz?
ja jednak b mimo ze moge bcy w plecy 120.000 bo taka jest roznica przy kasie za podpis.

| Odpowiedz
blokuj
MarSpeed

Dobre rozwiązanie z kasą przed sezonem ale tylko na sprzęt na polską ligę. Jeśli zawodnik będzie miał do wyboru kasę za podpis i mniejsza biegopunktówkę albo bez kasy więcej za punkt, to na bank wybierze to pierwsze, bo: kasa jest od razu, nie wiadomo jak trafi ze sprzętem i formą, a nie daj boże trafi się kontuzja i jest jest w czarnej du.... Fajnie jakby kluby (wiem niemożliwe) się dogadały , że płacą tylko za punkt bez kasy przed sezonem byłoby idealnie. Kurcze dogadanie się prezesów naszych wszystkich klubów to na dziś utopia. Można tu pisać i pisać, wkurzać się a zmienić myślenie prezesa może tylko sam prezes albo ten, który nim kieruje.

| Odpowiedz
blokuj
-Night-

ale nie trzeba tu prezesow. nawet po 2-3 latach slabych w polsce bedzie widoamo ze dany lub X placi po meczu cala kase. nie daje przed seoznem nic, ale zawodnik ma sprzet z poprzednich seoznow i kase tez ma z innych lat wiec bidak nie ejst. zainwestuje i ryzykuje. ma tez psonsoorw indywidulanych wiec nie ma obawy, a wpolsce bedzie wiaodmo ze tam placa po 7 tys za puntk po meczu i jak dobrze pojedzie to ma 70 tys zaraz po meczu. wiec jak zawodnik dajmy na to taki jesnen walsnie. bedzie mila do wyboru po 2 latach jakis walk w inych klubach o kase i uslyszy od takiego miechlesena. stary ja mam placone na czas . ile masz za punkt? ja 5 tys ale sam kupuje sprzet.a jesnen na to. kurde a ja do dzis w sadzie wlacze o kase.

| Odpowiedz
blokuj
MarSpeed

Przemo, weź pod uwagę jedno. Ile jest klubów w Polsce, które płacą na czas? Na moje oko dwa: Twój Toruń i Zielonka, oczywiście jeszcze Marta 1 i 1/2 ale to liga niżej. Reszta płaci z poślizgami mniejszymi lub jak w wypadku mojego klubu większymi. Jeśli nie zmieni się myślenie prezesów lub/i będzie więcej kasy w klubach nadal będziemy słyszeć po sezonie, że któryś klub/y ma problemy z płynnością finansową. Oby tylko kończyło się na poślizgach w płatnościach. Ja boję się otwierając SF, że przeczytam o następnym klubie, który znika z mapy żużlowej. Twoje rozwiązanie są dobre i warte przemyślenia ale od przemyśleń do wprowadzenia w życie daleka droga.

| Odpowiedz
blokuj
-Night-

wez tez inna sytacje.
jak klub zalega zaowdnikiw to tez nie ma ksy na prygotanie, a jednka sie przygotowuje jakos o seoznu i czak na kase miesiacmi. to jest to samo.i zaowdnik nawet zyskuje bo ma wiecje na punkt i to duzo wiecej.

| Odpowiedz
blokuj
-Night-

znowu wroce do walokniarza. czemu walasek czeka z faxem? bo czeka co sie wydarzy z emilem. zobaczyl ze tak pieknie u was nie ma..i tez wie ze to nei peirwsza akcja ckmu. itd itd. marta ejst jaka jest i gdyby rzeszow lezal nad mozem danwo by miala mistza poslki kilka razy.bo kazdy wie ze jest wyplacalna.tylko polozenie rzeszowa niszczy jej wszystkie plany.

| Odpowiedz
blokuj
MarSpeed

Oczywiście, ze Walasek czeka z faksem na rozwój wydarzeń. Jest tylko jedno ale, on nie ma już gdzie iść, chyba, ze zostanie u Marty. Wiesz, Włókniarz nie z takich opresji wychodził i myslę, ze teraz tez da radę. Mecze z Toruniem to esencja sezonu, zawsze tak było i mam nadzieję, ze będzie.

| Odpowiedz
blokuj
-Night-

ja zaczalem na was jechac w momecie jak pojaiwa sie infomacja o kupnie kildemanda i walska. gdy wlokniarz nie kupil tych zawodnikow slowem bym nie pisal. jest dlug niech spalcaja i ch.. mnie 3wasz dlug obchdozi. ale jak ktos ma dlug a chwiali sie ze kupouje kolejnych zaowdnuikow to cos jet nie halo. wiec ja tez mm nadzieje ze do meczow dojdzie i sytaucja sie rozwikla na korzysc emila i wlokniarza. ale nie to jest tematem naszej rozmowy tylko SKAD SIE BIORA DLUGI W KLUBACH.

| Odpowiedz
blokuj
MarSpeed

Długi biorą się z nieodpowiedzialnej gospodarki kasą zarządzających oraz czasem jak we Włókniarzu było wycofanie się sponsora (Złomrex). W tym roku się pojeb...., że sam byłem w szoku, ze brakuje tyle kasy. Nie umie odpowiedzieć co było przyczyną, pewnie potknięcie naszej szarej eminencji:) Emil i tak jest u Was, świetny gość tylko jego menago miesza bardzo, tak też było w Bydgoszczy, o czym pisali kibice. Twoje przemyślenia na temat finansów są trafne i powinien jeden prezes z drugim poczytać, przeanalizować i choć w części wprowadzać. Jeden warunek, w większości klubów a najlepiej we wszystkich powinni gospodarować tym co mają, bez wirtualnej kasy.

| Odpowiedz
blokuj
-Night-

ja to wiedze inaczej. brak walaska u was to jakies 3 tys mije ludzi na trybuach bo seozn idzie na straty. wie
3000 razy 35 zl razy 7 to macie w plecy 735 tys tak sadze. wiec klub wie o tym.

| Odpowiedz
blokuj
MarSpeed

Nie sądzę, ze brak Walaska wpłynie na frekwencję. Trochę tak ale nie aż tak jak myślisz. Zobacz ilu kibiców było w sezonach gdy byliśmy na krawędzi. U nas chodzi się na żużel, obejrzeć widowisko (tor) a nie koniecznie wysokie zwycięstwo. Miło jest jak drużyna wygrywa ale ważne jest jeszcze albo przede wszystkim widowisko nawet przegrane. Tak już mamy:)

| Odpowiedz
blokuj
MarSpeed

Ok pewnie przy Walasku będzie trochę więcej kibiców, bo wybiorą się na stadion pewnie też ludzie, którzy chodzą okazjonalnie lub jak jest walka o wysoką stawkę. Wiesz, jest jeszcze jedno Walasek podpisał kontrakt nie z klubem tylko z KJG i oni mu maja płacić. Tak samo ma Holtański jemu płaci Dreier, oni nie obciążają klubu. Nie wiem dokładnie jak było z Emilem, ale on chyba miał kontrakt z klubem i wyszło jak wszysxy wiedzą, co nie usprawiedliwia, ze i tak trzeba zapłacić.

| Odpowiedz
blokuj
Komentarz usunięty przez użytkownika
Sebastian Pia

Jest jeszcze inny aspekt.... Walasek coś nie kwapi się z aneksem ? jeśli dojdzie do tego, że naszej carycy przyśni się rychły awans do EE. Zatrzyma Walaska ...

| Odpowiedz
blokuj
MarSpeed

Myślę, ze caryca jak ją nazywasz:) nie jest na tyle głupia i wie, że na siłę to nic dobrego nie wyjdzie. Z niewolnika nie ma pracownika

| Odpowiedz
blokuj
Komentarz usunięty przez użytkownika
Sebastian Pia

Wcale nie jestem przeciwnikiem by Walasek jeździł u was. Pamiętaj jednak, że skonczyły się sentymenty w żuzlu. Dzisiaj to jest kapitalizm, wolna amerykanka...Ostatnim takim sentymentem bliskich czasów był L.ADAMS ... owszem z niewolnika nie ma pracownika, ale jeśli jest się osobą wiarygodną, wypłacalną z każdym można dojść do kompromisu. Grzesiek też ma swoje lata...

| Odpowiedz
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.