Wątek dotyczący artykułu

Koniec marzeń. Koniec drużyny? - relacja z meczu Polska - Belgia

Reprezentacja Polski przegrała z Belgią i nie awansuje na mistrzostwa świata, które zostaną rozegrane we wrześniu i październiku we Włoszech.

przeczytaj cały artykuł

kibicżeńskiej

Co można napisać? Kibicuje dziewczynom od lat, ale dzisiejszy dzień jest chyba najczarniejszym dniem w Polskiej żeńskiej siatkówce. Jednak dzień ten jest też wynikiem, tego, co działo się ostatnio wokół żeńskiej kadry. Była ona systematycznie od kilku lat niszczona. Zniszczono jej morale, wzajemne zaufanie zawodniczek, kręgosłup kadry został załamany, a później każda kolejna porażka niszczyła ten zespół psychicznie. Brak awansu do MŚ pociąga za sobą całą kolej rzeczy, teoretycznie Rio jest już dla nas zamknięte. Jest mi smutno i cholernie żal tych zawodniczek, szczególnie tych które trwały przy kadrze zawsze, grały na każdej imprezie. Szkoda mi, że potencjał jaki mieliśmy personalnie nie został przełożony na sukcesy. Nie ma sensu teraz linczować tych zawodniczek indywidualnie, bo to nie ich wina, że brakuje nam zaplecza, że nie mamy dla nich nawet rezerw i każdy ich błąd pociąga za sobą konsekwencje. Przyjechały by pomóc, nie poradziły sobie z presją, a trener dodatkowo przeszkadzał. Jeżeli związek nie potraktuje braku awansu poważnie i zignoruje fakt, że Makowski nie podołał już na 3 kolejnej imprezie to niestety, ale to koniec żeńskiej siatkówki. Mamy teraz przed sobą chude lata i ogrom czasu na budowę składu od zera. Żeby wrócić do czasów Złotek potrzeba nam szkoleniowca z prawdziwego zdarzenia. Jesteśmy niby potęgą siatkarską, a nawet porządnie młodzieży wyszkolić nie potrafimy. Zerknijmy na Turcję, jaką tam robotę odwalił zagraniczny trener - Motta, zajął się siatkówką od najniższego szczebla. Marzy się to samo w Polsce.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
REWIR RZESZA

dlaczego nie linczowac? czy nie uwazasz ze poprostu od 10 lat sie kazdy cacka z nimi? zawsze glaskane,, zawsze dopieszczane, czasem trzeba ostro skrytykowac

| Odpowiedz
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
kibicżeńskiej

Wiesz, bo z nami Polakami jest tak, ze gdy sportowcy wygrywają jest dobrze, ale jak tylko przytrafi się jakaś porażka tak od razu mieszamy ich z błotem. Nie zamierzam tego robić, ponieważ stać mnie na coś więcej niż wulgarne zwyzywanie zawodniczek. Zresztą ta porażka jest dla mnie, jak i wielu kibiców, którzy trwali przy drużynie gdy ona stawiała dopiero pierwsze kroki w światowej siatkówce, równie bolesna jak dla tych dziewczyn. A dodatkowo jeżeli ktoś grywał w siatkówkę to ma świadomość, że to najbardziej zespołowy ze sportów i czasami indywidualności nie grają roli. I nie, nie uważam, że to z dziewczynami ktoś się cackał, tylko cała żeńska siatkówka jest traktowana jak piąte koło u wozu. Obcinanie kosztów, wybieranie najtańszych opcji, nie rozliczanie trenerów z założeń itd.

| Odpowiedz
blokuj
REWIR RZESZA

no wlasnie o tym mowie wszyscy winni tylko nie dziewczyny, skoro jests kibicem to potrafisz rozroznic zwyzywanie zawodniczek , od krytyki ktora niewatpliwie sie im nalezy, bo nie chodzi o wynik , bo w sporcie raz sie wygrywa a raz przegrywa , chodzi o podejscie a podeszly do tego turnieju poprostu zenujaco( inna sprawa to trener , ktory nie potrafil ocenic w odpowiedni sposob takiego experymentu)zrobily sobie rozrywke z reprezentacji, nagle sobie powiedzialy a Gosia wraca to my tez wracamy , co to w ogole ma znaczyc, to jest sport i co by nie mowic ostre slowa w sporcie zawsze beda

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
kibicżeńskiej

Ten turniej zagrały słabo, tego nie można pominąć, ale mówić, że się cackają przez 10 lat to też nie fair wobec nich. Dziś zagrała słabo cała drużyna, łącznie ze sztabem i indywidualne linczowanie (bo ta wywaliła tyle piłek w aut itp) jest dla mnie bezsensowne. Mi nie podobały się np. nasze przygotowania: tydzień treningów, zero sparingów. Takie Belgijki aż 3 rozegrały sparingi. Albo to jak nasze były dziś taktycznie przygotowane? Beznadziejnie. Mimo umiejętności to potrzeba jednak rozpisać tego przeciwnika, a my jak dzieci we mgle w bloku, obronie, zagrywce. Wszystko było kierowane nie tam gdzie trzeba było. A przyjmowanie we dwie bez sprawdzenia tego w warunkach meczowych to kolejna głupota i absurd. Odnośnie powrotów, to tak na prawdę tylko Gosia i Lena wcześniej kończyły kariery reprezentacyjne, reszta nie była powoływana z różnych powodów (formy, kontuzji, nie pasowały charakterologicznie), stąd nie rozważam ich jako powrót, a powołanie po db grze w lidze.

| Odpowiedz
blokuj
REWIR RZESZA

a podstawowym powodem dlaczego nie graly w kadrze to ten , ze byly skocone, i z czystego obrazania sie, tak jak mowili w studio Polsatu, co to za reprezentacja, jak ani jedenj naszej zawodniczce ze scislej czolowki , niechce sie grac

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
kibicżeńskiej

Heh, słuchaj "ekspertów' z Polsatu a daleko zajdziesz. Konflikt między KSD a ABW wymyśliły właśnie media. Tam nie było żadnej styki. Problemem w 2011 roku był Jurek Matlak i skopana atmosfera na MŚ, to u niego na zgrupowaniu nie zjawiła się prawie żadna zawodniczka z 2010 roku. Zmiana na Świderka zaowocowała, dziewczyny osiągnęły lepsze wyniki, była nadzieja i db pomysł Alka na przyszłość. Była to jednak wizja zbyt droga (w końcu na co kobietom 2 kadry;/), to faceta z dnia na dzień zwolnili.

| Odpowiedz
blokuj
REWIR RZESZA

czytales co ja pisalem? to nawet oni mowili, a o tym kazdy wie , bez nich, chyba ze ty jestes glucho slepy, i jak zwykle wszytsko cacy, graja fatalnie, ale nie wszytsko wina zarzadu, trenerow , masazystow, nie jak sie wychodzi na parkiet to sie gra na calego a nie patrzy sie na zarzad itp itd, nei rob z siebie jakiegos nieomylnego, bo myslisz ze tylko ty masz racje? bez niczyjej wiedzy widze co sie dzieje, dl amnei obrazania sie na kadre to patologia, jak ktos z ambicjami moze obrazic sie na kadre, chlopie pomysl glinka raz gra raz nie gra, a tu przed waznym turniejem slysze ze czesc zawodniczek zdecydowalo sie zagrac bo ich glinka pociagnela, sory chyba to nie jest normalne chyba ze dla ciebie

| Odpowiedz
blokuj
kibicżeńskiej

Wejdź pierw w środowisko siatkarskie później mów kto ma rację. Nie wszystko o czym mówią w tv jest prawdą, chyba powinieneś już to wiedzieć. Ty cały czas o zawodniczkach... Napisałem, że zagrały słabo w tym meczu i nic ich nie tłumaczy. One swoją odpowiedzialność za to wzięły i liczą się z krytyką na różnych frontach. Problem jest większy, bo cała żeńska kadra spadała na dno od kilku lat i nie tylko przez zawodniczki, ale głównie przez debilne decyzje leśnych dziadków z PZPS. To, co wydarzyło się wczoraj jest tylko wynikiem tych wszystkich błędnych decyzji, najgorsze jest to, że nikt nie weźmie za to odpowiedzialności i wszyscy dalej będą udawać, że wszystko jest w porządku. Tego nie widzisz?

| Odpowiedz
blokuj
REWIR RZESZA

ok mowisz o mlodziezy ja mowie o tym turnieju, gardze lesnymi dziadkami, ale skoro mowim o tym turnieju to lesne dziadki kazaly im nie wystawiac najlatwiejszej pilki, sory ale mylisz pojecia, dziadki rujnuja system szkolenia itp itd, a ja mowi o tym turnieju , wiec nei rob z siebie Boga bo jestes albo mezem ktorejs z dziewczyn , albo w ktorejs sie bujnoles bo innego wyjscia nie widzebuahahah co ma zarzad do tego ze trzydziesto paro letnia zawodniczka nie potrafi odbic najprostszej pilki bauhahaha jestes msieszny

| Odpowiedz
blokuj
kibicżeńskiej

Młodzież to całkiem inny temat, również ważny w kontekście dalszej przyszłości. Nie wymądrzam się, tylko próbuję Ci wskazać szersza perspektywę. Seniorska kadra kobiet jest niszczona od kilku lat. Spójrz jakich trenerów dostają mężczyźni, a z kim pracują kobiety. Ilu zawodników było w kadrze przed IO czy MŚ, Castellani mógł i stworzył sobie dwie kadry (A i B), a gdy z takim pomysłem wyszedł Świderek zwolnili go. Do tego brak ubezpieczonych kontraktów - odniesiesz kontuzję w kadrze i Związek zostawia Cię samemu sobie, ani grosza Ci nie da na leczenie, więc grasz na własną odpowiedzialność. To jest cały ten smród, o którym mówi Kasia Skowrońska.

| Odpowiedz
blokuj
REWIR RZESZA

ja nie mowie o tym co Skowronska mowi , do nie jedynej niemam pretensji , jako jedna z niewielu "gwiazdeczek" byla z kadra na dobre i na zle , mowie o tym ze niektore panie wybieraja sobie mecze w kadrze w ktorych wystapia a w ktorych nie ..... to jest zenada

| Odpowiedz
blokuj
kibicżeńskiej

No właśnie analizuje i dodać mogę tylko Skorupę. Nikogo więcej, bo reszta raczej nie dostawała powołania (forma) niż wybierała sobie turnieje.

| Odpowiedz
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.