Wątek dotyczący artykułu

Kikkan Randall najlepsza w Novym Meście, Polki odpadły w eliminacjach

Kikkan Randall odniosła zdecydowane zwycięstwo w sprincie stylem dowolnym w Novym Meście. Amerykanka w finale nie dała rywalkom szans. Polki odpadły w eliminacjach.

przeczytaj cały artykuł

SEFMLIS

Faktycznie to dziwne patrząc na to,że kolejny weekend po Szklarskiej jest wolny. Generalnie szkoda,że taka będzie słaba obsada w Szklarskiej Porębie. Za to w skokach będzie ciekawie. Zaskakująco słabo Kowalczyk, która nie zostawiła złudzeń,że Kula jest przegrana.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
SEFMLIS

W Vancover trasy też były nie dla niej,jak mawiał Małysz jak zawodnik jest w bardzo dobrej formie to wszędzie sobie poradzi. Brak awansu do 1/4 jest sporą niespodzianką i nie piszmy terazz,że tak nie jest, oceniajmy uczciwie starty Justyny,a nie ciągle mówmy - trasa nie taka, było bardzo dobrze.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Pottermaniack

Pobiegła na miarę swoich możliwości w łyżwie. Zaskakująco słabo? Uplasowała się na podobnym miejscu co w Davos. Nie od dziś sprinty techniką dowolną są słabą stroną Justyny. We Włoszech na pewno odrobili z trenerem pracę domową, więc może być obolała po treningach, natomiast na pewno nie jest jeszcze w olimpijskiej formie.

| Odpowiedz
blokuj
SEFMLIS

W innych latach pamiętajmy,że potrafiła nawet stanąć na podium w sprincie łyżwą. To generalnie nie nastraja optymistycznie przed Soczi, gdzie większość biegów jest łyżwą, ale to co napisałem kiedyś - dla mnie Kowalczyk już się na wygrywała,nazdobywała i ona teraz jedynie może,nic nie musi. Generalnie ten rok łyżwą ma jednak znacząco słabszy niż poprzednie, może ma to związek z kontuzją kolana, nie wiem,bo się nie znam.

| Odpowiedz
blokuj
groniu

Ale jak pamiętasz Justyna Kowalczyk bardzo chwaliła sobie trasę sprinterską w Vancover, bo była bardzo trudna, to był tez wtedy sprint klasyczny, jak byś porównała trasę sprinterska z Vancouver z Novego Mesta, to jest ogromna różnica jeśli chodzi trudność trasy. zobacz sobie jakie były różnice czasowe na mecie w finale w sprincie na IO 2010 r

| Odpowiedz
blokuj
groniu

Druga sprawa co raz więcej zawodniczek które się specjalizuje sprintami niż 4 lata temu. Moim zdaniem jest większa konkurencja

| Odpowiedz
blokuj
SEFMLIS

Groniu napisałem to bo generalnie narzekała na trasy,ale była w formie i swoje zdobyła wtedy. Teraz nie jest w najwyższej formie i tylko tyle napisałem i jej występ był poniżej oczekiwań,bo czytałem tu opinie,że liczono na półfinał Polki. Nie wiem nie można tego napisać , jak Małysz zawalał konkursy to o tym pisałem otwarcie ,a nie udawałem,że coś tam, coś tam :D

| Odpowiedz
blokuj
groniu

Trochę napisze spraw fizjologicznych treningu zawodników, w czwartek dopiero zeszła z gór, jest niżej, po ok 7 dni treningu w górach zawodnik dostaje dostaje kopyto, powinien być formie( tak eksperci twierdzą) Nie może być w formię teraz Justyna. Po Jakuszycach jedzie z znowu w góry. W Toblach może być też kiepski wynik. Kopyto w nogach ma być na IO

| Odpowiedz
blokuj
groniu

Pamiętasz rok temu co było w Sochi? ona zeszła z gór pojechała do Sochi był tam kiepski wynik potem za tydzień w Davos miała super formę 1miejsce i 2 miejsce zajęła. Ja twierdze że wtedy przyszła za szybko ta forma u Justyny, mam nadzieje że nie popełnią takiego samego błędu w tym roku. Może być rożnie w Toblach.

| Odpowiedz
blokuj
-f-iolka

Z tego co wiem forma po treningu wysoko w górach przychodzi mniej wiecej w trzecim tygodniu po zejściu z gór. W pierwszych dziesięciu dniach startów się nie zaleca. Wieretelny to specjalista. W Nowym Meście chodziło bardziej o "adrenalinę startową" niż o wynik.

| Odpowiedz
blokuj
SEFMLIS

Po prostu Justyna przyzwyczaiła mnie do dużo lepszych wyników, ale PŚ jest już mniej istotny,forma ma być na igrzyska olimpijskie. Dlatego uważam,że trening w górach zamiast TDS to był bardzo dobry pomysł.

| Odpowiedz
blokuj
-f-iolka

Oby Jej wyszły te Igrzyska. Obawiam się, że to ostatni sezon Justyny na takich obrotach. A w zasadzie - nie obawiam się a przeczuwam. Chyba się Jej należy trochę "normalnego" życia. Może pomyśli o stworzeniu jakiegoś ośrodka rekreacyjno-sportowego dla narciarzy biegowych? Przebąkuje się też o zwiazku Justyny z Maćkiem Kreczmarem. Może...;-)

| Odpowiedz
blokuj
Pottermaniack

Dlatego to, co zrobili z Tourem tak boli. To prawdopodobnie ostatni sezon z taką rywalizacją w biegach, do jakiej przyzwyczailiśmy się przez ostatnie lata. Trener Wierietielny zna Justynę najlepiej, zaleca jej rok przerwy, choć uważa, że jeśli zazna "normalnego" życia, to do sportu wyczynowego raczej nie wróci. Chyba, że jako trener. ;)

| Odpowiedz
blokuj
SEFMLIS

wiek robi swoje , urazy także. Przecież już od dawna mówiło się,że Justyna miała by skończyć nawet karierę po Soczi, nie wiem czy to jest brane pod uwagę. Na pewno wygrała wszystko co było możliwe w jej dyscyplinie co wykazałem na blogu. Teraz jakby nawet nie zdobyła medalu to trudno, przecież nie musi z każdej imprezy przywozić medali.

| Odpowiedz
blokuj
-f-iolka

Ale jakby tak - jakiś fajny medal, jakaś miła sercu alternatywa, udane przejście do aktywności "pozawodniczej"......należy się bajka Naszej Królowej.:-)))

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
SEFMLIS

Dlatego trzymam kciuki,ale nie będę jej hejtował ani krytykował jak to się nie uda, wiem co spotkało Małysza w Turynie .

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
-f-iolka

Dlatego wolę wspominać Małysza z Predazzo - ale pamiętam go też w różowym kombinezonie w Oslo(?) - na poczatku kariery. I ta droga na Dakar....miło,że człowiek, który dostarczył mi i mojej rodzinie tyle radości znalazł swoją drogę do.... radości, spełnienia...

| Odpowiedz
blokuj
groniu

Colonia, Sunby i Roenning potwierdzili występ w Jakuszycach. Może być tak że biegi męskie będą lepiej obsadzone niż damskie w Polsce

| Odpowiedz
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.