Wątek dotyczący artykułu

Franck Ribery zdobyłby Złotą Piłkę według starych zasad. "To nie była jego ostatnia szansa"

Gdyby wybór najlepszego piłkarza zależał tylko od dziennikarzy, Złotą Piłkę otrzymałby Francuz. O porażce Francka Ribery'ego zadecydowali kapitanowie i selekcjonerzy drużyn narodowych.

przeczytaj cały artykuł

Sopa

Kiedyś wybierali fachowcy, stąd nagrodę otrzymywali piłkarze, którzy coś wygrali. Przynajmniej nagroda UEFA wybierana jest sprawiedliwie.
Schweini mówi, że zrobią wszystko, aby znów Franck miał szansę na wygranie tej nagrody... niestety, to nie zmieni jego nazwiska. Chyba że chodzi o to, że spróbują przegrać jak Ronaldo wszystko co się da... no, ewentualnie mieć drugą szansę po przegranych eliminacjach do mundialu.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Dresiu

Kiedyś wybierali "fachowcy" pokroju Szpakowskiego, a dziś oprócz nich wybierają jeszcze jacyś nic niewiedzący o piłce nożnej trenerzy i kapitanowie drużyn narodowych.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
zapomnialemnicka

No widać. Indywidualnie to Ribery jest 2 klasy za Ronaldo,Messim czy Ibrą. To nie jest nagroda dla zawodnika drużyny, która wygrała najwięcej TYLKO DLA NAJLEPSZEGO PIŁKARZA.
Dyspozycja Bayernu równie dobrze był zależna od Robbena,Lahma czy Schweinstaigera. Po prostu Ribery nie jest zawodnikiem, który umie odwrócić losy spotkania i wcale nie dziwię się, że nie wygrał.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|1)
blokuj
Internista

Dokładnie tak jak mówisz widać efekty pozwolę sobie zacytować Twoją wypowiedź z wczoraj bo tam są ciekawe fakty o których chyba nie wie pokolenie żel7
Ribery vs Ronaldo: asysty 27:16,kluczowe podania 155:104,udane dryblingi 234:124.
I niech ktoś teraz powie że Ronaldo był lepszy, poza tym fakt że jeszcze Messi był przed Franckiem to już jest Patologia!.

| Odpowiedz
blokuj
Internista

Tak chce bo jedna statystyka nie może przesłonić obrazu całego sezonu. Kogo byś wyżej ocenił za mecz tego co zdobył gola czy tego co kreował akcje, podawał i był nie do zatrzymania dla innych? Serio pytam , i zgadzam się z opinią Platiniego ten wybór to jets porażka jest coś takiego jak złoty but dla NAJLEPSZEGO STRZELCA i tam niech decydują bramki ale w tym plebiscycie bo zrobi się z tego zaraz podrzędny plebiscyt.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
Andre_

proszę Cię. co z tego, że koleś cały mecz jest nie do zatrzymania i rozdaje kluczowe podania na lewo i prawo, jak jego koledzy nie potrafiliby skończyć akcji? wolę chłopa, który potrafi strzelić bramkę z niczego (czytaj Messi, Ronaldo) niż gościa od kreowania akcji, bo tacy nie wygrywają meczów (czytaj Ribbery). powtarzałem już, że dla mnie ważniejszym piłkarzem Bayernu był Robben. tyle że to piłakarz-szklanka.

| Odpowiedz
blokuj
Internista

Sek w tym że tu kończyli i to jak widać po asystach podawał lepiej niż żel7, Arjen jest ważnym elementem Bayernu ale zauważ że często wchodził z ławki gra egoistycznie i stąd miał problem z wejściem do podstawowego składu a Franck? On razem z Alabą rozkręcali gre Bayernu Arjen strzelił najwazniejszego gola z Borussią ale wczęsniej nie grał za dobrze. Tak czy inaczej nie wybranie Francka pokazuje że warto podpisac kontrakt w średniej drużynie nastrzelać bramek i zostanie się ZP nie wygrywając nic przy tym :)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
Andre_

o teraz to przesadziłeś. nie jestem kibicem Realu, żeby nie było, ale nazwanie ich "średnią drużyną" to kpina. różnica w bramkach między CR a Franckiem to jakieś 40. w asystach koło 10. kto dał więcej drużynie? co mi po kluczowych podaniach czy dryblingach? to nie daje wymiernych korzyści. szczególnie dryblingi..

| Odpowiedz
blokuj
Internista

Jeśli pokażesz mi gdzie nazywam Real średnia drużyną to postawię Ci litrę whisky , to było porównanie moge nazywać się Suarez podpisać kontrakt w Anderlechcie w lidze nastrzelać z 40 goli w LM parę do tego w reprezentacji, w pucharach i dostać ZP. Pytanie czy to o to chodzi tak naprawdę?

| Odpowiedz
blokuj
Andre_

tak to odebrałem. mogłem Cię źle zrozumieć. jak dla mnie to wybór Ronaldo był tym trafnym wyborem. Ribery rozegrał świetny sezon. był jednym z liderów Bayernu. ale to Ronaldo był indywidualnie najlepszy na świecie. za osiągnięcia drużynowe są trofea dla klubów. dla piłkarzy są za osiągnięcia indywidualne. nie mieszaj pojęć.

| Odpowiedz
blokuj
Internista

Podaj argument dlaczego nie skoro jedyny argument który jest podawany za żel7 to są własnie bramki bo nie osiągnięcia bo w roku 2013 nie osiągnął nic! Zgadzam się z kolega niżej że to konkurs popularności i nic więcej bo jak wytłumaczyć że drugi był Messi?

| Odpowiedz
blokuj
Internista

- Jestem bardzo rozczarowany z powodu Francka Ribery'ego. Za rok znów będzie pojedynek Messi-Ronaldo, za dwa lata Ronaldo-Messi, a za trzy lata ponownie Messi-Ronaldo - powiedział Platini portalowi "L'Equipe 21"

- Franck, który wszystko wygrał, powinien ją (Złotą Piłkę) otrzymać. I to jest problem. Hiszpan, który nie wygrywa w 2010 roku (po zwycięstwie Hiszpanów w mistrzostwach świata) to też jest problem. Dla Francka to był rok jak nigdy wcześniej, podobnie jak dla Hiszpanów w 2010 - dodał szef UEFA.

Z tymi dwoma w pełni się zgadzam dlatego że w tym roku można byłoby wyszukać minimum trzech zawodników lepszych od Messiego nie mówiąc o tym że żel7 nie powinien był wygrać.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|1)
blokuj
kasyx

Kevin Keeagen, Alan Simonsen, Gerd Muller nie wygrali nic z drużyną w latach, których zdobywali Złote Piłki. Również Luis Figo (mogę się mylić) i sam wielki Platini nie wygrywali nic ze swoimi zespołami. Platini był tylko królem strzelców Serie A zdobywając 16 bramek, czyli ponad połowę mniej tego co Ronaldo.
Przypominam po raz kolejny, to nagroda dla najlepszego piłkarza roku. Najlepszego indywidualnie, a nie tego, który zdobył najwięcej tytułów z drużyną. Jeżeli mnie pamięc nie myli, Ribery podnosił puchar za zwycięstwo w Bundeslidze, LM, Superpucharze i KMŚ. Zresztą wielu kibiców, nawet Bayernu, twierdzi, ze najlepszym piłkarzem mistrza Niemiec był Lahm. Czyli uważasz, że Ribery, jako przedstawiciel Bayernu, powinien dostać ZP? To dlaczego nie Van Buyten, czy Boateng?
To co powiedział Platini, jest naprawdę nieeleganckie, bronił Riberyego, czyli swojego rodaka:)
Jeszcze jedna uwaga, mozesz nie lubić piłkarza/piłkarzy, ale pisanie żel7, dowodzi, ze jesteś "flustratem"

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
kasyx

Sugerujesz, ze piłkarze nie są fachowcami? To m.in. rywale z boiska grający przeciw Ronaldo, którzy docenili jego grę. Pisałem już wczoraj, Keegan, Simonsen a także Gerd Muller w 1970 roku nie wygrali ani w lidze, ani w pucharach a zostali laureatami ZP. Zasada jest taka, wybieramy najlepszego piłkarza indywidualnie, a nie tego, który zdobył z drużyną najwięcej tytułów. Złota Piłka to docenienie kunsztu pojedynczego gracza. Ronaldo i Messi, uciekli całemu światu o lata świetlne. Są poza zasięgiem każdego innego piłkarza na planecie. Co z tego, ze nie zawsze wygrywają z drużyną, skoro w przeciągu 12 miesięcy, grają najlepiej w piłkę?

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (4|0)
blokuj
kasyx

Daj mu trochę czasu. Ma świetny sezon, poprzedni miał bardzo dobry, zaczekajmy do końca roku. Będzie LM (prawdopodobnie) MŚ i zamiast Francka trzecim do brydża będzie Suarez.

| Odpowiedz
blokuj
Apator Fan

Schweini mówi, że zrobią wszystko, aby znów Franck miał szansę na wygranie tej nagrody

Na razie mysle faworyt jest jeden.I mam to szczescie,ze gra w mojej ukochanej druzynie.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|3)
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.