Wątek dotyczący artykułu

Nie potrzebuję mentora - rozmowa z Jarosławem Hampelem, zawodnikiem SPAR Falubazu

Jarosław Hampel jasno określił sobie cel na sezon 2014 - chce być mistrzem świata. Nie zamierza jednak korzystać z rady Marka Cieślaka i szukać mentora, który będzie mu pomagać w trakcie Grand Prix.

przeczytaj cały artykuł

Św.Mikołaj

Jarek z całym szacunkiem, ale nie będziesz MISTRZEM ŚWIATA, a jeśli chodzi o rywalizacje zespołową to Twoje RÓŻOWE SZPARKI nie poradzą sobie z Unibaksem:)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|5)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Komentarz usunięty
jacm76

a na poważnie całe lata mieliśmy dziurę w postaci juniorów w Toruniu przez to w finałach było już do tyłu , jak uważasz jest u was z tym w tym roku ? jak Saszka nie dostanie obywatelstwa co zrobicie ? Pieszczek ? są jacyś wychowankowie wysokiej próby na horyzoncie ?

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
pit2

wróżka jesteś? skoro jest wicemistrzem to i mistrzem też moze zostac
niuanse zdecydują...ma dobre starty i psychike nienajgorszą

| Odpowiedz
blokuj
Św.Mikołaj

W tym roku został v-ce mistrzem przez kontuzje zawodników, którzy byli wyżej od Niego w klasyfikacji. Inaczej skończyłby na 5 miejscu.
Jarek to taki zawodnik jak Adams mimo, że brakuje Jemu sporo do kangura.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|2)
blokuj
jacm76

Rzeczowo i trafnie oceniasz możliwości Jarka zajmie mu trochę czasu nim zdoła zdobyć tytuł i raczej nie pomoże mu szczęście bo w 2013 miał tylu czołowych zawodników kontuzjowanych że drrugi taki sezon się nie powtórzy .

| Odpowiedz
blokuj
pit2

2010-11 też zdobywal medale..wiec jest o krok...nie bawcie sie we wrozbitów hampel ma potencjal i szanse jak inni

| Odpowiedz
blokuj
jacm76

zwróciłeś uwagę że w lidze Polskiej wykręcił mega średnią a nie przeniosła się ona na GP jak myślisz na ile ma na to wpływ fakt że w GP mocniej go pilnują i powtarzają biegi po lotnych startach .
Na moje ma 2 słabości pierwsza liczy na lotne przez co się nie rozwija druga uważa że zdobędzie tytuł sam . Możliwe , Tomkowi zajęło to wieki ile zajmie Jarkowi ? Umiejętności jednego i drugiego są bardzo odmienne a zawodników lepiej radzących sobie po trasie od Jarka jest obecnie sporo . Albo zacznie się rozwijać albo będzie jeżdził co roku o medal i będzie o ten krok od niego niestety .

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
hetmanska

Żartujesz sobie chyba. Średnia w Polsce nie "przeniosła się" na GP? To czego oczekujesz? Facet stanął pięć razy na podium GP w tym roku w tym trzy razy na pierwszym miejscu. Zawodnik, który polega na lotnych startach nie byłby w stanie w GP takich wyników osiągnąć. Edit: Aha i Hampel owszem, zdobywa medale a nie jest od nich o krok.

| Odpowiedz
blokuj
jacm76

A oczekuję dobrej jazdy :) jak każdy kibic . Jak uważasz że 2 miejsce przy kontuzji 6 czołowych zawodników to dobre miejsce to ok patrząc realnie i licząc punkty bez kontuzji tamtych miałby coś koło 4 miejsca . Jeśli z najwyższą średnią w lidze polskiej przegrywa w GP z zawodnikiem 2 krotnie łamiącym sobie obojczyk to jak myślisz kiedy zdoła wdrapać się na 1 miejsce ?

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|1)
blokuj
pit2

a jesli w tym roku zdobedzie majstra bedziesz to odszczekiwać?
w ogóle to kto wg ciebie zdobedzie mistrza skoro tak sie znasz na wróżbach?

| Odpowiedz
blokuj
jacm76

jak zdobędzie bez czołgania to mu szczerze pogratuluję ale na to nie ma szans ( mówię o kradzeniu startów ) . Jak Tuner Woffiego nie sprzedał patentu nikomu z czołówki to patrząc na umiejętności walka o tytuł rozegra się między nim a Wardem , jeśli rozwiązanie poszło w świat to grono powiększa się o X niewiadomych i to już jak piszesz wróżenie .
Apropo Jarka jak kiedyś trafi do Torunia będę mu dopingował ale nie omieszkam mu krzyknąć nie raz i nie dwa żeby nie kradł startów . W sporcie oszukuje tylko słabszy .

| Odpowiedz
blokuj
pit2

gdyby nie kontuzja emila to woff prawdopodobnie tez by sie cieszyl ze srebrnego krążka
moim zdaniem najwazniejsza jest psychika...woffinden dzieki temu wygral

| Odpowiedz
blokuj
jacm76

trafna uwaga z ta mocną psychą . Jak myślisz ktoś z mocną psychiką notorycznie by się czołgał i próbował ukraść start ? moim zdaniem w sporcie zawsze oszukuje słabszy zdając sobie sprawę z tego idzie na skróty .

| Odpowiedz
blokuj
pit2

np. adams mial z psychą problem
no możesz tu miec rację..zresztą pamietam w zeszlym roku tasme hampela w 15 biegu meczu z unibaxem albo slaby wystep w meczu play off

| Odpowiedz
blokuj
Komentarz usunięty przez użytkownika
Komentarz usunięty
Komentarz usunięty przez użytkownika
jacm76

Masz rację gdyby to zrobił parę razy w ciągu swojej kariery to by było czepianie a Tomek Robił to regularnie w co 2 biegu ? Każdemu puszczają nerwy i coś odwali . Nie czepiam się numerów tylko regularnego świadomego działania łapiesz różnicę ? . Każdy sportowiec chce wygrać i odwali numer ale wskaż mi drugiego takiego który robi to notorycznie znam tylko Nickiego który namiętnie wpycha wszystkich w bandy .

| Odpowiedz
blokuj
sparta wroclaw

Gollob odstawil "pape"troszke dogadal się z reszta a potem poszlo:)ale gdyby tego nie zrobil nadal gwizdano by na niego tak jak dawniej,regularnie bylby wciskany w plot etc.dlatego "czołganie"sie Jarka to naprawdę maly problem

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|1)
blokuj
hetmanska

Nie ma czegoś takiego jak "licząc punkty bez kontuzji tamtych". Kontuzje są realnością tego sportu i sam Hampel boleśnie tego doświadczył. A średnia w EL nie ma się nijak do miejsca w GP. Holder, gdy wygrywał GP miał czwartą średnią w EL a Pedersen w tym samym roku z pierwszą średnią zdobył srebro. To o niczym nie przesądza.

| Odpowiedz
blokuj
jacm76

Użyłem tego do oceny jego umiejętności , poza tym kontuzje działają na korzyść zawodników bez kontuzji co w przypadku sezonu poprzedniego właśnie pokazało że nawet szczęście nie pomaga mu być najlepszym .
To by ci zabrało trochę czasu ale oglądając biegi z GP i z Ligi Polskiej wyłapiesz na czym polega różnica w GP ma 80 % mniej lotnych startów niż w EL .
Kibicowałem Jarkowi w poprzednich latach ale jak w zeszłym roku usiadłem z ołówkiem i zacząłem to liczyć to nie da się kibicować komuś kto oszukuje notorycznie i z premedytacją .
Gdyby mu się zdarzały lotne od czasu do czasu ok ale u niego widać w tym klucz do sukcesu . On już ma to we krwi albo działa u niego jak odruch .

| Odpowiedz
blokuj
hetmanska

Nawet na SF było trochę fajnych biegów z GP z udziałem Hampela. Historia z "Hampel=lotne starty i nic więcej" to melodia dalekiej przeszłości.

| Odpowiedz
blokuj
jacm76

Pewnie że potrafi pojechać i po trasie tym bardziej szkoda że idzie na skróty bo to go nie rozwija a dodatkowo nie przysparza sympatii wolę jako kibic i sportowiec jak walczy i jedzie fair a nie zdobywa złoto pod tytułem ,, hura sędzia nie zauważył " bo wówczas jest lepszy od sędziego nie od innych zawodników . Sport nie jest dla ludzi o mentalności oszustów natomiast tytuły już tak . Ja wolę oglądać sportowców nie tych drugich .

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (4|1)
blokuj
hetmanska

Ile biegów w tegorocznym GP zostało powtórzonych przez "notoryczne" (w języku polskim to znaczy "ciągłe", "stale powtarzające się") próby "czołgania"? A może sędziowie przepuścili wszystkie lotne starty Hampela?

| Odpowiedz
blokuj
jacm76

Pisałem wcześniej że na GP sędziowie już mają na niego często oko i trzymają go dłużej aż przestaje się ruszać przyjrzyj się mimo to próbuje czasem z powodzeniem wygrać bieg s Sędzią nie zawodnikami , a notorycznie kradnie starty w EE .

| Odpowiedz
blokuj
hetmanska

To jest "super" w tej całej akcji z "Hampelem-czołgistą", że ludzie powtarzają te bzdury bez względu na fakty. W lidze Hampel wygrywa 67 ze 109 biegów i kończy sezon ze średnią 2.5 bo sędziowie pozwalają mu na "notoryczne" lotne starty a w GP wygrywa 3 rundy i pięciokrotnie (prawie połowa rund!) staje na podium mimo że sędziowie trzymają aż się przestanie ruszać. Ale co tam. "Hampel-czołgista" i "tylko starty" i "na trasie nie istnieje". To przestaje być zabawne bo coraz mocniej się utwierdzam że dyskurs "Hampela-czołgisty" staje się coraz bardziej wyłącznie internetowym fenomenem, który psuje atmosferę wokół jednej z najwspanialszych karier sportowych w Polsce w ostatnich latach (3 medale w ostatnich 4 latach z przerwą na kontuzję w 2012, średnie w EL w ostatnich latach: 2.5, 2.1 (rok z kontuzją), 2.6, 2.3, 2.2, 2.2).

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|2)
blokuj
jacm76

No nie wiem dla mnie fenomenem jest że na GP w Polsce ludzie i to Polacy na trybunach mówią że strasznie kradnie starty to nie jest internetowa nagonka porozmawiaj z ludźmi na meczach na stadionach .
Zresztą mi zwrócono na jego ,,przypadłość " właśnie na GP na stadionie zanim jeszcze pisałem na SF .
Jest świetnym talentem i masz rację ludzie którzy lubią sportową rywalizację a nie kombinowanie wciąż mu to wypominają inni to akceptują i biją brawo .

| Odpowiedz
blokuj
jacm76

już Ci pisałem 80 % mniej niż w EE . Jeśli to że kradnie mniej bo go bardziej pilnują w GP robi Ci różnicę to Twoja sprawa . Jak jesteś uważnym obserwatorem poświęć trochę czasu w nadchodzącym sezonie na obserwowanie jego tylnego koła podczas startu a potem porównaj jak zachowują się koła przeciwników . Zanotuj sobie liczbę startów Jarka jak się czołga i liczbę startów niedozwolonych innych zawodników zrozumiesz czemu tylko jedynie biednego Jarka tak się ,, czepiają " o czołganie .

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
hetmanska

Ok. W racjonalnej debacie na temat realnych sytuacji to zwolennicy pozytywnej tezy mają obowiązek ją udowodnić. W ten sposób np. ktoś kto twierdzi, że grawitacja istnieje musi to udowodnić a ktoś kto twierdzi, że Boga nie ma nie musi tego udowadniać. W przeciwnym wypadku musielibyśmy udowadniać np. że nie istnieją jednorożce albo że nie istnieją leworęczne kobiety zdolne do jednoczesnego podlewania roślin i rozwiązywania całek co jest niemożliwe bo udowodnienie nieistnienia czegoś niesprzecznego jest empirycznie nie do pomyślenia. Dość o racjonalności i metodzie naukowej. Twierdzisz, że w EL jest 80% więcej udanych prób lotnych startów Hampela niż w GP (ciągle nie wiem jak to jest, że w GP mimo wszystko wygrał 3 rundy ale to nieważne). Skoro tak jest to pokaż mi 5 biegów Hampela bo to po twojej stronie jest ciężar dowodu w tej sprawie (nie sposób udowodnić absolutnego bezruchu za to dość łatwo wskazać lotny start - podstawowe zasady empirycznej nauki). 5 biegów, mniej niż 5 % startów Hampela w EL. Jeśli lotne starty mają jakiekolwiek znaczenie to musi ich być o wiele więcej więc wskazanie pięciu nie będzie problemem. Do tego czasu: nakręcasz plotki.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|1)
blokuj
jacm76

Chcesz dowodów obejrzyj jakikolwiek mecz z udziałem Jarka w dobrej jakości HD jest tego pełno w sieci i obserwuj tylne koło Jarka i porównaj to z zachowaniem innych zawodników proponowałem Ci to już wcześniej . Jeszcze lepiej kup bilet na mecz i usiądź zaraz za startem na żywo zobaczysz jeszcze lepiej o co chodzi . Przypominam regulamin mówi że zawodnik ma stać tak że motor ma przez cały czas stać nieruchomo nie może toczyć się zobacz co robi motor Jarka zaobserwujesz to najłatwiej po tylnym kole .

| Odpowiedz
blokuj
jacm76

:) masz rację ksywa czołgista jest dla jaj nadana przez ludzi zawistnych nienawidzących tego sportu i nieznających przepisów .
Falubaz 2013 wpisz to w Y T

| Odpowiedz
blokuj
hetmanska

Blisko. Ksywka nadana w być może 5% adekwatnie (prawie wcale), w 60% z zawiści przypisujących to określenie względem tego komu jest ono przypisywane i w 35% z niskiej samooceny przypisujących to okreslenie. To są moje typy:). Nie będę się martwił jeśli ktoś podważy te liczby bo są wzięte z sufitu ale też są mniej więcej tak adekwatne jak "notoryczne" czołganie się i wszystkie konkretne określenia twoje i 1970.

| Odpowiedz
blokuj
jacm76

Widzisz Ty nie usiadłaś na meczu na żywo nigdy i nie zwróciłaś uwagi szczególnej na jego starty . Nie zrobiłaś też nigdy tego przed telewizorem . Natomiast masz oczywiście prawo uważać co chcesz pytanie na czym opierasz swoje zdanie na założeniu ? czy obserwacji ? czy oczekiwaniu ? że ktoś Ci coś ma udowodnić . Moja propozycja jest niezmienna przekonaj się sama a potem wyraź opinię . JA to zrobiłem i mogę być nawet w 1 % rzekomo zawistnych mnie nie interesuje procent i zdanie innych tylko fakt czy kradnie starty i jak często czy nie .

| Odpowiedz
blokuj
1970

pofatygowałeś się obejrzeć uważnie mecz i starty w wykonaniu Jarka. czy mam poszukać meczy gdy jest to perfidnie widoczne

| Odpowiedz
blokuj
hetmanska

Mam szukać o który mecz Falubazu z Tarnowem chodzi? Mam pamiętać w którym meczu Falubazu z Tarnowem Hampel jechał w 5 biegach w tym w 1, 7, 13, 15? A przede wszystkim, ja się mam fatygować żeby udowodnić twoją tezę? Bez jaj. Poza tym, jeśli przez "perfidnie" rozumiesz "bez wątpliwości" to poproszę o takie bo przypadki wątpliwe są wątpliwe.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|2)
blokuj
1970

w rundzie zasadniczej taki mecz był tylko jeden, bo drugi to był Tarnów z Falubazem ale jak tego nie rozumiesz albo jest to dla ciebie za trudne to przepraszam i NIE PISZ DO MNIE WIĘCEJ

| Odpowiedz
blokuj
hetmanska

Nie ma za co przepraszać, sam się przeproś za swoje lenistwo bo nie napisałeś że chodzi o rundę zasadniczą. No chyba że chcesz przeprosić za zmarnowanie mojego czasu. Ok, przyjmuję. Bez odbioru.

| Odpowiedz
blokuj
jacm76

miałem Ci napisać że nawet jak zobaczy to powie że skoro sędzia to puścił to jest ok i zrobi z nas aptekarzy :) i nie myliłem się .
A meczu nie obejrzy musisz pokazać palcem .

| Odpowiedz
blokuj
J. Szymkowiak

To wlasnie jest POLSKA. Jarek wypracowal swietna technike startow ktora jest zgodna z regulaminem. Nikt z GB albo z SWE federacji nie ma zastrzezen ale POLSKI znawca zza miedzy wie najlepiej! Jarek jest po prostu sprytniejszy od ciebie dlatego tacy jak ty nigdy nie zrozumieja procedury potrzebnej do swietnego startu.
I jeszcze jedno. Wiekszosc tutaj udzielajacych sie znawcow zapomnieli chyba ze zuzel to nie tylko start!

| Odpowiedz
blokuj
jacm76

dobra teoria szkoda że sprzeczna z przepisami , koło ma być nieruchome , popatrz jakie ma Jarek podczas startów .

| Odpowiedz
blokuj
1970

ciekawe dlaczego wszyscy nazywają go czołgistą. obejrzyj dokładnie starty w jego wykonaniu a potem powiedz ile biegów powinno mieć powtórzone starty w myśl przepisu który mówi że zawodnik przed taśmą powinien stać nieruchomo. na moje oko to ponad połowa z nich w wykonaniu Jarka

| Odpowiedz
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.