Wątek dotyczący artykułu

Głogowski patent na Stal - relacja z meczu SPR Chrobry Głogów - PGE Stal Mielec

Drużyna Chrobrego pokonując w 14. kolejce PGNiG Superligi zespół Stali w świetnym stylu rozpoczęła drugą część ligowych rozgrywek i potwierdziła, iż w tym sezonie ma swoisty patent na mielczan.

przeczytaj cały artykuł

altec03

Z tym sponsorem to trochę lipa dają stosunkowo niewielka kasę a wymagali włączenia się do walki o majstra ....Chłopaki maja spore zaległości finansowe owszem starają się ale większości z tyłu głowy siedzi zmiana barw klubowych i jak tu wygrywać mecze ...

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
jaet

Nie sądzę, żeby PGE miało jakieś wielkie oczekiwania co do tego sezonu. Nie przy pieniądzach jakie dali i momencie w jakim zdecydowali się na sponsoring. Pytanie jest inne, czy PGE faktycznie chce zbudować w Mielcu jakąś sportową markę, czy ich pomoc ma raczej charakter politycznej przysługi i na takim poziomie zostanie. Obawiam się tego drugiego, a chcąc w Polsce walczyć o medal (nie mistrzostwo !!!), trzeba będzie w przyszłym roku budżetu w granicach 5-7 mln PLN - taka prawda. Dając 800 tysięcy rocznie, to PGE może sobie wymagać płacenia klubowych rachunków w terminie i to wszystko - taka smutna prawda. Tak jak miki zauważył, ta liga wygląda już zupełnie inaczej niż jeszcze 2-3 lata temu, a w Mielcu niektórzy żyją ciągle wspomnieniami.

| Odpowiedz
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
RMI

Nie wiem czy wiesz co się dzieje w Kwidzynie, co się działo nie tak dawno w Gdańsku. Nie wiem też o jakich milionach mówisz. Słabi na siłę szukają wymówki. Pozdrawiam.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|1)
blokuj
fff

Akurat budżet Stali jest teraz dość ustabilizowany i muszę się zgodzić, że za te pieniądze można spokojnie grać. Za taką kasę w Przemyślu jak 800 tysięcy ludzie daliby się pokroić. Wątpię, czy zespół miał w tym roku 1/10 tej sumy.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
WesleyRMI

Te 800 tys. to nie jest cały budżet Stali.Podobno tyle wykłada PGE.Stanowi to większość tego budżetu.Z tego,co czytałem kiedyś wynika,że na przykład w Zabrzu mówi się o budżecie ok.3 mln zł na ten sezon.Przypuszczam,że w Mielcu taki budżet byłby wystarczający,aby włączyć się do walki o brąz.

| Odpowiedz
blokuj
jaet

W życiu nie uwierzę, że Zabrze z Jurasikiem, Kubisztalem, Kuchczyńskim, Tomczakiem, Orzechowskim, Suchowiczem, Twardo i Liljestrandem na ławce ma budżet w wysokości 3 mln złotych. Zapomnij. Raczej dużo bliżej im do 5 mln, tak jak Azotom Puławy (a może i więcej).

| Odpowiedz
blokuj
WesleyRMI

Nie przypomnę sobie,gdzie o tym czytałem,ale taka kwota była wymieniana odnośnie Górnika.Jaka jest prawda-tego nie wiem i nie mam możliwości weryfikacji tego.

| Odpowiedz
blokuj
WesleyRMI

Fragment wywiadu z dnia 04.04.2013 r. z Dziennika Zachodniego:cyt." Rozmawiamy z piłkarzami, którym kończą się kontrakty w klubach. Pozyskujemy ich bezgotówkowo, proponując konkretne warunki. Widać, że na tyle atrakcyjne, że przebijamy innych - opowiada Kmiecik. - Wysokość kontraktu zależy między innymi od jakości grania. Nasz tegoroczny budżet wynosi dwa miliony złotych. Składają się na niego pieniądze sponsorów Powenu, NMC czy Bk Consulting (ostatnie dwie firmy należą do Kmiecika - przyp. aa), a także około 30 sponsorów. Pomaga nam też miasto. Nasza kadra liczy obecnie 20 zawodników. W przyszłym sezonie chcemy ją ograniczyć do 16. Zyskamy więc cztery kontrakty. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze, będziemy mogli przeznaczyć na kolejne transfery - dodaje Kmiecik.

Zarobki w zabrzańskim zespole nie odbiegają od innych klubów - wynoszą od kilku do powyżej dziesięciu tysięcy złotych. Są też premie. Pierwszą, za zajęcie piątego miejsca w fazie zasadniczej PGNiG Superligi, zawodnicy otrzymają jeszcze w tym miesiącu. Za konkretne miejsce po play off, włącznie ze zdobyciem mistrzostwa Polski, będzie dodatkowa gratyfikacja.

W I rundzie play off NMC Powen zagra z Azotami Puławy. Pierwszy mecz w Puławach 20/21 kwietnia, rewanż 24 w Zabrzu. Ewentualny trzeci mecz 27 kwietnia w Puławach".koniec cytatu.
Fakt,to było 9 miesięcy temu,ale w kontekście tego artykułu,obecny budżet Górnika Zabrze w wysokości 3 mln złotych jest jak najbardziej realny.

| Odpowiedz
blokuj
jaet

Kmiecik publicznie mówi jedno, a jak to rzeczywiście wygląda, to już zupełnie inna sprawa. Dziś niemal wszyscy pozyskują zawodników "bezgotówkowo", więc tutaj Górnik nie jest jakimś wyjątkiem. Powtarzam, nie wydaje mi się, żeby przy takich nazwiskach i zagranicznym trenerze, Górnik zmieścił się w 3 mln złotych, a jeżeli tak jest, to Kmiecik jest geniuszem. Bardziej mi się wydaje, że budżet Górnika jest dosyć płynny i uzależniony od okoliczności, na co wskazywałby zeszłoroczny transfer Jurasika w połówce, czy tegoroczny Tomczaka "za pięć dwunasta". Kmiecik jest równocześnie prezesem największego sponsora Górnika, firmy NMC, więc jak trzeba, to sięga do kieszeni i już...

| Odpowiedz
blokuj
and_m

W ostatniej POLITYCE jest ranking sportowców wg zarobków . Na wysokiej pozycji jest K.Lijewski z bodajze 1 600 000 zł na rok. Nawet zakładając , że część to kontrakty reklamowe - trudno mi uwierzyć, że np Jurasik czy Kubisztal mają w Pogoni kontrakty po np 150 000 za rok. W sumie cytowany Kmiecik powiedział , że kontrakty są do powyżej 10 000 za miesiąc.. więc równie dobrze to może byc i 30 000 i 100 000 na miesiąc...:)

| Odpowiedz
blokuj
groh eater

Gadanie o budżecie Zabrza pozbawione jest sensu, bo tak jak napisal jaet, Kmiecik w każdym momencie sezonu moze wyciagnąć dodatkowe pieniądze i kogos zatrudnic jak uzna to za stosowne i potrzebne. Nikt też chyba nie sadzi ze tacy zawodnicy jak Kubisztal, Jurasik, Kuchczynski, Orzechowski i Tomaczak zarabiAJĄ miesiecznie ponizej 10 tysiecy zlotych, ni hu hu.

| Odpowiedz
blokuj
jaet

A ja nie wiem o czym ty mówisz at all? Co mnie obchodzi Kwidzyn ??? Ja piszę o budżecie, który będzie potrzebny do walki o medal MP.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|1)
blokuj
miki

Skoro w głowie mają zmianę barw klubowych to tym bardziej powinni dawać z siebie wszystko, aby swoją dobrą grą przekonać swojego przyszłego pracodawcę do siebie - to chyba oczywiste. Przecież nikt za dawne sukcesy czy formę nie da angażu.

| Odpowiedz
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.