Wątek dotyczący artykułu

Orlen Wisła Płock zakaże transferów do Kielc

Orlen Wisła Płock w ostatnich miesiącach straciła na rzecz Vive Targów Kielce dwóch ważnych zawodników. W przyszłości podobne sytuacje mają się już nie powtórzyć.

przeczytaj cały artykuł

onereds

Niech zabroni transferów gdziekolwiek to wisła będzie miała skład na lata -,- Raczkowski widzi że nie jest chyba w stanie rywalizować z vive więc tonący brzytwy się chwyta skoro tak , żebyś nie miał potem takich sytuacji jak my z cleverlym ze ktoś bedzie miał kontuzje pójdzie na 3 miechy do jakiegos Onereds HK ;p, albo Lugi a potem trafi do vive..Niech pogada z orlenem o kasie a nie takie zapisy wprowadza.I czy to nie spowoduje też problemów z sciąganiem innych zawodników..

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (5|8)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Wisełka

A niby dlaczego ma takich zapisów nie wprowadzać? Orlen o kasie nie chce gadać, budżet ma 2x mniejszy, Bertus podbiera mu zawodników więc broni się jak może. Po roku to taki zawodnik będzie miał już całkiem inny klub i o powrocie do Kielc myśleć nie będzie.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (7|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
onereds

Tylko przyjmijmy że orlen nie bedzie miał wyników , i wtedy taki zawodnik dostaje super oferte z kielc i szlag go trafia że nie może tam iść..Zawodnicy nie lubią gdy ktoś ich ogranicza albo coś..Może jeszcze klub kokosa wprowadzi ? Co by to było gdyby był taki zapis w umowach graczy barcelony ze nie mogą isc do realu, albo hsv ze nie moge isc do thw ..

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (5|6)
blokuj
Wisełka

Dla mnie to mogą być takie zapisy w Barcelonie, Realu, Celticu, Rangersach, nie widzę w tym nic dziwnego. A co prezesa Wisły ma obchodzić los zawodnika, który dostał ofertę z Kielc??! To jego sprawa. Prezes Wisły ma dbać o Wisłę i zabezpieczać jej interesy. Ja rozumiem, że Was w Kielcach może to boleć bo może skończyć się podbieranie zawodników z konkurencji, ale to nie nasza sprawa. Szukajcie gdzie indziej.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (5|1)
blokuj
Amrot

Myslisz, ze ktos sie tym przejmuje w Kielcach? Raczkowski rzucil wam cos w rodzaju kielbasy wyborczej i wy musicie ja strawic, nie my.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (5|8)
blokuj
nafciarz_zks

Co tu robią w takim razie wasze wpisy? Niech się każdy zajmie swoimi wewnętrznymi sprawami i tak będzie najlepiej. Sportowo nam odjechaliście całkowicie i to chyba powinno być dla was wystarczająco satysfakcjonujące. Nie rozumiem czemu ta "słaba" Wisła wciąż budzi w Kielcach tak ogromne kontrowersje?? Żyć bez nas nie możecie wyrażając wszem i wobec obawy i troskę o nasz klub? Proponuje żeby każdy zajął się swoim klubem, nie trzeba nam tu pouczeń kieleckich kibiców. Pozdrawiam

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (8|1)
blokuj
Wisełka

W ogóle mnie to nie interesuje czy się w Kielcach tym przejmujecie czy nie. Dla mnie ważne jest to co się dzieje w Wiśle, a takie podbieranie zawodników w środku sezonu przez największego rywala na atmosferę w klubie dobrze nie wpływa.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (4|1)
blokuj
Ricco

"A co prezesa Wisły ma obchodzić los zawodnika, który dostał ofertę z Kielc??! To jego sprawa." A jakim prawem może ingerować w przyszłość zawodnika którego nie obowiązuje już kontrakt z klubem?? PS. Powtórzę jeszcze raz: Pomysł to jedno ale na taki zapis nie zgodzą się władzę IHF (Chyba w Płocku są trochę niedoinformowani co do przepisów -> patrz sytuacja z Keviciem)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (5|7)
blokuj
Wisełka

Socjalizm????! Przecież to jest zapis, który powstał na wolnym rynku w kapitaliźmie. Może takie nowości z opóźnieniem docierają do Świętokrzyskiego...

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|6)
blokuj
Amrot

Jakim 'wolnym rynku' :)? Wolny rynek oznacza, ze kazdy moze pracowac gdzie chce i za ile chce a przepisy nie moga tego utrudniac.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (5|6)
blokuj
Wisełka

To jaki my mamy w takim razie wg Ciebie ustrój gospodarczy w Polsce? Orlen, KGHM, Plus i wiele, wiele innych są firmami socjalistycznymi. Bo tam obowiązują umowy z zakazem konkurencji.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (6|1)
blokuj
Amrot

To znaczy, ze swiat idzie w zla strone. Jak uwazasz, ze jest to godne pochwaly to twoja sprawa...dopoki nie znajdziesz sie w sytuacji, ze cie zacznie to interesowac z osobistych powodow.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|4)
blokuj
Wisełka

Dokładnie takie jest moje zdanie. Kontrakt jest umową dobrowolną i zgadzasz się na takie zapisy jakie tam zostały umieszczone. Uwierz mi, że pracuję w takiej branży, że takie zapisy bardzo są mi bliskie (również osobiście) i nie widzę w nich nic złego.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (6|0)
blokuj
Amrot

Nie widzisz w tym nic zlego, bo masz prace, ale co bedzie jak cie zwolnia (nie zycze nikomu)? Albo dostaniesz lukratywna propozycje od konkurencji i nie bedziesz mogl skorzystac, bo podpisales jakis papierek?

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|3)
blokuj
Wisełka

Trudno się mówi... Wiem na co się decydowałem i wiem co podpisałem, co zyskuję, a co mogę stracić. Poza tym Iskra nie jest jedynym klubem na świecie.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|1)
blokuj
Amrot

Nie zdecydowales sie tylko cie do tego zmuszono, bo rynek pracy w Polsce jest tragiczny i (prawie) kazdy sie chwyta czego tylko moze. Jakby byl w tym kraju wolny rynek to bezrobocie bylo by na poziomie 2-3 % i pracodawcy musieli by sie bic o pracownika, a tak to sobie (glownie korporacyjne molochy) robia co chca, bo to one maja wladze nad rynkiem a nie rynek nad nimi.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|4)
blokuj
Ricco

Strona główna IHF, jest tam kilka stron o przepisach odnośnie podpisywania kontraktów i transferów. Dokładnie nie powiem ci w którym miejscu bo nie chcę mi się czytać całości. Odpowiem ci trochę logicznie, słyszałeś o jakimś klubie sportowym w którym pojawia się taki zapis w kontraktach??? Czyżby działacze Wisły byli aż takimi geniuszami???

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (7|7)
blokuj
Wisełka

Czyli nie wiesz na pewno, a jedynie się domyślasz?
Nie wiem, czy są geniuszami, czy nie, słabo się znamy, testu na IQ im nie robiłem. Nie wiem, czy istnieje taki zapis w jakimś kontrakcie, rozumiem że Ty znasz zapisy wszystkich kontraktów jakie zostały w handballu zawarte, skoro z całą pewnością twierdzisz że takowej klauzuli nikt nie zapisał?

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (5|1)
blokuj
Ricco

Dyskusja z tobą jest bezsensowna, NIE MOŻNA umieścić takiego zapisu w kontrakcie! I gwarantuję ci iż żaden z klubów nie wymyślił czegoś takiego gdyż jest to niezgodne z przepisami! a nawet jeśli by chciał umieścić go w tajemnicy to nie miałby żadnej mocy wiążącej...

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|9)
blokuj
Raczek_CK

Podbieranie zawodników... to jest rynek jak każdy inny, kluby dają swoje oferty i zawodnik wybiera bardziej odpowiednią dla siebie. Takie zagranie może tylko zadziałać negatywnie dla waszego klubu. Wysokiej rangi zawodnicy nie będą chcieli przejść do klubu, który nakłada na nich takie ograniczenia, szczególnie w obecnej sytuacji, kiedy to Kielce mogą się pochwalić lepszymi wynikami.

Poza tym przy zakazie konkurencji klub musi wypłacać wynagrodzenie przez okres takiego zakazu. Czy zamiast tego nie lepiej po prostu normalnie traktować zawodnika i kusić lepszymi zarobkami, bo nie oszukujmy się to jest jeden z ważniejszych czynników wpływających na decyzję gracza, który klub wybierze.

Takie sytuacje działy się zawsze, nawet wtedy gdy święta wojna była naprawdę świętą wojną i czuło się ją zarówno ze strony kibiców jak i wszystkich zawodników, którzy gryźli parkiet, żeby tylko dokopać przeciwnikowi. Zawodnicy zmieniali barwy w jedną jak i drugą stronę.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (5|4)
blokuj
Wisła Płock

Takie zagranie może tylko zadziałać negatywnie dla waszego klubu. Wysokiej rangi zawodnicy nie będą chcieli przejść do klubu, który nakłada na nich takie ograniczenia, szczególnie w obecnej sytuacji, kiedy to Kielce mogą się pochwalić lepszymi wynikami.

No proszę, jak to się o nas nagle martwicie. Przecież to nam zaszkodzi, a nie Wam, więc zupełnie nie rozumieniem, tego ogromnego poruszenia w Kielcach. Przecież nikt Wam nie broni pozyskiwać utalentowanych zawodników. Jest ich tylu na całym świecie. Wystarczy trochę poszukać. Proszę bardzo droga wolna.
No chyba, że boicie, że skończy się podkupywanie zawodników, którzy w Płocku okazali się strzałami dziesiątkę, którzy z mało znanych stali się zawodnikami światowego formatu.
A jeśli macie jakiś problem, to niech Wasz szefo zrobi to samo. Proszę bardzo droga wolna.
Czyżby przejaw jakiejś frustracji?

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (10|2)
blokuj
Mariusz7

Jednak trochę się zagalopowałeś z tym szkoleniem zawodników światowego formatu chyba, że tak widzisz przyszłość szkoleniową Wisły. Bo ja szczerze nie pamiętam, z którego zawodnika zakupionego przez Vive, Wisła zrobiła zawodnika światowego formatu.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|3)
blokuj
Wisła Płock

Ok, może troszkę przesadziłem z tym światowym formatem. Jednak Sego powiedzmy jest już uznaną marką na świecie. Coś czuję, że gdyście nie podpisali wcześniej z Reihmanem ( nie wiem czy dobrze napisałem), to pewnie pod Dżonego, też byście robili podchody i kto wie, jak by to się zakończyło. Według mnie, Ghionea, to obecnie światowa czołówka. Niewątpliwie dzisiaj jest więcej wart niż wtedy, kiedy przychodził do Płocka.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (8|4)
blokuj
Komentarz usunięty
Wisła Płock

A jesteś przekonany, że gdyby wcześniej nie zakontraktowali Niemca, to nie robiliby podchodów pod Dżonego, który negocjował kontrakt z Wisłą. Zakosili Sego, to samo mogli zrobić z Dżonym, tylko mieli już komplet na prawym skrzydle. Osobiście uważam, że Vive pośpieszyło się podpisaniem kontraktu z Reihmanem.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (5|3)
blokuj
Mariusz7

Ja nie jestem kibicem Vive. Sego przyszedł do was jako już bardzo uznana marka, a tutaj ją tylko potwierdził różnica jest taka, ze w Polsce dużo się o nim nie mówiło zresztą jak o Jurkiewiczu gdy grał w Asobal to jest tylko złudne wrażenie bo Marin był bardzo uznaną marką na Bałkanach i zdobył popularność oraz potwierdził swoją markę w Polsce jednak czy to jest czołówka światowa to śmiem wątpić.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|2)
blokuj
onereds

A ja widze właśnie..Bo to jest cały sport.. Jak dla mnie takie zapisy tylko świadcza ze prezes zaczyna być bezradny..

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (5|0)
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.