Wątek dotyczący artykułu

Miasto obetnie dotację dla Wybrzeża Gdańsk?

Sytuacja finansowa Renault Zdunek Wybrzeża Gdańsk nie jest najlepsza. Informacje dochodzące z Urzędu Miasta Gdańska w zakresie dotacji dla klubu również nie są optymistyczne.

przeczytaj cały artykuł


FILEMON

No i dobrze. Może wreszcie skończy się pakowanie publicznych pieniędzy i to tak olbrzymich w spółki sportowe. To nie tyczy się tylko Gdańska. Ile Rybnik czy Grudziądz dostaje z miasta? To się w głowie nie mieści. Jak klub nie stać tyle płacić zawodnikom, to niech nie płaci. Jak rozsądnie podejdzie do tematu 95% klubów to zawodnicy będą musieli zejść z cen, bo gdzieś muszą jeździć. Wszyscy nie pomieszczą się w ZG czy Toruniu.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (6|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Kazek 1959 UNIA LESZNO

Jezeli myslisz ze KSM jest fikcja i promocja miernot z nizszych lig to wybacz ale zobaczymy kogo zadowoli juz nie dlugo EE z 2 lub 3 druzynami a nie trzeba byc niewidomym zeby nie widziec jak upadaja nastepne kluby

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Winiarz

KSM nie sprawia - i nigdy nie sprawiał - że zawodnicy biorą mniej. Sprawia tylko, że lebiegi z KSM 2,5, którzy normalnie wycierali by bandy w II lidze życzą sobie kupę kasy za podpis i punkty, bo są drużynie niezbędni. KSM na finanse się nie przekłada, zmienia tylko trochę ich rozłożenie w klubie. Jedyne rozwiązanie to liga kontraktowa na prostych zasadach: stać Cię, to jeździsz w EL, nie stać Cię to wypad niżej. Nie byłoby licencji dla klubów z długami, wydawania pieniędzy, których się nie ma itp. Wolę oglądać nawet 6 klubów jeżdżących ze sobą w kółko z mocnymi składami i bez cyrków ze spłatami niż bujanie się takich klubów jak Bydgoszcz, Gdańsk czy Gniezno między EL a I ligą na zasadzie "postaw się a zastaw się". I wtedy mamy faktycznie elitarną ligę, do której awans jest nobilitacją, a nie przymusem wydawania kredytowych milionów na skład, który i tak się nie utrzyma. Bardzo lubię Wybrzeże, ale żeby się w tym roku utrzymali, cała światowa czołówka musiałaby wylądować w gipsie. A w skład kontraktowej ligi wchodziłyby tylko zespoły bez zaległych zobowiązań, nie byłoby spadków (chyba, że klub przestałby być wypłacalny), a ewentualne rozszerzenia zależałyby od budżetu aspirującego klubu.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.