Wątek dotyczący artykułu

Igor Lewczuk: Zabrakło noża na gardle

Zawisza Bydgoszcz uległ Legii Warszawa 0:3, ale już w środę, przynajmniej częściowo, będzie mógł powetować sobie porażkę w półfinale Pucharu Polski.

przeczytaj cały artykuł

Poothwks

- Po meczach każdy wie, co trzeba było, każdy jest wtedy ekspertem. Jeśli traci się bramki to zawsze jest to kwestia błędów indywidualnych czy grupowych - zaperzył się gracz bydgoskiej drużyny.
Co to znaczy zaperzyl sie ????????

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Cyku

Naprawdę? Znajomość słownika języka to nie jest widzę coś powszechnego wśród kibiców Zawiszy Bydgoszcz. Chwała Bogu, że autorka nie użyła jakichś bardziej wysublimowanych słów. Dla pewności, wysublimowany to taki wyszukany, tylko inaczej.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Poothwks

Po pierwsze przemadrzaly polaczku nie mieszkam w Bydgoszczy tylko w Hull(Anglia)po drugie nigdy nie slyszalem tak starego slowa ktorego (chyba nikt poza redaktorem) nie uzywa. Widze ze masz jakies kompleksy na punkcie swojej osoby i nawet nie wyczules ze to sarkaz :/ ale tak to juz jest piz... w swiecie madrala w necie ... jak mi ciebie nie zal :(

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
Cyku

A ok, jak mieszkasz w Hull (Anglia), to tłumaczy Cię to z nieznajomości słów, które są znane przeciętnemu Kowalskiemu i które widuje się w każdej książce. Stare słowo to jest "absztyfikant" a nie "zaperzył się".
Nie trzeba tłumaczyć sarkazmem własnej niewiedzy i braku oczytania. Ot i wsio.

| Odpowiedz
blokuj
Poothwks

Coz panie cyku moge tylko napisac stara prawde wyksztalcenie wspomaga inteligencje ale jej nie zastepuje a tobie brakuje jej strasznie.Spojrz na post innej osoby jaki jest mily i przyjacielski raczej gani twoj prostacki komentarz.Radzilbym napierw popracowac nad soba i swoim burackim zachowaniem a dopiero potem innych oceniac :) Have a nice day

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Cyku

No bo ja jestem prostym polaczkiem i nie mieszkam zagranico w Hull (Anglia), więc mam prawo być sfrustrowany, a w tenisa grać muszę w szopie.
Znajomość słowa "zaperzył" nie wymaga wykształcenia. Inteligencji też nie. Znajomość słowa "zaperzył" wymaga przeczytania paru książek, niekoniecznie telefonicznych, bo tam są głównie nazwiska i imiona.
Nie zabraniam nikomu być miłym i przyjacielskim i ganić moje chamstwo i prostactwo. Oczywiście nazywanie kogoś p...ą mieści się w szerokich standardach bycia przyjacielskim i miłym. :D
Radę przyjmuję, aczkolwiek się nie zastosuję, bo z moją wszowatością i gburowatością jest mi całkiem fajnie! :)

| Odpowiedz
blokuj
Jerome

Brak znajomości wielu wyszukanych słów, jest nie tylko problemem kibiców Zawiszy.Możesz być tego pewny. Nie jest natomiast fajnie,kiedy czytasz wpisy na forum, a tam błędy jak grzybów po deszczu. Poothwks zapytał tylko ,co to znaczy "zaperzył się".Wystarczy naprawdę tylko odpowiedzieć i byłoby po kłopocie,a nie od razu z grubej rury,że kibice Zawiszy, to i tamto. A tak, co? Napinki bezsensowne i niepotrzebna wymiana "uprzejmości".

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (5|0)
blokuj
Cyku

Przykro mi, jestem patentowanym chamem, o zerowej kulturze osobistej i wielkich kompleksach. Zawsze mnie uczyli żeby wiedzy szukać na własną rękę (a wpisanie w wyszukiwarkę - zaperzyć się, nie przekracza zdolności manualnych przeciętnego orangutana), a tu Poothwks zaperza się i dziwi, że autorka użyła takiego a nie innego zwrotu i wali milion znaków zapytania.
Napinka nigdy nie jest niepotrzebna!

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|1)
blokuj
Jerome

Co do słowników....Tak się złozyło,że tam gdzie pracuję, jestem zobowiązany do mówienia po niderlandzku.Po niderlandzku ,to pół biedy,albowiem oni mówią po flamandzku w dialekcie wschodnio-flamandzkim z Deinze :-).Mimo,że pod ręką mam słownik, to zamiast do niego biec i szukać, to po prostu natychmiast pytam , co oznacza to , a to słowo czy wyrażenie.To tak,aby zamknąć dyskusję nt. wyrażeń typu "żachnąć się" lub "zaperzyć się":-)Pozdrowienia!

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Jerome

Wiesz,że ktoś zna znaczenie wysublimowanych słów, to jedno, ale kultura osobista, to druga sprawa.Gwarantuję tobie, że nie ma takiej osoby ,która znałaby wszystkie terminy ze słownika języka polskiego.Zatem dużo miałeś racji pisząc o tych kompleksach :-)Pozdrowienia Z Brugii!

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.