Wątek dotyczący artykułu

Donald Tusk: Marczułajtis padła też trochę ofiarą tego, że ta olimpiada stała się realna (wideo)

Nie milkną echa rezygnacji Jagny Marczułajtis z funkcji przewodniczącej Komitetu Konkursowego Kraków 2022. Głos w tej sprawie zabrał premier Donald Tusk.

przeczytaj cały artykuł


28Przemek_kapitan_M11

Czy Tusk, czy Kaczyński, czy Miller ...
Wszystkim Wam powiem jedno, przestańcie karmić lud igrzyskami.
Mieliśmy Euro, kapitalna sprawa, ale Olimpiada Zimowa jest nam po prostu niepotrzebna.
Czy stać nasze pastwo w dobie kryzysu na budowanie za miliardy hal do Curlingu, Shot tracku, czy potrzebne są nam hale hokejowe na kilkanaście tysięcy widzów ??!
Te obiekty nigdy się nie spłacą, nie będą eksploatowane po ewentualnych Igrzyskach.
Walczmy o różne zawody rangi mistrzowskiej, ale Igrzyskom dajmy spokój.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (6|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Kulozęby_Tony

Dobrze napisane,
dodałbym jedynie skromnie, że komitet organizacyjny nie działa na zasadzie nieodpłatnego czynu społecznego. Osoby, które przy tym się kręcą i lobbują za organizacją zimowych igrzysk w Krakowie robią to z pobudek czysto materialnych. W końcu jest to idealna okazja aby dorobić się za pieniądze podatników. Piękne slogany o pozytywnych skutkach dla polskiej gospodarki, sportu, obywateli i aspektów czysto wizerunkowych to jedynie puste frazesy dla zbijania kapitału poparcia. "Sorry ale nie stać nas na Igrzyska Olimpijskie" i może niech grupa fanatyków weźmie sobie to do serca bo skutki mogą tragiczne.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (14|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
kordekk

Hale używane będą na pewno bardziej niż stadiony po Euro. Sportowcy nie musieliby jeździć za granicę, żeby trenować. Z resztą się zgadzam.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Kulozęby_Tony

Fajnie to brzmi tylko w teorii, na praktykę niestety składa się więcej elementów o których przeważnie nie mówi się. Wybudować obiekt sportowy to jeden wydatek, w zależności od przyjętego projektu może on być wysoki bądź oszczędny. Drugim wydatkiem rozłożonym w czasie eksploatacji jest utrzymanie takiego obiektu, chyba nie trzeba tu wymieniać całego szeregu opłat z tym związanych. Jak życie pokazuje w Polsce już mamy takie obiekty na których utrzymanie nas zwyczajnie nie stać. Sławne stadiony, które mają problemy z zarabianiem na siebie, przebija inwestycja warta 100 mln złotych, która zwyczajnie przez pewien okres swojego istnienia popadała w ruinę a teraz ma problemy aby związać koniec z końcem. Mowa tu oczywiście o torze kolarskim w Pruszkowie wybudowanym specjalnie na Mistrzostwa Świata w 2008 roku.


http://forum-pruszkow....-t896.html

Tak więc nie sztuką jest wybudować sam obiekt, sztuką jest tak zarządzać tym obiektem aby nie generował on strat i nie popadł w ruinę.
Stąd między innymi kwestionuję zasadność organizowania olimpiady zimowej w Krakowie. Nie widzę sensu inwestowania grubych milionów na obiekty olimpijskie do dyscyplin, które w naszym kraju są niszowe. W perspektywie czasu może okazać się, że kilka z tych obiektów okaże się być bezużyteczna.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (7|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.