Wątek dotyczący artykułu

Selekcjoner Makowski podał skład reprezentacji Polski siatkarek na 2014 rok. Brak Skowrońskiej-Dolaty!

Selekcjoner żeńskiej reprezentacji Polski, Piotr Makowski, podał nazwiska 22 siatkarek, które znalazły się w kadrze na 2014 rok.

przeczytaj cały artykuł

panda25

Nie znam (tak dobrze, jak coponiektórzy piszący opinie) kulisów wyboru poszczególnych zawodniczek do kadry.
Nie znam też powodów nieobecności, które rzekomo leżą po stronie tych "nieobecnych".
Nie uważam, że Piotr Makowski to najlepszy wybór na trenera reprezentacji kobiet.
Tak więc pozostaje tylko obserwować tę "zmianę". Oby wyszła reprezentacji na dobre...
Sam nie raz pisałem o kluczu zmiany zrównoważonej, czyli systematycznemu wprowadzaniu młodych zawodniczek do kadry.
Jednak trudno czytać te niewybredne komentarze na temat takich czy innych powodów nieobecności niektórych siatkarek. Jak rozumiem są powszechnie znane (te powody) i nie ma przy tym żadnych wątpliwości...?

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Mania

Ano własnie powód nieobecności Werblińskiej przedstawił w TV trener Makowski cytuję "jakieś problemy zdrowotne ma Ania', co mnie wcale nie zdziwiło bo tak jest od paru lat. Tyle, że te problemy zdrowotne jakoś nie przeszkadzają grać za kasę i być nawet MVP meczu. Zawsze uważałam , że granie dla reprezentacji powinno być zaszczytem ale dla niektórych są sprawy ważniejsze. Może własnie te młode plus kilka zawodniczek z doświadczeniem coś ugrają a na pewno nabiorą doświadczenia gry w kadrze i zaprocentuje to w przyszłości.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (5|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
panda25

No tak, dotykasz istotnego i dla mnie tematu - udział w reprezentacji "za karę"...?
Sprawa chyba jednak jest trochę bardziej złożona, gdy patrzy się na to przez pryzmat indywidualnych karier życiowych, które są obliczone na ileś tam lat, po czym siatkarska emerytura i - ewentualnie - inny rodzaj kontaktu ze sportem (np. praktyka trenerska).
I zapewne jest to kalkulacja - na ile i co się opłaca?
Dlatego wolę doceniać udział różnych zawodników w kadrze mimo tych właśnie dylematów.
Jeżeli była wystosowana prośba, a któryś z zawodników (zawodniczek) odmawia - jego wybór i jego decyzja. Jeżeli decyzja na "nie" jest podyktowana autentycznym i całkowitym wyłączeniem ze sportu w danym momencie kariery - to jest to wytłumaczenie. Jeżeli jest inaczej - ja przynajmniej nie prosiłbym więcej = drzwi zamknięte.
Jednak wszystko co powyżej opatrzone jest słowem "jeżeli". :-)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|0)
blokuj
kibicc2

panda25, wiesz ja się tak zastanawiam czy niektóre dziewczyny w ogóle usłyszały temat reprezentacji. Smutno jak Kaczorowska po meczu pytana o kadrę odpowiada, że jest zaskoczona powołaniem, bo z trenerem na ten temat nie rozmawiała. Podobnie rzecz się ma z operacją Damaske. Powołanie dostała, a czeka ją poważna operacja. Trener się tłumaczy, a że dopiero się dowiedział. Czy to jest dobra komunikacja?

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (8|0)
blokuj
panda25

Już kiedyś wydawało mi się, że właśnie szwankuje komunikacja. I w zakresie składanych propozycji, i z drugiej strony - w braku jakichkolwiek ofert.
Stąd moje "jeżeli" w poprzedniej wypowiedzi.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.