Wątek dotyczący artykułu

Dariusz Michalczewski ostro o Adamku: Kariera polityczna przekreśli jego wyniki sportowe (wideo)

- Nie wiem czy Polska by chciała, żeby taki człowiek jak Adamek, reprezentował nas w europarlamencie - mówi Dariusz Michalczewski, były pięściarski mistrz świata kategorii półciężkiej.

przeczytaj cały artykuł

Kojiro

I o obniżaniu poziomu człowieka mówi ktoś kto aby zarabiać więcej pieniędzy i być bardziej popularnym u naszych zachodnich sąsiadów był gotów zmienić obywatelstwo i wychodzić pod obcą flagą do ringu.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (7|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
razorback

Dokładnie to samo chciałem napisać. Michalczewski(lub bardziej: Misialciewsky - jak go wywoływał niemiecki spiker) powinien nie wypowiadać się na temat reprezentowania Polaków przez Polaka. Darek niech się lepiej zajmie Bundestagiem i kibicowaniem Podolskiemu czy Klose.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|3)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Nazyr1974

Kolego napisałbyś ile masz lat najpierw, a później takie głupoty pisał. Sytuacja w 88 roku była w Polsce ciężka i nie on jeden w tamtym czasie uciekł za granicę. Reprezentował Niemcy, bo po pierwsze nie mógł reprezentować Polski, a po drugie jako sportowiec musiał zarabiać na życie , więc jako uchodźca polityczny otrzymał obywatelstwo Niemiec i pod ich sztandarem (co było jedyną możliwością) zarabiał na życie. Chciałbym zauważyć, że jak tylko pojawiła się możliwość startów w Polskich barwach, to z niej od razu skorzystał. Ponadto w chwili obecnej zajmuje się działalnością charytatywną w Polsce, a nie w Niemczech, więc na przyszłość proponowałbym najpierw popytać rodziców jak się żyło w komunie w latach 80, poczytać coś niecoś o danej osobie, a później zabierać głos w dyskusji.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (6|0)
blokuj
razorback

Mam rozumieć, że każdy Polak który nie uciekł z Polski w czasach komuny i nie reprezentował obcego kraju musi być zlustrowany pod kątem daty urodzenia by jego wypowiedź była oceniana według różnych standardów? Twoja wypowiedź śmierdzi modelem człowieka który ma za nic ojczyznę i zależy mu tylko na jego własnym dobru finansowym. Ja w takim razie odsyłam do dziadów i pradziadów, historyków i patriotów którzy walczyli z komuną tu w Polsce a nie spierniczali na zachód "by żyło się lepiej". A teraz możesz kliknąć minusa i poprosić o to swoich kolegów wykonując posłusznie polecenie.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|3)
blokuj
arik

za to twoja wypowiedz kolego "smierdzi modelem czlowieka", który nie ma pojecia o czym mowi a gebe ma napchana frazesami. Biedna ta ojczyzna. Stale nią sobie wycieraja gebe , a najczesciej ci, ktorzy lepiej by zmilczeli. Bo w swoim czasie to wlasnie oni siedzieli i cicho pierdzieli. A teraz opluwaja tych, ktorzy faktycznie walczyli z komuna ryzykujac wszystkim, a nikt w tych czasach nawet nie snil, ze za jego zycia komuna upadnie.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|1)
blokuj
Nazyr1974

Nie kolego, nie miałem zamiaru Ciebie lustrować, tylko chciałem zrozumieć co Tobą kierowało kiedy pisałeś słowa odnośnie Michalczewskiego. Jeśli urodziłeś się w latach 80 lub później, to z czasów komuny pamiętasz raczej tylko Pankracego i Teleranek. Przykro mi, że moja postawa śmierdzi, ale bardziej jest mi przykro jak widzę dokąd ten niegdyś wspaniały naród zmierza, kiedy zamiast dyskutować na argumenty, dyskutujemy na obelgi. A co do minusów, to nie mam w zwyczaju ich używać.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
razorback

W komentarzach zazwyczaj oddaje się merytoryczną treść dotyczącą artykułu a ty cały czas usiłujesz sprowadzić poziom rozmowy na kwestię dotyczącą daty urodzenia. Obelgi są raczej wypowiadane z ust prowodyra - Michalczewskiego(wobec Adamka). Na sam koniec używasz patetycznego zwrotu o trosce wobec polskiego narodu. Jeżeli krytyczne komentarze dotyczące wypowiedzi Michalczewskiego wobec Adamka stanowią dla Ciebie tak osobisty problem, że chciałeś zgłębić wiedzę na temat tego co powoduje ową krytykę to po raz kolejny odsyłam do zgłębienia wiedzy na temat patriotyzmu.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Nazyr1974

Lata mi to co zrobi Adamek i co powiedział Michalczewski. To są osobiste sprawy obydwu tych Panów i ani mnie, ani Tobie nic do tego. Nie ma dla mnie znaczenia czy zdradzisz czy też nie swój rok urodzenia (w drugim poście chyba jasno wytłumaczyłem dlaczego zapytałem się o tę datę). Jedyne co zwróciło moją uwagę to pomawianie Michalczewskiego. Słowa jakie padły jasno sugerują, że wypowiadający je nie żył w tamtych czasach, lub był zbyt młody aby cokolwiek pamiętać z realiów tamtego okresu. Wiem co to jest patriotyzm i zdaję sobie sprawę, że w ostatnim czasie tak wiele gęb było tym słowem wytartych, że w tej chwili straciło ono wiele na wartości. Jednak chciałbym, aby Kolega mi wytłumaczył jaki konkretnie ma problem z Michalczewskim w kontekście patriotyzmu.

| Odpowiedz
blokuj
razorback

Jakie osobiste sprawy obydwu panów? Przecież Michalczewski udzielił publicznej wypowiedzi. Myślę, że etymologia słowa "patriotyzm" jest ci znana i w kontekście życiorysu Michalczewskiego dalsza wypowiedź jest zbędna. Gubisz się w argumentach zaprzeczających krytyce Michalczewskiego, ale to normalne gdy postępuje się w życiu tak jak sam Michalczewski. Uważam, że więcej w tym temacie nie ma sensu dyskutować. Nic do ciebie nie mam i tak jak tu już ktoś napisał, nie dyskryminujmy się. Ale patriotyzm polega na przedkładaniu celów ważnych dla ojczyzny nad osobiste. Pozdrawiam.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Nazyr1974

Coś Ty się tak uczepił tego patriotyzmu. I jeden i drugi w swoim życiu zachowali się tak samo. Zarówno Adamek jak i niegdyś Michalczewski mieszka i pracuje zagranicą. Płaci podatki zagranicą, trenuje zagranicą. Więc ja nie widzę większych różnic w ich postępowaniu. Ale jak to się mówi punkt widzenia zależy od punktu siedzenia i niektórym łatwo jest oceniać innych patrząc na nich ze swoje punktu widzenia.

| Odpowiedz
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.