Dyskusja

wymieciony

przejdź na stronę użytkownika

Pokuśnik

W dziale tenisa usadowiło się kilku piszących którzy jakąkolwiek krytykę w stosunku do Agnieszki Radwańskiej przyjmują nieomal jako zamach na ich życie. Nawet jak Radwańska faktycznie gra słabo, to obojętnie jaki komentarz w którym pojawiają się słowa nawet lekkiej krytyki wobec naszej gwiazdy, są przyjmowane przez tych fanów jako coś, czego w żaden sposób nie mogą zaakceptować. Nawet jeżeli piszący, w sposób który nie odpowiada owym fanom, podaje argumenty nie do odrzucenia, to i tak jest sprowadzany do parteru, a wyznawcy jedynie słusznej opcji schlebiania sobie nawzajem, poprzez bezkrytyczne ocenianie Radwańskiej, twierdzą że nic się nie stało, niczym zagorzali kibice naszej podupadłej piłki nożnej. Anonimowe występowanie na tym forum ma to do siebie, że jak forma tej - jeżeli tak to można nazwać - dyskusji, staję się bardziej ostra i zaczyna zbaczać z torów czysto sportowych - a było już wiele takich przykładów - to anonimowość ta powoduje, że u niektórych użytkowników ujawniają się skrywane dotąd skrzętnie poglądy i fobie, takie jak neonazizm, szowinizm, ksenofobia czy nawet antysemityzm. I chociaż wyrażają to oni w taki sposób żeby wyglądało to na opinię ogólnikowa, to przecież wiadomo że takie mają przekonania. Na tym forum mogą sobie ulżyć, pisząc to, czego w swoim środowisku - podkreślam - baliby się lub wstydziliby się głośno wypowiedzieć, jeżeli nawet się zagalopują to nic im nie grozi, najwyżej komentarz zostanie usunięty. Takim przykładem jest facet którego ja mogę nazwać jako mini-postać przypominająca Andersa Breivika, a który na tym forum występuje jako "lalkarz" (określenie delikatne) ale dzięki jego wykładom narodowościowym okazało się, że nie tylko ta kukiełkowata postać ma takie zapatrywania .Pana "crzyjka" zostawiłbym w spokoju, mam podstawy sądzić że to osoba niepełnosprawna, nie mogąca zbyt daleko od klawiatury oddalić się, a przez to zgorzkniała, takim osobom należy się współczucie i wyrozumiałość, bo nie wiadomo co nas może spotkać w przyszłości. To obsesyjny fan Radwańskiej który uważa, że tylko jego opinie i poglądy są słuszne , innych racji do wiadomości nie przyjmuje, poza tym - co cechuje ludzi pokrzywdzonych przez los - nie ma normalnego poczucia humoru i każda ewentualna kpiarska, choć nie mająca na celu szydzenia z jego osoby wypowiedź na jego temat, powoduje że "staje okoniem" i natychmiast zaliczany jesteś do internetowych wrogów. Widziałem taki film z Robertem De Niro pt. "Fan" gdzie gra on postać Gila Renarda, zagorzałego fana baseballa, takiego jak "crzyjk" tenisa i Radwańskiej, ten film nie kończy się happy endem:). Po ponad dwóch latach obecności na tym forum ewakuuję się stąd, dopóki nie było tego Breivika to jeszcze można było od czasu do czasu tu zaglądnąć, zresztą te wszystkie komentarze niczego w sumie nie wnoszą, w kółko to samo, "Aga", "Isia", jakieś analizy jej gry przez ludzi którzy nawet nie trzymali rakiety tenisowej w ręku, a sport znają z telewizji, podpowiedzi jaką taktykę powinna przyjąć w meczach, jakieś bezsensowne teksty, górnolotne peany pochwalne pod jej adresem (vide: "makówka" sic!) itd.itp. Mam inne zajęcia jak uczestniczenie w tym teatrzyku. Ty "Claidh" traktujesz obecność tu jako zabawę, ale że masz cierpliwość to się dziwię, no chyba że jako nauczyciel to w celach naukowych tu przebywasz:) Tak napisałem sobie parę zdań anonimowo, na koniec:))). Może też jestem ogarnięty jakąś formą ksenofobii, bo przyznaję, że jako były żołnierz (niezawodowy) chętnie, tak profilaktycznie, zdzieliłbym tego lalkarza (delikatnie określenie) po tej makówce:D co zapewne wywołałoby odpowiednie komentarze, "międzynarodowy" sprzeciw i potępienie:))). Oczywiście gro tutaj zalogowanych - co podkreślam - to w porządku kolesie i Panie też, życzę dalszej dobrej zabawy (lub słownego użerania się z adwersarzami) i jak mawiał Owsiak - siema!

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (4|2)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Komentarz usunięty przez użytkownika
crzyjk

"Claidheann tak podsumował post pokuśnika:
"When one is dead, one doesn't know that one is dead. It is difficult only for the others.
It is the same when one is stupid..."
Gdy ktoś jest martwy to nie wiadomo czy jest martwy.
Tak samo gdy ktoś jest głupi...
Claidheann na pewno tego o sobie nie wie ale mam wrażenie że wyrzekł tu jakąś prawdę o sobie z która ja jestem gotów się zgodzić." - Sekup

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
wislok

Crzyjku rozumiem,że uraził Cię ten wpis,ale takim językiem poniękąd pewnie u odbiorcy, czyli u Pokuśnika potwierdzasz słuszność jego tez. Nie żebym je podzielał, na pewno nie w całości.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
crzyjk

Odpowiadam jak jest, i język musi być zrozumiały dla odbiorcy, bo innego raczej nie zna, jak na trepa przystało. Sam pisał o strzelaniu do terrorystów. Przecież to nie Claidh, który krew wypije i nie zostawi śladu, by kogoś zmieszać z błotem? A do jednego nieopatrznie napisanego słowa, dorobi całą bajkę, bo ma wybujałą wyobraźnię. Po prostu piszą bzdury, by mnie tylko sprowokować i mieć podstawę do wizyty o świcie..

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|1)
blokuj
crzyjk

Czytałeś co pisze o takich jak Ty? Bo ja nie jestem inwalidą:
"Pana "crzyjka" zostawiłbym w spokoju, mam podstawy sądzić że to osoba niepełnosprawna, nie mogąca zbyt daleko od klawiatury oddalić się, a przez to zgorzkniała, takim osobom należy się współczucie i wyrozumiałość, bo nie wiadomo co nas może spotkać w przyszłości. To obsesyjny fan Radwańskiej który uważa, że tylko jego opinie i poglądy są słuszne , innych racji do wiadomości nie przyjmuje, poza tym - co cechuje ludzi pokrzywdzonych przez los - nie ma normalnego poczucia humoru i każda ewentualna kpiarska, choć nie mająca na celu szydzenia z jego osoby wypowiedź na jego temat, powoduje że "staje okoniem" i natychmiast zaliczany jesteś do internetowych wrogów." Kupa śmiechu, bo to znana od dawna diagnoza psychiatry od siódmej boleści "kajmana", specjalisty od robienia wody z mózgu ludziom o nieakceptowanych przez resortową propagandę poglądach..

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|2)
blokuj
wislok

Crzyjku czy ja naprawdę muszę się odnosić do wszystkiego?? Jak mówią milczenie jest złotem. Idą święta i do bredni nie będę się odnosił.A że innym to nie wadzi to już nie moja sprawa.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
crzyjk

A że innym to nie wadzi to już nie moja sprawa.

Nie tylko nie wadzi, a wręcz cieszy ich poniżanie inwalidów, bo jak mówią: "Cel uświęca środki". Dlatego Claid i jego poplecznik posuną się do najgorszego, by tylko dokopać tym co nie składają im hołdów i nie chcą uczestniczyć w ich poniżających orgiach. Hołdów za ich brak zahamowań we wszystkim, by tylko się zabawić kosztem innych. Szczycą się tym, że wszystko im wolno i są najbardziej tolerancyjni, ale niestety tylko dla siebie. Tak jak powiedział ich idol: "Róbta co chceta", możecie być kim zechcecie, nawet możecie zmienić płeć i na pohybel tym, co głoszą jakieś wartości ludzkie.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|5)
blokuj
crzyjk

Masz rację, ja nie wstydzę się swoich poglądów i nie zmusisz mnie poniżaniem, bym zrezygnował z pisania o nich na forum..

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|2)
blokuj
crzyjk

Wiem prawda boli, mnie też i musi ktoś ją powiedzieć. Do udawania , że nic się nie stało mnie nie przekonasz. Będę tak pisał do skutku, aż przemyśli czy warto tak brzydko się bawić. Przeczytaj jego ostatnie posty, czy znajdziesz choć jeden w którym nie pisze o mnie samych bzdur, w wiadomym celu? Tym się różnicie, że możemy sobie powiedzieć przykre rzeczy, co nas boli i na tym koniec. On pewnie postawił sobie za cel, by ciągle z kimś szukać zwady i tego nie ukrywa..

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|4)
blokuj
crzyjk

Claid: "przecież crzyjk nie zrozumiał, że Pokuśnik domniemywał o jego właśnie niepełnosprawności, bo nie uwierzę, że są w crzyjku takie pokłady podłości, że będzie wciskał wislokowi, iż to o takich, jak on - to musi być brak zrozumienia... Smutne"
Wislok: "wiem do kogo odnosił się komentarz, jednak były tam stwierdzenia natury ogólnej,że taka osoba pokrzywdzona przez los jest taka i owaka.. Nie sądziłem,że nikt nie zareaguje na te frazy komentarza. "
Nie pisałem, że sam się naśmiewa, ale cieszy się z tego i próbuje głupio tłumaczyć..: "Dzięki za ten wpis, wyjaśnia wszystko, co potrzeba. :)" - Claid do POkuśnika

| Odpowiedz
blokuj
crzyjk

To chyba co innego? Cieszyć się i popierać, a nie jak pisał Wislok: " reagować na ich poniżanie". Brak reakcji, a raczej wsparcie jest jak współudział, więc możesz wyciągać takie wnioski, ale niczego takiego nie pisałem. Poplecznikiem w zwalczaniu nie tylko mnie, był i całe szczęście, że już były POkuśnik.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|1)
blokuj
crzyjk

Tomaszu daruj sobie takie uwagi "bez kontroli", wystarczy że Claid już pewnie z tysiąc pierwszy raz napisał " nic nie rozumie". Czy i Tobie skończyły się argumenty i zniżasz się do obrażania? Ja wiem za co jestem obrażany i przykre, że też tego próbujesz. Jezus powiedział: Jego nienawidzili z mówienie prawdy i was znienawidzą! Jurek stracił całą przychylność resortowych mediów, za jedną krytyczną wypowiedź..

| Odpowiedz
blokuj
Alk

Wiesz, zaprosiłbym Cię do siebie, pomógł w migowym, żebyś sobie uzmysłowił co oznacza niepełnosprawność. Może przestałbyś wtedy wycierać sobie twarz tematem, który traktujesz tak lekko.
-
Ps. teraz czytam wpis Pokuśnika; poleciał ostro po bandzie. Pewnie jak Ty nie widział nic złego w swoim wpisie. Tylko teraz widzę, że jesteście siebie warci. Jestem całkowicie zawiedziony Twoimi wpisami, tym jak instrumentalnie traktujesz ów temat.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|0)
blokuj
crzyjk

Widzę, że ciągle nie ochłonąłeś. A tak na marginesie, to mam takiego sąsiada i dobrze znam to środowisko. To sam może niechcący wspominając o "miganiu" zasugerowałeś, że tylko tak można się ze mną porozumieć. Teraz już nie mam wątpliwości dlaczego to zrobiłeś. Więc zastanów się, czy i Wislok się myli, że wasz kolega pojechał poniżej pasa, po pokrzywdzonych przez los?
Bez odbioru, kiście się dalej we własnym gronie, pod wodzą uczyciela..

| Odpowiedz
blokuj
Alk

Z Pokuśnikiem, twoim przyjacielem, możesz iść rączka w rączkę w stronę cynizmu. EOT - za każdym razem, gdy zaczniesz ów temat dostaniesz ode mnie ripostę. Nie będziesz sobie robił z poważnych spraw własnego poletka do zabawy.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
crzyjk

Nie będziesz sobie robił z poważnych spraw własnego poletka do zabawy.

Mam to rozumieć jako ban na SF, czy wizytę o świcie smutnych panów?..:P

| Odpowiedz
blokuj
Alk

Czyżbyś miał możliwość nasłania na mnie swoich czerwonych przyjaciół - tak często o nich wspominasz. Żal do jakich metod zastraszania schodzisz.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
crzyjk

Oczywiście, to ja nazwałem POkuśnika niepełnosprawnym, rozbawiłem tym Claida i oburzyłem Wisloka.. O czymś zapomniałem, czy wymyślisz jeszcze coś śmieszniejszego?

| Odpowiedz
blokuj
Alk

Dalej się poniżasz jak widzę.. traktujesz cały ów temat jak zabawę? Bardzo przykre wpisy lecą z Twojej strony, bardzo smutne.

| Odpowiedz
blokuj
wislok

dziękuję Alku,że chociaż Ty widzisz niestosowności w komentarzu Pokuśnika. Pierwotnej wersji postu Crzyjka zapewne nie widziałem. Nie wydaje mi się,żeby się naigrywał z osób niepełnosprawnych dodatkowo wiedząc o mnie.

| Odpowiedz
blokuj
Alk

Dziś przeczytałem, chciałem wiedzieć jaki jest kontekst sprawy.
=
Może sytuacja w domu mnie uwrażliwiła na pewne sprawy, może życie - ale to co robi nasz kolega (zdawało się, że całkiem przyzwoity człowiek) przypomina mi zachowania setek ludzi, którzy pitolą (obecnie w necie) jedno, ale tyłka sprzed kompa by coś faktycznie zrobić nie ruszą. Kończę temat, bo crzyjkowi faktycznie udało mi się mnie zniesmaczyć.
=
Ps. dostałeś ode mnie maila, może potwierdzisz czy nadal używasz? ;)

| Odpowiedz
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.