Wątek dotyczący posta na blogu

Kto będzie czarnym koniem mundialu?

jerrypl

Witam. Dzisiaj na sportowo. Osobiście już czuję emocje przed zbliżającym się mundialem w Brazylii. Wiadomo, że według bukmacherów i fachowców kilka ekip będzie stanowiło grono faworytów - Brazylia, Niemcy, Hiszpania, Włochy, zdaniem niektórych Argentyna (chociaż nie wiem na czym opiera się wiara ludzi (…)

przeczytaj cały artykuł


Sebastian Pia

Witam
Pozwolę włączyć się do dyskusji i wymienić kilka kwestii dotyczącego wątku, który napisał Jerry.
Na pewno do grona faworytów można zaliczyć Brazylię, Argentynę, Hiszpanów, Niemców, czy Włochów bądź Urugwaj. Wykluczam przypisanie tytułu '' czarnego konia '' takim reprezentacjom jak Portugalia, Francja, czy nawet ostatnio mizerna Anglia. Dlatego ponieważ wcale mnie nie zdziwi jeśli któraś z tych ekip dojdzie do 1/2 finału ( choć wątpie w synów albionu )Topowe reprezentacje z reguły potrafią się przygotować do ważnych imprez.
Prześledźmy najpierw grupy. Chorwaci trafili trochę niefortunnie bo mecz inauguracyjny z Brazylią. Są Meksykanie, który grają przyjemny dla oka futbol. Kamerun odstaje wyraźnie. w Grupa B '' śmierci'' ktoś z 3 musi odpaść. W grupie C natomiast upatruje swojego czarnego konia niedoceniana przez wielu Japonia. Nie trafili źle na losowanie, bo przecież WKS jest słabszy niż 4 lata temu. Grecja to juz nie ta Hellada co w 2004 roku, choć styl brzydki paskudny pozostał. Samuraje nie stoją na straconej pozycji ( Kagawa, Honda, Nagatomo, Okazaki to nie są ogóki ) co więcej świetnie wyszkoleni technicznie mogą pociągnąć zespół. Mają zdecydowanie najsilniejszą druzynę na mundialu od wielu lat. W Kostarykę, Honduras jakoś nie wierzę. Rosjan gra mnie nie przekonuje mimo, iż to solidny team prowadzony przez Capello. Belgia eliminacje przeszła jak burza, ale czy nadmiar talentów idzie w parze z kolektywem na takim turnieju ? Ghana trafiła najgorzej ( z resztą mają słabszą ekipę niż za Rajevaca 4 lata temu) może Ekwador zaskoczy, namiesza... 2 czarnego konia jednak typuje helwetów świetny środek pola, obrona bez dziur. Problemem może być obsada bramki, bo Benaglio już nie jednego babola puścił. Jednak z takim autorytetem jak O.Hitzfeld mogą pokusić się nawet o 1/2 finału.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
jerrypl

Japonia moim zdaniem może nie wyjść z grupy. Gdybym miał obstawić to postawiłbym na sukces Kolumbii i Grecji w tej grupie. Grecja gra naprawdę dobrą piłkę i nie zgodzę się do końca, że to dalej ta sama brzydko grająca Hellada. Niemniej bez wątpienia jest to bardzo wyrównana grupa, zresztą każdy z 4 zespołów z tej grupy był przez kogoś typowany na czarnego konia mundialu w tym wątku:)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.