Wątek dotyczący artykułu

Nie wystarczy kupić mistrzów - rozmowa z Markiem Cieślakiem, trenerem Grupy Azoty Unii Tarnów

- Niektórzy mają myślenie, że kupili mistrzów i reszta zrobi się sama. Nie ma jednak samograjów - mówi Marek Cieślak, który twierdzi, że podstawową do sukcesu w każdym zespole jest świetna atmosfera.

przeczytaj cały artykuł

Asfodel

Ja nie mówię, że mojej drużynie nie przydałaby się silna osobowość, która umiałaby potrząsnąć drużyną, zrobić dobrą zmianę itp. Dla mnie takim fachowcem był Gajewski i pod tym względem Cieślak nie dorasta mu do pięt. Polewaczkowy musi mieć sukces, żeby błyszczeć. W tym roku widać, że chce zrobić go torem i antyżużlem. Spoko sukcesy ma, ja ich nie umniejszam, ale śmiać mi się chce jak dorabia do tego zbędną filozofię i wciska kit, że to jego zasługa. Gdyby tak było, to tych sukcesów miałby o wiele więcej. A z tego wywiadu jedzie mi hipokryzją, zwłaszcza, że tak naprawdę Unibax dokupił w tym sezonie tylko dwóch zawodników i to wcale nie mistrzów. Holder zdobył złoto będąc już u nas, Ward w juniorach to samo. Emil mistrzem póki co nie jest. Wyjątek tu stanowi Gollob, ale jego sprowadziliśmy rok temu a wtedy nikt o nas dream team nie pisał, więc tym bardziej nie rozumiem jego żałosnych tekstów.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (6|4)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Asfodel

A ja mimo wszystko Kryjomowi bym podziękował i na kolanach poszedł do Jacka Gajewskiego. Do tego odsunąć na bocznicę tych wszystkich krawaciarzy, którzy robią tylko zamęt. Jasiek jako trener i Gajewski jako menadżer, w drużynie od razu byłby team-spirit i żadne dream teamy nie byłyby potrzebne. Ten facet wiedział jak prowadzić drużynę.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
fan_speedway

Ktoś tak zadecydował, że to taki model funkcjonowania drużyny będzie najlepszy w Toruniu. Widać że osoby które decydowały o tym nie mają pojęcia o sporcie, sądzę że odpowiadają za to te samy osoby które skompromitowały Toruń w ubiegłorocznym finale. Budowanie takiej mocnej drużyny, i nie zapewnienie jej należytego kierownictwa drużyny, jest absurdem. To tak jak by kupić najnowszy model Mercedesa S-klasy,bez kierownicy, świetnie wygląda ale nigdzie tym autem nie pojedziemy.. Pozdrawiam

| Odpowiedz
blokuj
Cysio

CIekawe co Marek by teraz opowiadał, jakby Smoła przed sezonem wjechał w Grega, a Martinowi wypadł bark w 4 biegu w ZG.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|2)
blokuj
Cysio

Oczywiście że są wliczone. I w 80% rozdają medale. Choćby Wasz brąz w zeszłym sezonie. Tylko po co dorabiać do tego pseudo ideologie ? Marek jest sprawnym menadżerem, ma żużlowego nosa i kupę szczęścia. I tyle.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|1)
blokuj
Jakub81

Jasne Unia wszystko zdobywa na przekrętach i kontuzjach wy jesteście nieskazitelnie czyści i święci.Cieślak ma kupę szczęścia tylko dziwnym trafem zawsze zamyka pyski krytykantom.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
Cysio

Powtarzam, Marek jest naprawdę dobrym menadżerem. Potrafi ułożyć zespół i ogarnąć taktycznie sytuację. Ale przy okazji jest też narcyzem i kombinatorem torowym.

| Odpowiedz
blokuj
Cysio

Niestety nie. Kumple z Poznania się zaawizowali na ostatni weekend maja więc weeekend spędzę na słuchaniu o potędze Lecha ;)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Apator Fan

Haha to Ci wyszło :D.No ja przecież muszę mieć kompa non stop pod ręką bo jest dla mnie jak tlen .Jak mi go odłączają to się duszę ;D

| Odpowiedz
blokuj
Hockley

A ja nic nie wiem... :) przyszła sobota to GP w Pradze, ale we wcześniejszych godzinach, np. po obiadku byłbym chętny, by potem wrócić do hacjendy na Marketę.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
fan_speedway

Pewnie mówił by o tym że Ci zawodnicy są kontuzjowani. Tylko że Marek mówi o atmosferze w drużynie. Więc do tego się odnieś, jak już zabierasz głos. Jaka atmosfera panuje w drużynie Unibaxu, między zawodnikami i kierownictwem.

| Odpowiedz
blokuj
Cysio

Atmosferę buduje zdrowie i wyniki. Jak idzie to wszyscy są zadowoleni i klepią się po plecach. Pytasz o atmosferę u nas. A jaka ma być przy -8 i szpitalu na początku sezonu ?
Marek dorabia ideologię w zależności od sytuacji. Pamiętam końcówkę zeszłego sezonu, wtedy mruczał pod nosem. A na koniec trafił na CKM bez Emila i znów zaczął innych pouczać.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (4|1)
blokuj
fan_speedway

Nie wiem o jakim mruczeniu Cieślaka mówisz. Co do formy zawodników, to cały sezon ubiegły, Unia zmagała się z różnego rodzajami dolegliwościami zawodników, czy wręcz spadkami formy. Nie mówię już o tym że Unia musiała się osłabić po zdobyciu DMP , by zmieścić się w KSM, który został jeszcze dodatkowo obniżony. Także zdobycie brązu było mega sukcesem. Co do atmosfery w Unibaxe, to na pewno negatywny wpływ na nią ma, ubiegłoroczny skandal, chaos w kierownictwie drużyny, a na to wszystko się składa jeszcze kiepska forma liderów, spowodowana min kontuzjami,tak jak wspomniałeś, i na pewno nie bez znaczenia jest fakt że Karkosik zapowiedział definitywny koniec wpółpracy, co dla wielu zawodników oznacza koniec łatwych pieniędzy. Pozdrawiam

| Odpowiedz
blokuj
Asfodel

Zapewne:) A może pan Cieślak nie zauważył, że Holder i Ward są u nas już od paru ładnych lat i myśli, że to nowe nabytki :)

| Odpowiedz
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.