Wątek dotyczący artykułu

Mariusz Jurkiewicz w Kielcach już teraz?

Mariusz Jurkiewicz w Vive Targach Kielce miał pojawić się w sezonie 2015/2016. Niewykluczone jednak, że reprezentant kraju szeregi mistrzów Polski zasili już teraz.

przeczytaj cały artykuł

dareCK

Śmieszy mnie, kiedy płoccy kibice w poniższych wypowiedziach przytaczają jakieś kwoty odstępnego rzędu miliona Euro. Bertus nie jest głupi i zapewne znacznie lepiej - niż wielu z was - orientuje się w sytuacji finansowej Wisły. Założę się, że kwota odstępnego będzie o wiele niższa (oczywiście w granicach rozsądku i adekwatna do klasy sportowej Marusza) i Wisła będzie musiała ją przyjąć, ponieważ:
1. Kaczka może nie wkładać już całego serducha (jak do tej pory) w grę, poza tym może mu się przytrafić jakaś upierdliwa "kontuzja" i wówczas klub nie ma z niego żadnego pożytku, przy obowiązku płacenia zawodnikowi pensji. Nie chcę nawet wspominać o jakimś niezwykle kosztownym zagranicznym leczeniu, za które klub musiałby zabulić (cóż - takie rzeczy są możliwe, gdyby to Kaczka chciał zagrać Wiśle na nosie).
2. Pieniądze za wykup kontraktu pozwolą na przyłatanie dziury budżetowej, ew. na zakup jednego, może dwóch zawodników (co w przypadku ubytków kadrowych w Wiśle nie jest bez znaczenia)
3. Co wynika z powyższych punktów - Wisła nie będzie musiała płacić Mariuszowi pensji a w tych pieniądzach będzie można utrzymać i opłacić nawet 2 różnych zawodników.
O ile nie dziwię się sfrustrowanym, pryszczatym gimnazjalistom za ich wypowiedzi o skierowaniu Jurkiewicza na trybuny lub do drugiej drużyny, o tyle wypowiedź El Presidente (który nota bene chyba nie zasiada w zarządzie klubu) - już wyrywa mnie z butów. Marketing sportowy w wykonaniu "Made in Płock" bije chyba wszelkie granice absurdu i nawet Monty Python mógłby się sporo nauczyć. Najpierw jakieś śmieszne lojalki, teraz zapowiedzi o dziwnych zesłaniach - jednym słowem - "my jesteśmy czyści i bez zarzutu a wszyscy dookoła robią nam krzywdę - Bertus, zawodnicy, sędziowie, związek My bardzo byśmy chcieli ale cóż możemy zrobić?" Takim sposobem myślenia i półśrodkami sytuacji w Wiśle nie uda się naprawić. Zanosiło się na naprawdę fajny sqad a co z tego wyjdzie - możemy tylko się domyślać. Po transferze Marina ani zarząd Wisły ani sztab trenerski nie wyciągnęli żadnych wniosków. Oczywiście ta sama taktyka i tłumaczenie jaki to Bertus jest be i fuj, bo wyciąga zawodników z Wisły. Pytanie tylko - gdzie ma ich szukać? Na Marsie? Szuka się wszędzie i rozważa różne możliwości. Jak widać Bert szuka zawodników w Niemczech, Hiszpanii, na Bałkanach i w Polsce i tak samo, jak każdy inny prezes miał pełne prawo złożyć ofertę. Kaczka wcale nie musiał jej przyjąć. Skoro przyjął - tzn. uznał, ze w Kielcach będzie miał lepsze warunki do gry i rozwoju. Czy po sezonie gry w Płocku już się stał rodowitym Płocczaninem i miał tu żyć, mieszkać i umrzeć? Poza tym kontrakt - póki co - obowiązuje od 2015 roku, więc Bertus nie popełnił tu żadnego faux pas. Teraz wszystko w rękach włodarzy obu klubów. Pozdrawiam rozsądnych.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (12|3)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
petra75

Mądralo skąd ty wiesz, że Wisła ma jakąś dziurę budżetową Pamiętaj My wcale nie musimy oddawać wam j.. już teraz Jeżeli Nasz Prezes chce przyciągnąć kibiców w następnym sezonie musi pokazać prawdziwy charakter Nie wyobrażam sobie żeby j.. nie poniósł srogiej kary Prezesie pokaż, że jesteś gościem z honorem A b.. pokaż środkowy palec !!!

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (4|7)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
dareCK

Nie jestem żadnym mądralą. O tej dziurze (niby jeszcze po Miszczyńskim) mówi się i pisze dość powszechnie i dziwi mnie, że nigdzie jeszcze nie trafiłeś na takę wzmiankę. Wasz prezio takimi zagrywkami może i przyciągnie kibiców na halę w Płocku, bo Waszym zdaniem "pokaże, że ma jaja". Pytanie tylko czy przyciągnie tym konkretnych zawodników. Może nie wszystkim będzie odpowiadał "płocki charakter"? Co do dalszej części Twojej wypowiedzi: o3wiście, że nie musicie nam oddawać Kaczki już po tym sezonie. Taki j est zapis kontraktu i przypuszczam, że wszystkie strony będą chciały go wypełnić. To, co napisałem to tylko moje dywagacje i przypuszczenia. Jeżeli dość uważnie czytasz to forum to pewnie zauważysz, że nie jestem odosobniony w moich poglądach i nawet nierzadko Twoi koledzy po szalu piszą podobnie. A swoja drogą Twój prezio może pokazać wszystkim dokładnie to, co pokazał przy transferze marina - czyli swoja indolencję, amatorstwo i totalną nieudolność. Środkowy palec to może jemu pokazać Jurkiewicz. Jeżeli chcesz wiedzieć dlaczego, przeczytaj jeszcze raz punkt 1 mojego poprzedniego posta.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (5|2)
blokuj
Jąkała

Wisła to spółka miejska więc prezydent ma dużo do powiedzenia w tym przypadku, ale nie musisz tego zrozumieć ...
Jedyne co macie teraz zrozumieć to: jeden milion euro - cena za Mariusza Jurkiewicza. W końcu top 5 do czegoś zobowiązuje !

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (5|4)
blokuj
dareCK

Kasę na klub daje nie prezydent miasta a radni. Wyobraź sobie, że w Kielcach jest taki klub jak Korona, która rónież jest spółką miejską (miasto ma 100% akcji). Więc nie wciskaj mi, że nie orientuje się w podobnych realiach. Prezydent to może sobie złożyć wniosek o dofinansowanie klubu na radzie miasta. Wystarczy jednak, że będzie miał silną i zdyscyplinowaną opozycję i mogą być trudności. Przerabialiśmy to już w Kielcach nie raz.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (4|0)
blokuj
Jąkała

To dawaj tą opozycję z Kielc do Płocka to wam pomoże.
W tej opozycji znajdują się też płocczanie - prawda ?
Nawet Heta się opamiętał i z waszym szalikiem już nie lata.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|1)
blokuj
Jąkała

Wisła nic nie musi (z wyjątkiem szacunku dla siebie samej) ... kontrakt jest ważny do końca przyszłego sezonu.
Jeśli dziś Wisła odpuści to za rok kto wie, może podkupicie Zelenovicia?
Finał play off ma być meczem, a nie licytacją czy przetargiem.
Myślę, że milion Euro za zawodnika z Top5 (sami tak go nazwaliście) to cena adekwatna do jakości.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|2)
blokuj
MS_

Gdyby miał ważny kontrakt przez 3-4 lata, to trudno byłoby się nie zgodzić.
A patrząc realistycznie, zwracając uwagę na pieniądze w ręcznej oraz długość kontraktu z Wisłą, to 1 mln, to jednak trochę dużo.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|0)
blokuj
dareCK

Ty masz swoje zdanie (które szanuję) a ja mam swoje. Przecież nie mogę stwierdzić, że to co napisałem spełni się w 100%. Gdybym miał taka moc przewidywania, to byłbym jednym z najbogatszych ludzi świata. Nie można tez wykluczyć kolejnych podchodów pod innych zawodników (nie tylko Wisły. Szkopuł w tym w jaki sposób zarząd zareaguje na wieść o takich podchodach. Czy w dalszym ciągu Bertus będzie be? A gdyby takie podchody - np. pod Syprzaka - robił Górnik Zabrze, czy wówczas wszystko byłoby OK? Nie wiadomo czy w przyszłym sezonie to właśnie Górnik nie będzie Waszym największym rywalem. Ciekawi mnie jakie byłyby komentarze w Płocku gdyby kolejny zawodnik Wisły (z tych, którzy pozostali w składzie) przeszedł do Zabrza. Zrozum, że transfery to znacząca część aktywności i działalności klubów sportowych i zawodnicy maja to wpisane w zawód. A czasy feudalizmu i przywiązania ludzi do ziemi już dawno się skończyły. Ciekawi mnie też co będzie w przypadku, kiedy Bertus zaproponuje kwotę 150 - 200 tys. Euro. Za te pieniądze można już coś zdziałać na rynku transferowym i żal byłoby przepuścić taką okazję. Ten, kto ma 200 kEuro jest bogatszy od tego, który ich nie ma. Chociaż osobiście liczę, że nie będzie to kwota większa, niż 100 tys Euro.

| Odpowiedz
blokuj
Jąkała

Wiesz dobrze, że chodzi tylko o mistrzostwo i LM.
Gdybyśmy grali o 6 miejsce w lidze to by nam to wisiało.
Natomiast gramy o wszystko co jest do wzięcia na krajowym podwórku więc nam zależy.
Ty osobiście liczysz na 100 tyś Euro.
Licz dalej, ale soje pieniądze nie czyjeś, a szczególnie nie Wisły.
100.000 Euro/ 5500 osób / 11 spotkań sezonu zasadniczego = 1,65 Euro za mecz (przy komplecie widzów)
Tyle każdy kibic musi dołożyć do biletu aby Kaczka został w Płocku
NIE SĄDZISZ, ŻE SIĘ WYGŁUPIASZ ???

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|1)
blokuj
dareCK

Jeżeli jestesmy już przy rachunkach, to napisz w ilu meczach było na hali 5500 osób> Ale to w sumie mniej ważna sprawa. Jak napisał poniżej Varsovia - Bertus nie chciał wykupić kontraktu Canellasa za 150 tys. Euro, więc nie uważam aby za Mariusza zapłacił więcej. Oczywiście nie czuję się w żadnym wypadku dysponentem pieniędzy Bertusa a także Wisły ale napisałem to, co uważam. Poza tym - jak piszesz, skoro kibice Wisły musieliby dołożyć do biletów 1,65 Euro/mecz, to dlaczego tego nie uczynili? Można sobie teoretyzować ale spróbuj taką akcję zorganizować i zrealizować w praktyce. Nie widzę szans na powodzenie, chociaż pewnie 100% kibiców chciałoby zatrzymać Kaczkę w Płocku. Jeżeli Bertus przedstawiłby ofertę w granicach,jakie zaproponowałem, to wówczas Raczkowski będzie miał twardy orzech do zgryzienia i dylemat moralny czy pozostawić w drużynie zawodnika kosztującego niemało, na którym nie można w 100% polegać i za rok oddać go za darmo, czy przyjąć ofertę już teraz i wykorzystać środki na przemyślane zakupy - zgodne z koncepcją Manolo. Szczerze mówiąc ja na jego miejscu nie bardzo wiedziałbym co mam zrobić i które zło jest mniejsze. Jak więc widzisz - wcale się tak bardzo nie wygłupiłem jeżeli chodzi o stawkę 100 tys. Euro.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (4|0)
blokuj
Jąkała

Dlatego podzieliłem przez 11 spotkań pominąłem play offy, puchar polski i puchary europejskie.
Wartość sportowa takiego zawodnika wyceniasz na 100.000 Euro a wartość marketingowa ??? oszalałeś ? BĄDŹ POWAŻNY.
Czy to znaczy, że gdyby za miesiąc zgłosił do was THW sprzedacie Mariusza za 150.000 euro bo zarobicie 50%
Te 1,65 euro zbiorę za strzelanie z pistoletu na strzałki do tekturowej postaci Mariusza w galerii Wisła - piszę to oczywiście z dużym przymrożeniem oka bo mnie do tego zmuszasz swoją bezmyślnością.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|1)
blokuj
dareCK

Zauważ jednak, że kontekst całej sytuacji jest nieco inny, niż przy hipotetycznym transferze Jurkiewicza z Kielc do THW. Gdyby Bertus chciał zatrzymać w drużynie zawodnika, to z pewnością stać by go było za zatrzymanie każdego. Nie jestem przekonany, czy Wisłę stać na zatrzymanie Kaczki oraz na niepewność jak zaprezentuje sie w tych co najmniej kilku meczach z Vive. Osobiście nie wyobrażam sobie aby kaczka Miał sobie wypruwać żyły i ryzykować kontuzją. Zauważ też, że Wisła potrzebuje "na gwałt" co najmniej kilku zawodników a czasu nie zostało wiele. Wszystko zależy od kontekstu. Jak pewnie wiesz - panuje spory kryzys i jedne kluby kupują, inne wyprzedają a każdy zawodnik wart jest dokładnie tyle, ile ktoś będzie chciał za niego zapłacić. Powiedz sam jaka korzyść odniesie Raczkowski stawiając cenę miliona Euro? Chyba juz o wszystkim napisano.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
Jąkała

Punkt 1 - kontrakt jest ważny.
Punkt 2 - to Zbywający prawa dyktuje cenę.
Punkt 3 - Jurkiewicz to nie jest stary kuc z kopalni idący na rzeź więc nie oferujcie jakiś śmiesznych grosiaków.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|1)
blokuj
dareCK

Zauważ, że nie jestem przedstawicielem klubu i nic nie mogę za transfer zaoferować. To nie ja będę brał udział w negocjacjach. Ja reprezentuję jedynie swoje własne prywatne poglądy. Jak będzie - czas pokaże. W sumie dalsza dyskusja na ten temat przypominać będzie dyskusję o wyższości świat Wielkiej Nocy nad świętami Bożego narodzenia.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Jąkała

Masz rację, czas pokaże ... w sumie to dziękuję za normalną wymianę poglądów, rzadko to się zdarza.
Raczkowskiemu została jeszcze tylko walka o honor i miejmy nadzieję że ewentualnie bardzo korzystnym rozwiązaniem tej sytuacji, choć w części go uratuje.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|1)
blokuj
Komentarz usunięty
tifosopl

Nie Ty o tym decydujesz za ile, po ile czy zesłać na Sybir, więc Twoje wypowiedzi są po prostu zwykłem trolowaniem. Oszczędź sobie bo ośmieszasz tym tylko innych kibiców.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|2)
blokuj
ZKS

To by było obrzydliwe i odrażające ale poziom moralności w tym sporcie przez działania Berusa Servasa drastycznie się obniżył- to on i nikt inny jest przecież sławny z publicznych kłamstw,bójek z sędziami,obrażania własnych kibiców.Bardzo mi się to nie podoba,ale jeśli chcemy go powieźć to musimy zacząć grać jego metodami:(On w zasadzie oficjalnie przyznaje (wywiad na GW) że tyle samo energii wkłada w budowę Vivy co w próby kopania dołków pod Wisłą-inaczej nie da się wytłumaczyć zagrania z Sego.W czym Sego jest lepszy od Loserta?A każdy kto uważnie przyglądał się ostatnim kilku minutom meczu na Torwarze zauważył jak bardzo "starał się" Marin,tylko po to żeby już na starcie nie podpaść królowi kolorowych spodni.On po prostu brutalnie stara się zwiększać swoje szanse min poprzez zmniejszanie szans Wisły z jednego powodu-wie że jakakolwiek wpadka i utrata MP to koniec tego klubu-tak wyśrubowanego budżetu nie da się zbilansować bez wpływów z Ligi Mistrzów i on doskonale o tym wie.Dlatego teraz takie zachowania będą normą a Wisła musi niestety na nie reagować.Ja tam Mariusza lubię,wygrał nam kilka ważnych meczy,zostawiał na parkiecie serce."Problem" polega na tym że Wisłę lubię bardziej.Klub Kokosa:(

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (6|6)
blokuj
Wisłazksmistrz

Ale widac ze sie juz boisz ale tk bedzie niestety. A sytuacja z ktorej kurka postanowil zmienic klub ba vive jest taka ze chcial grac z palantem wiec bylo nie porozumieniem ze mowil ze chce zostac w plocku. Dostal zaufnie a on je po prostu wykorzystal przeciwko wisle dla wlasnego dobra. Zachowal sie jak tchorz i nie profesjonalnie. Szkoda ze nie jest taki w zyciu jak na boisku.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
recznyhbl

Ja myślę, że Bertus jakichś śmiesznych grosików wam nie zaoferuje. Powiem więcej - powinniście dostać dobrą ofertę, może nawet przewyższającą wartość Mariusza.
Tylko taka dobra oferta może mieć też drugą stronę. Mówię bez żadnych złośliwości. Bertus pieniądze wyłożone na Mariusza może potraktować jako pewnego rodzaju inwestycję. Wiemy, że lubi ściągać zawodników z Mazowsza. I teraz tak: dostajecie kasę, kupujecie dobrego gracza, który 2 sezony prezentuje się bardzo dobrze. Co może się stać? Taki zawodnik może dostać atrakcyjną propozycję kontraktu prosto z Kielc. Wasz zarząd ma ciężką decyzję do podjęcia.

| Odpowiedz
blokuj
Wiślak

Zapomniałeś o tym,że zawodnicy przedłużający lub podpisujący nowy kontrakt podpisują klauzulę zabraniającą przejścia do Kielc. Bertus już sobie już więcej nic od nas nie wyciągnie.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|1)
blokuj
Wiślak

Powiedz to mojemu pracodawcy,który kazał mi podpisać zakaz przejścia do konkurencji przy przedłużaniu umowy. Normalna praktyka w dzisiejszych czasach i firmach z branż np. IT czy bankowość.

Jednym ze sposobów zabezpieczenia interesów pracodawcy jest zawarcie z pracownikiem umowy o zakazie konkurencji, która może obowiązywać w trakcie zatrudnienia albo po jego ustaniu. O ile umowa obowiązująca podczas zatrudnienia nie powoduje obowiązku wypłaty odszkodowania przez pracodawcę, o tyle zawarcie tzw. klauzuli konkurencyjnej po ustaniu stosunku pracy jest odpłatne.

| Odpowiedz
blokuj
ZKS

Wystarczyło kilka dni żeby wyszło na jaw że z tego człowieka taki prawnik jak z koziej d.. worek na mąkę.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|3)
blokuj
recznyhbl

Jeśli bierzemy to pod uwagę, wtedy taki "plan" jest niemożliwy do zrealizowania.
Można byłoby debatować nad tym, czy dany zawodnik będzie chciał coś takiego podpisać, ale o tym już było na forum po transferze Sego i nie ma sensu tego poruszać, bo z tego co widziałem - ile ludzi, tyle opinii.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
ręczny

Tak, ale ma już swoje lata (32 lata). Za Duvnjaka Bertus chciał dać milion euro, ale Duvnjak ma 25 lat. Za zawodnika po trzydziestce nikt worka dukatów nie wyłoży nawet jeśli jest bardzo dobry. Oczywiście Kaczka jakąś cenę na pewno ma, ale to już niech kluby się dogadują. Mnie takie sprawy nie interesują. To sprawy między klubami i menadżerem zawodnika.

| Odpowiedz
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.