Wątek dotyczący artykułu

Jacek Jakubowski: Od 15 lat mówimy o tym, że nie ma w Polsce zawodników do gry!

W przyszłym sezonie w Tauron Basket Lidze ma grać 16 drużyn. W każdej z ekip będzie występowało co najmniej sześciu Polaków. Czy liga nie straci przez to na poziomie?

przeczytaj cały artykuł

Westsiders

Dla mnie to jest zly pomysl. 6 polakow w skladach druzyn ludzie ilu my mamy polakow na wysokim poziomie dosadnie o tym swiadczy reprezentacja i gra polskich zawodnikow na arenie miedzynarodowej my nie jestesmy Rosja, Hiszpania cz innym krajem w ktorych krajowi zawodnicy trzymaja mocny poziom. Chcialbym uslyszec teraz jak maja budowac sklady kluby ktore beda wystepowaly na arenie miedzynarodowej (euroliga,euro cap, VTB)przeciez te kluby opierajac sie na polakach nic nie ugraja nie ma co sie oszukiwac. Maja budowac zespol na 15,16 zawodnikow skad na to pieniadze brac skoro PLK nie kladzie nawet siana na na najlepsze druzyny wygrasz MP i co dostajesz puchar medal i narazie. Zgodze sie ze w ten sposob wyrowna sie poziom PLK ale ilu zobaczymy ogorkow na boiskach to druga sprawa w ten sposob poziom ligi w dol i poziom druzyny na miedzynarodowke w dol. Wedlug mnie trzeba rownac do lepszych, 3 Polakow w druzynie wystarczy i 1 na boisku. Majac 16druzyn po 3 polskich zawodnikow to i tak wychodzi 48 Polakow w PLK. A ilu jest na poziom europejski? ale 96 to juz bzdura totalna dojdziemy niedlugo do poziomu gdzie nawet sredniej klasy zawodnik nie bedzie chcial grac w Polsce. Juz teraz wielu nie chce u nas grac bo poziom ligi niski a poziom sedziowania to juz wogole zenada

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
99kerob

Widzę, że niektórzy mają naprawdę krótką pamięć - już raz mieliśmy formułę z 1 Polakiem w składzie, co kończyło się na tym, że w niektórych zespołach jedynym Polakiem na boisku przez większość meczu był obcokrajowiec z polskim paszportem. 6 Polaków w składzie meczowym to jest absolutne minimum, żeby się nasi rodzimi koszykarze mogli rozwijać i mieli miejsce i szansę do gry - dyskutować można co najwyżej nad tym czy i ewentualnie ilu z nich powinno być obowiązkowo na boisku - ja w tej kwestii nie mam zdania, bo z jednej strony obowiązek 2 Polaków na boisku utrudnia rotację trenerom, z drugiej jego zlikwidowanie mogłoby prowadzić do takich absurdów jakie już mieliśmy, kiedy niektóre kluby dysponowały 1,5 koszykarza z polskim paszportem - jednym, który grał do oporu ile się dało (z reguły 35+ minut na mecz) i drugim, który w koszykówkę za bardzo grać nie potrafił, ale uzupełniał skład na te pozostałe parę minut - a reszta Polaków w składzie meczowym to byli juniorzy, którzy nie dostawali ani minuty, no i jakby nie patrzeć, to jednak dzięki temu przepisowi zwiększyła nam się nieco liczba polskich koszykarzy nadających się do gry na poziomie PLK (pamięta ktoś jeszcze te legendarne czasy, kiedy w jednym z zespołów zatrudniono do gry polskiego rapera-streetballowca? ;)).

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Westsiders

ale z 2 Polakami na biosku ilu tak naprawde sie tych Polakow rozwinelo teraz bedzie 16druzyn dobrze grajacy polacy napewno znajda zatrudnienie w PLK ale o 6 w skladzie juz nie bede sie powtarzac pisalem juz o tym we wczesniejszym poscie. Tez jestem z ZG wiec mozna sie na piwko zgadac i to na realu przedyskutowac

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.