Wątek dotyczący artykułu

Śląsk postawi na zagranicznego trenera?

Na Dolnym Śląsku praca wre. Włodarze klubu dopinają kwestie budżetowe i myślą o pierwszych ruchach transferowych. Kto będzie trenerem Śląska?

przeczytaj cały artykuł


tre

Okorn się zgłaszał do Śląska na ochotnika :)
Jednak exodus zawodników WKS wskazuje raczej na to, że Lizak leje wodę i byt Śląska w sezonie PLK 2014/15 wcale nie jest taki pewny.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (5|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
robot243010

Okorn się zgłasza wszędzie. Jak widać jest bardzo zdesperowany. Warto zatrudnić kogoś kto kiedyś grał w WKS a teraz jest trenerem.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Grzegorz Talar

słusznie Waść prawisz:) bieda...bieda Panowie w WKS-ie! Lizak nie przyznaje się, ale moim zdaniem stało się to, co wieszczyłem już przed ubiegłym sezonem - Śląsk miał finansowanie zapewnione m.in. z DIALOG-u, w wyniku nacisków G. Schetyny, a jak wiadomo, owego operatora telekomunikacyjnego kupiła Netia, która nie ma najmniejszego zamiaru kontynuować promocji poprzez sport, a już najmniej w dolnośląski.
do tego dochodzą najpewniej zawirowania z Tauronem, także sponsorem pozyskanym dzięki koneksjom politycznym (Grzegorz Sch. to już nie ten sam "gromowładny" Grzesiu co jeszcze kilka lat temu, gdy dzierżył tekę ministra i potrafił wywierać wpływ na biznes powiązany ze Skarbem Państwa; umowy z Tauronem i DIALOG-iem były kilkuletnie, co zapewniło gwarancje finansowania i marsz od II ligi po TBL, i zdaję się, ze z końcem sezonu 2013/2014 dobiegły one końca).
co do zaś waśni z miastem to ciężko dziwić się włodarzom Wro, że nie chcą dać siana na WKS, bo kiedy nikt nie chciał zając się reaktywacją marki Śląsk na poziomie ekstraklasowym, magistrat wsparł inicjatywę Koelnera mocno się w nią angażując licząc wówczas na współpracę WKK i WKS-u. jak pokazała historia - bezpodstawnie. WKS dostał zapewnienia od Grzegorza Schetyny, że załatwi on siano stąd "wypięcie" się WKS-u na pomysł połączenia sił. całość miała wymiar stricte wojenki na poziomie Schetyna - magistrat, która z resztą trwała już od dawna, a konflikt na kanwie reaktywacji WKS Śląsk tylko ją zaostrzył.
dziś siano od Schetyny się skończyło bo kołderka polityczna stała się za krótka.
obecnie klub próbuje wykorzystać niewiedzę o "wojence w zaciszu gabinetów" na poziomie mieszkańców dokonując prób manipulacji opinią społeczną, że działacze niby tacy biedni, a prezydent Wro to "Doktor Samo Zło":)
przecież przez owe ścieranie się frakcji doszło nawet do rozłamu miedzy wieloletnimi przyjaciółmi z boiska - po stronie WKS-u stanęli Zielony i Hyzy, a po stronie magistratu Wójt i Domino. tym samym do wątku konfliktu o podłożu politycznym doszła "odgrzana" animozja pomiędzy Śląskiem (reprezentowanym w tym sporze przez Zielaka) i Gwardii (reprezentowanej przez Wójta i Domina) co jeszcze bardziej rozgrzało aferę (do sporu, który został mocno nagłośniony medialnie próbowano nawet "wręcić" ikonę Ślaska jak i polskiej koszykówki - Pana Mieczysława Łopatkę, ale wyczuł on podstawę tego zatargu i zajął neutralne stanowisko sugerując tylko, w kontekście założeń projektu Koelnera i magistratu, że Wrocław zasłużył na ekstraklasę).
w mojej opinii kasa klubowa jest pusta, a i perspektywy na jej pozyskanie są jak na razie słabe stąd exodus dotychczasowych graczy z klubu z Wro.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.