Wątek dotyczący artykułu

Euroliga kobiet zagości w Toruniu!?

Jeszcze parę miesięcy temu takie rozwiązanie wydawało się prawie nierealne. Tymczasem wiele wskazuje na to, że europejski basket powróci do grodu Kopernika.

przeczytaj cały artykuł

Gregor

Jeśli się nie mylę to po pierwsze klubu z Torunia nie będzie stać na udział w Eurolidze (chyba że ma zabezpieczone dodatkowe 2mln - nie lepiej byłoby to wydać na ligę i eurocup?) po drugie zaproszenie (takie jak Energa) otrzymało kilkanaście drużyn (od dawna wiadomo, że FIBA nie jest w stanie zebrać nie 16 jak planowano a 12 drużyn).

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
kiss

Jeśli się nie mylę to lekka zawiść przez Ciebie przemawia. Klub z Torunia będzie miał środki i nową halę na Euroligę. Z personalnych doniesień to oprócz Małgosi Misiuk zakontraktowane są kolejne dwie Polki (wśród nich byłaby zapewne i Magda Skorek, ale odniosła poważną kontuzję i praktycznie wcale nie myśli o baskecie), a trzecia wysoka (Majewska lub Lecia) czeka w kolejce. Na rozegranie przygotowana jest też Amerykanka. Jelena Velinović też raczej zostanie. Z wyższej półki Energa będzie zapewne kontraktowała dwie pozostałe zagraniczne koszykarki (Europejka i Amerykanka).

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|2)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Gregor

Jaka zawiść? Piszę to co wiem - kilkanaście klubów otrzymało takie zaproszenia jak Toruń więc szanse na grę w ELW są niewielkie. Jak wiadomo większość klubów w ELW będzie z Rosji i Turcji co się wiąże z masakrycznymi kosztami, no ale cóż jeśli klub stać to niech się stara. PS: z tego co wiadomo to raczej Majewska czy też Magda się nie pojawią w Toruniu.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|1)
blokuj
kiss

Poradzimy sobie bez nich. Skład Energi to 6 Polek i 4 panie zagraniczne. Myślę,że będzie dobrze. Z decyzji toruńskich działaczy należy się tylko cieszyć, bo np. nie pier.....tak, jak rywal zza miedzy o nieistotnych rozgrywkach. Istotny zapewne jest finał polskiej ligi.

| Odpowiedz
blokuj
kiss

No to i tak fajnie. Ja jednak poczekam do końca czerwca. Energa tam się nie pchała, dostała zaproszenie. To jest chyba jakaś różnica?

| Odpowiedz
blokuj
Gregor

Ależ oczywiście, że tak. Również jestem za tym aby było dwóch reprezentantów Polski w elicie. Nie zmienia to faktu, że wolałbym zainwestować pieniążki w występy w lidze Polskiej i walkę o srebro.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Ahmed

Ciesz sie, ze Artego oddalo wam miejsce w Eurolidze, bo do Bydgoszczy tez przyszlo takie zaproszenie i z niego nie skorzystano. Eurocup to istotne rozgrywki? No to prosze bardzo, niech Torun sobie je bierze, zobaczymy jak na tym wyjdzie :)
Takie istotne rozgrywki, tylko czemu nikt nie chce w nich grać i potrzeba rozsyłać zaproszenia, zeby skompletowac stawke? Martw sie o swój Toruń, a nie o "pier... rywali zza miedzy", bo rywal zza miedzy w ostatnich 2 latach pokonywal was w walce o medal, a sklad na nowy sezon tez ma od jakiegos czasu skompletowany. Widać ktorzy dzialacze w regionie są bardziej zaradni.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
kiss

A przez lata byliście lani przez Toruń niemiłosiernie (i chyba tylko dlatego kontraktujecie co jakiś czas byłe Katarzynki), a teraz zwyczajnie podskakujecie. Z wielką przyjemnością kibice, którzy wiedzą co to derby obejrzą waszą porażkę w nowej hali. Co do składu to akurat dobrze, że Bydgoszcz go praktycznie zamknęła. Teraz wiadomo na czym się stoi. Tym stwierdzeniem o niesistotnych rozgrywkach europejskich pucharów to akurat niejaki pan Kotewicz tylko się skompromitował. PS. A Was niech oprowadzają po Starówce toruńscy sweetfociarze, przyjaciele Artego.:) Pozdrowienia dla kupnych kibiców.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|1)
blokuj
Ahmed

I przez lata bedziesz przeżywał to, że kiedyś byliście lepsi, bo co ci zostało :)
Przypomnij mi, ktore zawodniczki mamy z Torunia. Ewelina Gala? Lepiej nie wspominać o jej historii z Toruniem, pewnie największy błąd w karierze. Martyna Koc? Przegrała w Toruniu medal przeciwko Artego, wiec przyszła do Bydgoszczy i w tym roku juz nie przegrała. Z reszta zanim trafiła do Torunia, grała w Bydgoszczy wiec to raczej wy zakontraktowaliscie bydgoską zawodniczke. To nie wina klubu, ze przedstawia lepsze oferty niz Torun i to u nas wolą grać.
Jakbys nie zauwazyl, to tez kontraktujecie zawodniczki z innych druzyn. Z tego co pamietam, to Dixon i Misiuk grały w Gdyni, a Majewska, Leciejewska, Skorek do ktorych robicie podchody, wczesniej nawet Walich to Polkowice. Przeszłości innych nie bede sprawdzał, bo mnie nie martwi kogo kontraktuje Toruń.
Grajcie sobie w Eurolidze jak znajdziecie na to kase, zobaczymy jakie beda wyniki, bo trudno sie chwalic samym udziałem, w dodatku jak przyjelo sie zaproszenie.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
kiss

o Coleman, Metcalf i teraz podchodach do Maksimović zapomniałeś?:)
Ty przezywasz swoje medale, które zdobyła już wczesniej Energa, a ja swoje czasy. Powiedz mi ile wychowanek bydgoskiego klubu zagrało w E-klasie w sezonie 2013/2014? Herkt nie lubi wychowanek?

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|1)
blokuj
Ahmed

Jesli chodzi o podchody do Maksimovic, to czytalem tez o podchodach Energi do McBride, a trener Omanić po jednym z meczów derbowych wspomniał (żartem) że prowadzil rozmowy z Jeziorną o nowym sezonie (to tez sa podchody) ;)
Naliczylem 6 mlodych ktore zagrały w Artego w poprzednim sezonie. Nie bede pisał "wychowanek" bo jak ktos zaczyna gre w koszykowke w wieku 9-10 lat w innym miescie, to nie wiem czy mozna mowic o wychowankach. A ile w Toruniu? Moze i Herkt nie lubi, albo raczej nie jest przekonany do mlodziezy, tez bym wolał zeby grały wiecej. Omanić tez wystawial je tylko jak mecz byl przegrany (np polfinal z Wisłą), albo z przymusu gdy juz nie mogl korzystac z Tłumak, Walich i Gulak-Lipki, a jakis zmian trzeba bylo czasem dokonywać.
Nie bede sie licytował z Tobą o wychowanki, bo gdzie są Katarzynki w rozgrywkach mlodziezowych? No niestety nie widzialem na zadnym szczeblu centralnym, w przeciwienstwie do Basket 25 Bydgoszcz (znane jako Artego).

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|0)
blokuj
kiss

W czym te młode z Artego zagrały? chyba w cymbergraja.:) Niedźwiedzka kilkuminutowy epizod, jest Karina Szybała, Monika Maj? a Herkt je przykleił do ławy na budaprem

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|3)
blokuj
Komentarz usunięty przez użytkownika
Ahmed

Szybała prawie cały sezon była kontuzjowana, a reszta grała regularnie w 1 lidze. Gdzie grały wasze? Chyba w chórze kościelnym u Rydzyka :)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|0)
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.