Wątek dotyczący posta na blogu

Franek w krainie żużla [1] - Ciemne oblicze Czarnego Sportu

Romek z Weronek -Kurski-

Każdy kto interesuję się żużlem zapewne bardzo dobrze zdaję sobie sprawę, że wypadki są wpisane w tą dyscyplinę. W obecnych czasach środki bezpieczeństwa są nieporównywalne z tymi które obowiązywały przed laty. Żużel jest przepiękną i jedyną w swoim rodzaju dyscypliną która od samego początku swojego (…)

przeczytaj cały artykuł


kokojamboo

śp Andrzej Zarzecki (ur. 30 listopada 1971 w Sulechowie, zm. 24 marca 1993 w Zielonej Górze) – polski żużlowiec.Zmarł 24 marca 1993 r. na skutek obrażeń odniesionych podczas wypadku, któremu uległ w czasie rozegranego trzy dni wcześniej towarzyskiego meczu Morawskiego Zielona Góra z Unią Leszno.
śp Artur Pawlak (ur. 13 lutego 1974 w Koninie.Zmarł 21 czerwca 1993 r. na skutek obrażeń, które odniósł podczas wypadku w trakcie towarzyskiego meczu Morawskiego Zielona Góra z Polonią Piła w dniu 6 czerwca 1993 roku.

śp Jacek Maraszek 17 letni adept gdańskiego żużla zginął podczas swojego pierwszego treningu.

śp Jacek Maraszek zawodniczej kariery zrobić niestety nie zdołał. Gdy 8 maja wyjeżdżał na tor przy Długich Ogrodach aby odbyć swój pierwszy trening nikt nie przypuszczał, że będzie on ostatnim w jego życiu. Do tragicznego w skutkach wydarzenia doszło podczas drugiego okrążenia. 17 letni zawodnik Wybrzeża Gdańsk jadąc sam nie opanował motocykla i upadł. Upadek był tak nieszczęśliwy, że w jego trakcie Jacek zgubił kask i z całym impetem uderzył głową o tor. Młody żużlowiec został natychmiast przewieziony do szpitala, gdzie rozpoczęła się ciężka walka o to, aby utrzymać go przy życiu. Niestety trzy dni później żużlowy świat obiegła wstrząsająca informacja. Jacek Maraszek zmarł na skutek poniesionych obrażeń.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.