Wątek dotyczący posta na blogu

Najbardziej popularne sporty drużynowe na świecie

Freudysta

Witam czytelników którzy zdecydowali się przeczytać ten wpis. Dzisiejszy temat będzie czysto sportowy i nie będzie w nim żadnej psychologii czy biologii. Dzisiejszym tematem będzie lista pięciu najpopularniejszych sportów na świecie. Najpierw musimy sobie odpowiedzieć na pytanie, czym jest sport drużynowy? (…)

przeczytaj cały artykuł

Gdybacz z Torunia

"Za najlepszego siatkarza wszech czasów uważa się Ivana Miljkovića pochodzącego z Serbii"Kwestia dyskusyjna.Ivan był genialny ale byli też inni wielcy jak Giba chociażby.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Hockley

Akurat za najlepszych dwóch w historii volleya uważa się Amerykanina Karcha Kiraly'ego (jedyny człowiek na ziemi, który ma olimpijskie złoto z hali i z piasku) i Włocha Lorenzo Bernardiego (zdobył wszystko poza olimpijskim złotem). To trochę jak Pele i Maradona, zachowując odpowiednie proporcje.
Giba z Miljkoviciem to również wybitne postacie, a pamiętane przez młodszych ze względu, że błyszczeli w XXI wieku. Na równi z nimi można stawiać wielu, np. Claytona Stanleya, Nikolę Grbicia, Lloya Balla, Sergio, Dante Amarala czy Samuele Papiego.

| Odpowiedz
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Gdybacz z Torunia

Dzięki za info.Szczerze to interesuję się w miarę mocno siatkówką ale te dawne gwiazdy to słabo znam (najbardziej mnie dziwi,ze Holandia była złota w Atlancie,teraz to abstrakcja xd).Ty obcykany w siatkę widzę nieźle jeszcze i to nie pierwszy raz zauważyłem.Kiraly teraz patrzę został uznany najlepszym siatkarzem XX wieku więc to potwierdza Twoje słowa.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Hockley

Ja te dawne gwiazdy znam opowieści ojca, który sport ten kocha ponad życie i trochę grał (a wzrostu nie odziedziczyłem niestety). Trzeba pamiętać także chociażby o Tomaszu Wójtowiczu, który podobno był wybranym kiedyś do najlepszej szóstki wszech czasów. Złote dziecko polskiej siatkówki. Coś jak Deyna w futbolu.
Trenowałem volleya, kiedyś to było moje życie, ostatnio entuzjazm opadł, gdyż już nie odbijam. Był moment, że oglądałem wszystko co było do oglądania, jeździło się na mecze po kraju na LŚ. Nazwiska jednak wciąż siedzą w pamięci. I te polskie i te zagraniczne :)
A obecnie za najlepszego uznawany jest Kubańczyk Osmany Juantorena, który niestety nie osiągnie już nigdy sukcesów na niwie reprezentacyjnej. W piłce klubowej ma jednak maksimum. Siatkarz kompletny w każdym elemencie gry.

| Odpowiedz
blokuj
Gdybacz z Torunia

Wojtowicza oczywiscie znam.Juantorene tez i wiem,ze w kadrze nie pogra.On w Trentino kiedys wymiatał o ile pamietam z Winiarem i Grbicem min.Zauwazyłem po FB ze trenowałes siate ;D

| Odpowiedz
blokuj
Nowik

Co do Stanleya czy Sergio, owszem to też byli geniusze ale to nie był jednak poziom Ivana który przeszedł do historii tej dyscypliny.

| Odpowiedz
blokuj
Hockley

Ivan to przede wszystkim prawdziwy atleta, człowiek nie do zdarcia. Omijały go urazy, stąd grał wszędzie, gdzie można było i stąd tyle nagród. Stanley tak jak on jednak zdobył złoto IO, mimo że miał wiele kłopotów z kolanami na przestrzeni lat. Sergio to genialny defensor. Libero są niedoceniani (chociaż on był raz MVP LŚ), a przecież to oni bawią kibiców i muszą być wyjątkowo mocni pod względem technicznym.

| Odpowiedz
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.