Wątek dotyczący artykułu

Szykują się zmiany w zarządzie Wisły Kraków - Biała Gwiazda idzie na zgniły kompromis z kibicami

Bogusław Cupiał zamierza zawrzeć ze skonfliktowanymi z klubem kibicami zgniły kompromis i wprowadzić do zarządu klubu akceptowanego przez trybuny Tadeusza Czerwińskiego.

przeczytaj cały artykuł

kibic Polski

Mnie trochę irytuje to, że jak kibice zbierają pieniądze dla domów dziecka, pomagają polskim kombatantom i zbierają pieniądze dla osób chorych, organizują różne akcje społeczne czy upamiętniają ważne wydarzenia historyczne związane z Polską (np. Powstanie Wielkopolskie, Warszawskie itp) to media nie zawsze chcą to zauważać, bo przecież jak to możliwe by "kibole" robili coś dobrego i to jeszcze za darmo (charytatywnie). Taki obraz kibica nie wpisuje się zbyt dobrze w nagonkę, która jest nakręcana w niektórych mediach. Akcję "Świąteczna paczka dla polskiego kombatanta na Kresach" organizują stowarzyszenia: Wiara Lecha i Odra–Niemen. Żywność zbierana jest podczas meczu przez kibiców Lecha Poznań trafia do weteranów AK mieszkających na Białorusi. Do inicjatywy włączają się też fani, m.in. Wisły Kraków, Legii Warszawa, Jagiellonii Białystok i innych klubów. Podobne akcje prowadzą kibice z całej Polski. Fani Lecha o ile mi wiadomo co roku organizują Mikołaja – obdarowują prezentami 1500-2000 dzieci z domów dziecka. Akcje charytatywne prowadzą kibice Arki Gdynia, Lechii Gdańsk, Korony Kielce i wielu innych klubów. Nie robią tego, bo ktoś im każe tylko dlatego, że chcą.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (10|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
t_e_j

Do tego można dodać m.in. renowacje grobów Powstańców Wielkopolskich, akcję "kolorujeMY" i wiele innych ale zaraz pojawią się głosy różnych dziwolągów, którzy g*wno wiedzą a najwięcej gadają, że kasa ze zbiórek trafia do prywatnych kieszeni itd. Ludzie są ślepi i widzą tylko to co chcą widzieć, albo co podają "niezależne" media na tacy, niestety.
Akcja mikołajkowa, którą organizują kibole Kolejorza to "niebiesko-biały Mikołaj", Arka organizuje zawsze podobną akcję "żółto-niebieski Mikołaj" :)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
kibic Polski

Nie sposób wymienić wszystkich takich akcji, bo tego było już pełno a będzie jeszcze więcej. Najlepsze jest to, że niektóre osoby, które mają możliwości i pieniądze nie chcą pomagać, ale innych oceniać to potrafią.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Kaytek

I wydaje się wam że jak organizujecie te jakże chlubne akcje to wszystkie chuligańskie wybryki powinny być przemilczane i zapomniane? Pozytywne akcje swoją drogą i je powinno się nagłaśniać i za nie chwalić środowisko kibicowskie. Ale jednocześnie ostro karać za wszystkie występki naruszające zasady zachowania w społeczeństwie. Przestańcie robić z siebie ofiary i zacznijcie zmieniać świat od siebie.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|1)
blokuj
t_e_j

A czy ja nad tym ubolewam ? W dupie mam co myślą sobie ignoranci - widok zadowolonych dzieci czy weteranów mówi sam za siebie i to się dla mnie liczy. Nikt nie robi tych rzeczy pod publiczkę, tylko z prostego powodu - z odrobiny przyzwoitości, z dumy i z szacunku bo o to się rozchodzi i nie podoba mi się wrzucanie wszystkich do jednego wora. Czy ja odpowiadam za typa który rzuca racą na murawę ? Nie moja wina z kim się taki człowiek identyfikuje i nie odpowiadam za to co sobie przeciętny Kowalski pomyśli. Jeśli Donald Sterling wygłasza rasistowskie przemowy, to wszyscy prezesi klubów NBA są rasistami ?
Uogólniać łatwo, nie ?
Szkoda że większość krytyków i malkontentów nie robi nic, a krytykuje.
Steven Adler ćpał więc wszyscy perkusiści to ćpuny - tak mniej więcej wyglądają wszystkie śmieszne uogólnienia na temat kiboli.

| Odpowiedz
blokuj
Kaytek

Skoro tworzycie grupę jako kibice to jasne, że będzie się was oceniać jako grupę. Piszesz, że masz w dupie jak zachowuje się człowiek będący członkiem tego samego środowiska i jednocześnie piszesz że uogólnienia szkodzą tym "dobrym" kibicom. Czy w takim razie nie powinno Ci zależeć na tym by czarne owce eliminować z grupy by nie psuły opinii pozostałym? Ignorantem nie jestem oceniam trzeźwo sytuację widzę wiele pozytywów w działaniach kibiców jak i wiele zła. Dlatego dziwi mnie to gadanie o nagonce na kibiców, zamiast próby przywołania do porządku bądź eliminacji z grupy jednostek psujących opinię i dających pretekst do wrzucania wszystkich do jednego wora. Jako kibice jesteście grupą i chcecie czy nie, postępowanie jednego członka grupy będzie zawsze rzutowało na odbiór innych członków tej grupy. Ten mechanizm nie dotyczy tylko kibiców. Tak jest też z innymi sformalizowanymi bądź niesformalizowanymi grupami. Weźmy na przykład lekarzy jeden brał łapówki drugi, brał i wytworzył się pogląd jakoby cała ta grupa była skłonna do takich zachowań.

| Odpowiedz
blokuj
t_e_j

Mhmmm, czyli gdybyś załóżmy miał np w rodzinie "czarną owcę", to zależałoby Ci na wyeliminowaniu jej z familii ?
Rozchodzi się tu o to, że jest cała grupa ignorantów i zwykłych kłamców (nie piszę tu o Tobie, żebyś sobie nie dopowiadał :)), którzy widzą tylko to co chcą widzieć, wszędzie wciskają swoje pięć groszy, a g*wno wiedzą (najlepszy przykład typ o nicku tomek coś tam, "bez kiboli będą tłumy na stadionach", no na Zawiszy faktycznie multum ludzi teraz.., jak Legia miała bojkot przeciwko ITI, też były tłumy..), do głowy im nie przyjdzie, że Ci źli kibole robią o wiele więcej pożytecznych rzeczy niż oni sami.
Na koniec napiszę tylko, że każdy człowiek odpowiada sam za to co robi, nie mnie oceniać np. czy rzucanie racą na murawę to barbarzyństwo i powinno się taką osobę izolować, ja mogę zachowanie takie skrytykować, ale to ten, który rzuca odpowiada za to co robi, a nie ja lub cała grupa kibicowska.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Kaytek

Owszem starałbym się zmarginalizować taką osobę albo skłonić ją do zmiany zachowania a w skrajnym wypadku w ogóle się od niej odciąć. Co do rzucania racą na boisko to kibice mają zdecydowanie więcej na sumieniu niż stwarzanie niebezpieczeństwa poprzez nieprzestrzeganie zasad BHP. Wasze milczenie w sprawie czarnych owiec szkalujących wasz wizerunek jest powodem wrzucania wszystkich do jednego wora. Gdybyście odcięli się od nich konkretnymi działaniami (za takowe nie uznaję oświadczenia o tym jak bardzo potępiacie takie zachowania) nie bylibyście z nimi łączeni. Co za tym idzie ich przewinienia nie odciskałyby się na was.

| Odpowiedz
blokuj
Gimbo

Mnie zaś irytuje to, że mimo tych wszystkich wspaniałych akcji, które są organizowane przez kiboli, nic z tego nie przenosi się na stadion. Rzucanie mięsem na prawo i lewo, dziesiątki racy rzucanych na boisko i na sektory boczne, wzgardzanie piknikami oraz przede wszystkim święte przeświadczenie o własnej wyjątkowości i to, że klub należy tylko do nich.
Tak bardzo chcecie się pochwalić światu tymi wszystkimi akcjami i ja to popieram, ale gdy trzeba się uderzyć w pierś i posypać głowę popiołem, najczęściej jest winna wszechobecna pani Prowokacja.

| Odpowiedz
blokuj
Tuhajbej

To znaczy, że skoro robią coś dobrego, to mogą też dla równowagi zrobić coś złego? Niech się odetną od takich zachowań i prowadzą normalny dialog.
O Wierze Lecha szkoda gadać, mam jednoznaczną opinię na temat tego stowarzyszenia.

| Odpowiedz
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.