Wątek dotyczący posta na blogu

Najbardziej popularne sporty drużynowe na świecie

Freudysta

Witam czytelników którzy zdecydowali się przeczytać ten wpis. Dzisiejszy temat będzie czysto sportowy i nie będzie w nim żadnej psychologii czy biologii. Dzisiejszym tematem będzie lista pięciu najpopularniejszych sportów na świecie. Najpierw musimy sobie odpowiedzieć na pytanie, czym jest sport drużynowy? (…)

przeczytaj cały artykuł


Nowik

Dane są z instytutów socjologicznych z krajów Europy. Oczywiście są pewne rozbieżności pomiędzy nimi ale nię więcej niż 3%. W każdym razie nie zmienia to tejże klasyfikacji którą wam przedstawiłem. Jak napisałem chodzi o popularność.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
miki

Aż nie chce mi się wierzyć, że baseball jest popularniejszy od Rugby. Myślę nawet, że Rugby jest bardziej popularne od piłki ręcznej, która skupiona jest głównie w Europie. Rugby nie jest popularne w Polsce, ale we Francji czy na Wyspach Brytyjskich jest równie popularne co piłka nożna. W Nowej Zelandii, Australii, RPA czy na Wyspach Pacyfiku to czołowa dyscyplina. Cały czas zyskuje swoją popularność w Afryce. Na świecie istnieje ponad 100 federacji narodowych rugby. Impreza o puchar Williama Webba Ellisa jest trzecią po Igrzyskach i Mistrzostwach Świata w piłce nożnej największą pod względem wartości marketingowej imprezą sportową na świecie, a na rozgrywki o Puchar Heinekena przyciągają ogrom kibiców. Już te fakty stanowią o popularności Rugby na świecie.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.