Wątek dotyczący posta na blogu

Dlaczego TVP tak traktuje tenis i Agnieszkę Radwańską??

użytkownik usunął konto

  W tym tygodniu turniej WTA w Cincinnati. Super tennis Hd pokaże 29 spotkań turniej WTA w Cincinnati. Natomiast TVP Sport pokaże tych spotkań w sumie 6, z czego jedynie 4 w przekazie bezpośrednim. Rozumiem,że to nie jest kanał wyłącznie tenisowy, jednak gdyby była dobra wola można by tych spotkań pokazać (…)

przeczytaj cały artykuł


Pottermaniack

Gratuluję okrągłej liczby napisanych wpisów.
Jeśli nie wiadomo o co chodzi, to wiadomo o co chodzi. Regularnie piszę o dołączeniu TVP Sport do telewizji ogólnodostępnej, dobrym pomysłem byłoby również utworzenie kolejnego kanału sportowego TVP, ale do tego potrzebne jest ich otwarcie dla każdego. Pojawiła się informacja o postępie w pracach nad nową ustawą medialną, o dziwo 2015 to wciąż brana pod uwagę data początku obowiązywania tych regulacji, a informacja ta zastanawia dlatego, że jakby na to nie spojrzeć to wciąż rok wyborczy. Czy Agnieszka jest najgorzej traktowanym sportowcem w TVP, bo taką opinię kiedyś wyraziłeś? Większość polskich sportowców nie może pochwalić się transmisjami w TVP Sport czy antenach TVP w ogóle, wśród nich można wymienić nie tylko reprezentantów sportów niszowych, ale również Marcina Gortata czy Roberta Kubicę. Ta dwójka jeśli już się pojawia, to okazjonalnie lub w kronikach czy serwisach, a nie można powiedzieć, że są to słabo rozpoznawalne postacie polskiego sportu. Transmisje tenisowe można porównać do kukułczego jaja, trudno przewidzieć ile dokładnie mogą potrwać, problematyczne jest ich umiejscowieie w ramówce, w przeciwieństwie do piłki nożnej, siatkówki czy piłki ręcznej. Mecze WTA w TVP2 to jak ambitny serial pokazywany w dobrym czasie antenowym - aby przebić się przez przyzwyczajenia odbiorców i zbudować solidną oglądalność potrzeba długiej i efektywnej promocji, zaangażowania, sprytu. Ale do tego potrzeba odważnych decyzji - czego niestety w wielu przypadkach nie widać w działaniach publicznej. Piszesz o dobrym kontakcie z rzecznikiem TVP. Fani seriali nie mogą regularnie doprosić się konkretnego maila od pewnej szeregowej pani, więc prosiłbym o traktowanie wszystkich jednakowo.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (5|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
wislok

Potter dwie uwagi. Pisząc uwagę o tym,że Radwańska jest najgorzej traktowana miałem na myśli oczywiście oczywiście prawa jakie TVP posiada. Trudno,żeby TVP pokazywała zmagania Marcina Gortata skoro prawa ma NC+. Podobnie jest z Kubicą- prawa do relacji z WRC ma TV4 i TV6 . Inna sprawa,że z tego typu sportów nie są preferowane bezpośrednie rtransmisje- podobnie jak z Dakaru- taka specyfika tego sportu. Fakt,że TVP pomimo tego mocno promuje tych sportowców dając kroniki i wysyłając swojego reportera na miejsce świadczy raczej o dobrym traktowaniu. Na mecze Gortata nieraz wysyłali El Gendeyego.
Co do postulatu to nie wiem czy podpisałeś już petycję w tej sprawie- zachęcam Ciebie i innych http://www.petycjeonli...rt_w_mux-3

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Pottermaniack

Niekoniecznie, skoro po decyzji Polsatu dotyczącej zakodowania mistrzostw świata w siatkówkę niektórzy internauci stwierdzili, że to przez TVP, bo ona powinna pokazać te spotkania. Tak czy inaczej, Agnieszka jest w czołówce promowanych przez telewizję publiczną sportowców. Vamos ma rację, długość meczu tenisowego jest trudna do przewidzenia. Podajesz przykład skoków narciarskich - ale to popularny w naszym kraju sport, mogący pod tym względem skutecznie rywalizować z piłką nożną. Marian Kubalica z TVP Sport stwierdził, że WTA w TVP 2 nie sprawdziło się. Turniej w Katowicach oglądało ok. 400 tysięcy widzów, w tym samym pasmie serial ma oglądalność w granicach 600 tysięcy. Przede wszystkim potrzebny jest sportowy kanał w telewizji ogólnodostępnej. Skoro nie dwie główna antena czy informacyjny, to TVP Sport.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
wislok

Z przykrością dla tych co tak twierdzą mam złą wiadomość- komunizm się skończył, mamy wolny rynek i TVP nie ma monopolu na nabywanie praw sportowych. Ciekawe czy te osoby tak twierdzące opłacają abonament RTV. Nigdzie także nie jest określone co TVP powinna, także pojęcie używane w stosunku do TVP - misja nie jest tak naprawdę zdefiniowane i każdy co innego przez to rozumie.
Marian Kubalica nie wiem jakiej oglądalności spotkań nocnych się spodziewał, na pewno była ona wyższa aniżeli nadawany wtedy inny program. Niech dadzą Isię w prime timie - mieli okazję podczas Indian Wells czy ostatnio. Wtedy będzie można poważnie porozmawiać. Niech Kubalica powie wprost,że to są koszty i to poważne każda zmiana ramówki, następuje ona z bardzo krótkim wyprzedzeniem i nie ma czasu nawet na zbytnie rozreklamowanie meczu. Podejrzewam,że wiele osób by mecz obejrzało,ale nawet nie wiedziało,że jest on na dwójce. Oczywiście taki mecz dezorganizuje ramówkę i mże wywołać gniew innych widzów. Najlepszym rozwiązaniem byłby TVP Sport w naziemnej TV,ale na to się nie zanosi.Niemniej trzeba o to walczyć . Polsat wprowadzając kanał sportowy zabezpieczył się na nowelizację ustawy, która mogła w jeszcze większym stopniu zwiększych katalog wydarzeń, które mają być w ogólnodostępnej TV.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.