Wątek dotyczący posta na blogu

Dlaczego TVP tak traktuje tenis i Agnieszkę Radwańską??

użytkownik usunął konto

W tym tygodniu turniej WTA w Cincinnati. Super tennis Hd pokaże 29 spotkań turniej WTA w Cincinnati. Natomiast TVP Sport pokaże tych spotkań w sumie 6, z czego jedynie 4 w przekazie bezpośrednim. Rozumiem,że to nie jest kanał wyłącznie tenisowy, jednak gdyby była dobra wola można by tych spotkań pokazać (…)

przeczytaj cały artykuł

crzyjk

Narzekacie na TVP, a ja mus pochwalić, bo w końcu jest na stronie finałowy mecz Iśki ;) Szkoda, że nie mogę go normalnie obejrzeć, bo ostatnio wymyślili jakiś poroniony odtwarzacz. Wiecie co na to można poradzić?

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
-f-iolka

Oczywiście wiem - to było przejaskrawienie.:-) Chodzi mi tylko o to,że tenisem na co dzień interesuje się niezbyt wiele osób i gdyby go chcieć popularyzować, trzeba by zacząć od tenisowego abecadła. I trudno to czynić w czasie transmisji z meczu o nieustalonej godzinie "startu" i "mety". W czasie dużych imprez przed telewizorami zasiadają kibice o różnym stopniu wiedzy i to nie moment na tłumaczenia - w czasie wymiań się nie gada.:-)Ale można pokazać skróty meczów, omówić zagrania, opowiedzieć o specyfice tej dyscypliwy. Zrozumienie będzie budzilo wieksze zainteresowanie. Im nas bedzie wiecej, tym nasza siła przebicia - czyli np wartosć dla reklamodawców bedzie wieksza. Ogólnodostępny kanal sportowy nigdy nie będzie sie skupiał na jednej dyscyplinie - nie taka jego rola. Ma jeszcze przecież pokazywać sporty niszowe - tym sportowcom należy się troche czasu i uwagi, sport niepełnosprawnych, ogólnie pojętą publicystykę sportową. Szczególnie zainteresowanych powinny "obsługiwać" kanały branżowe. I raczej długo nie doczekamy się polskiego kanału tenisowego. A że "ogólnodostępny ma być dostepny, popieram postulat, aby byl w Naziemnej.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Alk

Mnie się z kolei marzy cykl o polskim tenisie (choćby 8x30 min) - opis przygotowań tenisistów, cykl treningowy (by uzmysłowić niektórym ile pracy zawodowcy wkładają w to czego nie widać na korcie) pokazy poszczególnych zagrań (żeby było wiadome, iż tenis to nie takie proste uderzanie rakietą) i taktyki kortowej (abecadło na poziomie podstawówki), krótki rys historyczny. Coś a la: "Jak zapędzić w kozi róg - czyli taktyka z Radwańską", "Grać jak Sampras - Mistrz Wielkoszlemowy Łukasz Kubot przedstawia", "Kick a slajs - wprowadzenie piłki w grę z Janowiczem ", "Duch współpracy - Matka i Frytka w korytarzu deblowym". Po tytułach widać - z dużą dozą humoru.
-
Plus tego taki, że można by wykorzystać, gdy prezentowany mecz się nie zaczyna z powodu deszczu..

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (5|0)
blokuj
-f-iolka

I przychylny , sympatyczny komentarz - bez wycieczek osobistych. Jak oglądam SuperTennis to wręcz "słyszę" uśmiech tej komentatorki. I tłumaczyć, tłumaczyć,wyjaśniać - kto chce, posłucha i poszuka tenisa. :-)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|0)
blokuj
Alk

Eh, nie wiem czy to u nas by przeszło skoro np. wczoraj czytałem na jakimś portalu nagłówek: "Majewskiemu nie udało się poprawić wyniku". Sporo czytam zagranicznych portali sportowych i to nasze podejście trochę mnie zaczyna drażnić. "Zabrakło", "nie udało się" etc. Nota bene, narzekactwo idzie w parze z tabloidyzacją i sam widzę, iż coraz ciężej przeczytać jakaś książkę. Ostatnio sięgnąłem ponownie po Wahadło Foucaulta i myślałem, że się popłaczę po pierwszych kilkunastu stronach.. Szczęśliwie rozbrat z literaturą był trzymiesięczny, ale jednak - bolesne doświadczenie.

| Odpowiedz
blokuj
wislok

Jednak to jak niektórzy mówią być może bezsensowny blog jak ten przynosi efekty. Mecz Agnieszki Radwańskiej z Narą od 21.00 w kanale sportowym i na stronie internetowej. Więc tym razem dublowania transmisji nie będzie- pomimo,że Małachowski walczy o medal. Jak mówię forum satkuriera, gdzie ten wpis także był umieszczony jest czytany.
Co do oceny to masz rację oczywiście. Majewski miał bardzo słabe wyniki w tym roku i medal jest sukcesem.

| Odpowiedz
blokuj
wislok

Ależ oczywiście,że by się przydało. Sam z chęcią obejrzałbym taki program, nie ukrywam, wtedy może bym po prostu zrozumiał te niuanseuderzeń, tak naprawdę je rozróżniał- niektóre rzecz jasna. To tak jak z tym łyzwiarstwem figurowym- niby się ogląda,ale gdyby przyszło wyjaśnić co to jest ridberger czy inny skok lub czym one się różnią bardzo wielu miało by kłopot. Także poznanie na czym polega trening tenisisty było by mocno przydatne.

| Odpowiedz
blokuj
Alk

Skoki krawędziowe a kopane itp. Miałem szczęście, iż łyżwiarstwo w młodym wieku, zostało mi wytłumaczone bo jak nie wie na co się patrzy to często przegapić można całą magię..

jak niektórzy mówią

jeśli chodzi tutaj m.in. o Claidzisko to jego intencją nie było wykazywanie bezsensu Twojego wpisu. Na tyle go znam, choć wiem iż czasem "rozszyfrować prostotę" naszego kolegi jest ciężko.

| Odpowiedz
blokuj
michal l

Nie jestem z tenisowych okolic ani ze sportowegoo środowiska.Dopiero od paru tygodni ,dzięki wielu forumowiczom,się uczę.Mozolnie ale z przyjemnością poznaję zagrania,historię tenisa,oglądam stare mecze itp.Twój pomysł jest b.dobry i zapewne nietrudny do realizacji.
Odnośnie trudności telewizji publicznej w pokazywaniu nieprzewidywalnego ,z wielu powodów ,tenisa uważam że finał( z udziałem naszych) a także półfinały( jeśli pózniej w nocy) można pokazywać w kanałach otwartych-przecież zawody skoczków są niejednokrotnie przeciągane do granic wytrzymałości.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
Alk

Jeśli zadbać o promocję tenisa, pokazać jak to piękna dyscyplina to można by i puszczać Poznań Open w telewizji i widzowie by się znaleźli. Niestety - z różnych względów, choć finanse przede wszystkim (rozsądniej zbudować przecież kort dla młodzików czy organizować turnieje dla najmłodszych niż ładować kasę w PR) - nie widzę realizacji. Zobaczymy, takiego roku w polskim tenisie jak 2013 (i początek 2014) też się nie spodziewałem a był.

| Odpowiedz
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.