Wątek dotyczący artykułu

Fogo Unia bez ZZ za Nickiego Pedersena? Mikkel Michelsen gotowy do startu

Fogo Unia Leszno ma duży problem przed meczem ze Stalą Gorzów. W tej chwili nie wiadomo, czy Byki będą mogły zastosować ZZ za kontuzjowanego Nickiego Pedersena.

przeczytaj cały artykuł

czarna ----

już beknał 3tys euro ,spadek z 3 na 7 i siara jak cholera to mało ,wiesz czym się rozni doping Dudka a Warda tym ze Dudek siedzi a Ward dalej jeździ

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
OXO

Nie wiem wytumacz mi . Bo ja Cię uświadomie że alkohol jest również środkiem zakazanym wpisz sobie w google

| Odpowiedz
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
paweLbn

gościu nie ośmieszaj się. Warda złapali na alkoholu, a to nie jest równoznaczne z dopingiem. Stefana Danno (jak nie wiesz kto to, poszukaj w necie) też kiedyś złapali (po zawodach) i nie karano go za doping tylko za %.

| Odpowiedz
blokuj
paweLbn

przeczytałem, dalej nie widzę sensu w twoim rozumowaniu. Sportowiec jest sportowcem przez cały czas, a nie tylko podczas meczu, złapanie go na dopingu w dowolnym momencie skutkuje karą. Natomiast Ward (w przeciwieństwie do Dudka) na dopingu nie został złapany

| Odpowiedz
blokuj
paweLbn

odpowiedziałeś, że Ward może jeździć dlatego, że ukarano go po zbadaniu przed zawodami, a nie po (jak Dudka). Ale po 1) oba przewinienia miały inny charakter, dotyczyły czego innego; po 2) gdyby Warda złapali na dopingu przed GP to i tak zostałby zawieszony tak jak Dudek. Znaczenie ma sam fakt, a nie moment.
Ward może jeździć nie dlatego, że w odpowiednim momencie nie został dopuszczony do zawodów, ale dlatego że nie złapano go na dopingu.

| Odpowiedz
blokuj
dragosani

Nikogo nie obchodzi, co kto robi prywatnie. Gdyby Ward się nafutrował nie wiadomo czego PRZED ZAWODAMI to jedyną karę jaką mógłby dostać to nagana od klubu - przecież jego ćpanie NIE wpłynęło na wynik zawodów. Natomiast gdyby nafutrowany zawody odjechał to wtedy byłoby wypaczenie rywalizacji (Ward miałby handicap) co jest karalne odgórnie... I tak nie doczytałeś. Ani ironii nie rozumiesz. ..

| Odpowiedz
blokuj
paweLbn

"4. Kontrole antydopingowe przeprowadza się w trakcie zawodów sportowych oraz poza zawodami, w tym w szczególności w czasie treningów, zgrupowań, konsultacji i innych zajęć."
jeśli jest się sportowcem to ma znaczenie co robisz prywatnie, bo obowiązkowi badania możesz podlegać w każdej chwili i za każdym razem karą jest zawieszenie. Zresztą od badania do wyników mija pewien czas, więc zbadanie przed zawodami czy po - to nie ma znaczenia, i tak zdążyłby te zawody odjechać (może myślisz że badanie na doping to jak dmuchnięcie w alkomat - 3 sekundy i wszystko wiadomo). A z tego co wiem, to dopingowiczowi grozi utrata tytułów za cały okres od ostatniego "czystego" badania do tego w którym stwierdzono doping.

| Odpowiedz
blokuj
dragosani

Przeczytaj swój własny PIERWSZY akapit. A potem mój... Ech... Poczytaj sobie też historię złapanych na dopingu lekkoatletów czy kolarzy, kiedy byli badani i dlaczego zostali zdyskwalifikowani... Niektórzy (dawno temu) tenisiści bawili się do upadłego (dosłownie) ale podczas zawodów czy zgrupowań ZAWSZE byli czyści, dlatego grali, a jedyna reprymenda to grożenie paluszkiem rodzimych federacji. O piłkarzach nawet nie mówię: znasz Vinniego Jonesa i wesołą ferajnę z Wimbledonu? Tacy mogli być jedynie ukarani przez prezesów za "niesportowy tryb życia" czy cuś. Zdarzały się takie przypadki w każdym sporcie. Ale nie zostawali dyskwalifikowani i nie były im zabierane medale... Dyskwalifikacja zachodzi wówczas, gdy zawodnik na dopingu grał, jechał, biegał czy skakał. Chyba że podpadnie w inny sposób, np kogoś ugryzie albo z bani pociągnie, co też się zdarzało :)

Zresztą od badania do wyników mija pewien czas, więc zbadanie przed zawodami czy po - to nie ma znaczenia, i tak zdążyłby te zawody odjechać

a wówczas wynik pozytywny skończyłby się dyskwalifikacją właśnie. Czego tu nie rozumiesz?

| Odpowiedz
blokuj
paweLbn

podaj konkrety, jacy zawodnicy ćpali poza sezonem i nie dostali dyskwy? Vinnie Jones - alkohol tak, o narkotykach (dopingu) nie słyszałem. Krótko mówiąc, wg mnie nie jest tak, że "Gdyby Ward się nafutrował nie wiadomo czego PRZED ZAWODAMI to jedyną karę jaką mógłby dostać to nagana od klubu - przecież jego ćpanie NIE wpłynęło na wynik zawodów."

| Odpowiedz
blokuj
dragosani

Wg ciebie to może sobie być jak tylko się tobie podoba... Wracasz do mojego poprzedniego postu z wyrwanym z kontekstu zdaniem, ciekawe czemu nie cytujesz następnego zdania? Tam właśnie tobie wyjaśniam różnicę, a ty nadal brniesz... Czytasz tylko to, co tobie pasuje, zupełnie jak najt...
Dobra kończmy... Niech ci będzie, masz rację, pasuje? Mnie NIE chce się samego siebie cytować... Pozdrawiam i baw się dobrze.

| Odpowiedz
blokuj
dragosani

By zakończyć tą jałową dyskusję coś do czytania. Zwróć uwagę na punkt P-1 (alkohol) i S-7 (prochy).
.
Lista substancji i metod zabronionych
Z dniem 1 stycznia 2014 r. weszła w życie nowa wersja Listy Substancji i Metod Zabronionych.
.
Międzynarodowy Standard Listy Substancji i Metod Zabronionych jest jednym z podstawowych elementów Światowego Programu Antydopingowego. Lista Substancji i Metod Zabronionych jest aktualizowana co roku przez Światową Agencję Antydopingową (WADA). Ostatnia wersja listy weszła w życie w styczniu 2013 r. Standard określa grupy substancji i metod zabronionych na zawodach, poza zawodami, jak również substancje zabronione w określonych dyscyplinach sportu. Lista ma charakter prawa bezwzględnie obowiązującego.
.
Substancje zabronione na i poza zawodami we wszystkich dyscyplinach sportu
.
S-0 Substancje niezatwierdzone
S-1 Środki Anaboliczne
S-2 Hormony i substancje pokrewne
S-3 Beta 2 agonisci
S-4 Antagoniści i modulatory hormonów
S-5 Diuretyki i środki maskujace
.
Substancje zabronione tylko na zawodach
S-6 Stymulanty
S-7 Narkotyki
S-8 Kanabinoidy THC, (Marihuana i Haszysz)
S-9 Glikokortykosteroidy
.
Metody zabronione w sporcie na i poza zawodami
M-1 Metody zwiększające transfer tlenu
M-2 Manipulacje fizyczne lub chemiczne
M-3 Doping genetyczny
.
Substancje zabronione w określonych dyscyplinach sportowych
P-1 Alkohol
P-2 Beta-Blokery
.
Lista stanowi załącznik do Międzynarodowej Konwencji Antydopingowej UNESCO przez co nakłada obowiązek na wszystkie Państwa sygnatariuszy jej wprowadzenia do prawa krajowego.
.
.
.
Jeśli chodzi o alkohol, to przepisy mówią:

Alkohol (etanol) jest zabroniony tylko podczas zawodów, w sportach wymienionych poniżej. Oznaczenie stężenia alkoholu będzie przeprowadzone poprzez analizę wydychanego powietrza i (lub) krwi. Wartością progową stężenia alkoholu we krwi, której przekroczenie powoduje naruszenie przepisów antydopingowych, jest 0.10 g/l.

a) Karate (WKF)
B) Sporty motorowe (FIM)
C) Łucznictwo (WA)
D) Sporty motorowodne (UIM)
E) Sporty lotnicze (FAI)
F) Sporty samochodowe (FIA)

.
Ergo: kto się schlał i został przyłapany, że na cyku jechał mecz, podlega przepisom antydopingowym. Koniec kropka. Wóda w żużlu to doping. Masz czarno na białym. Możesz se sprawdzić sam, jak mi nie wierzysz, wystarczy wpisać w przeglądarkę np "doping lista" albo coś w tym rodzaju...
Prochy są zabronione TYLKO NA ZAWODACH. W domu to możesz się zaćpać i oni mogą ci co najwyżej skoczyć, jeśli na ZAWODACH będziesz czysty jak łzy rzęsiste...

| Odpowiedz
blokuj
.Barman.

Z tego co podaja google jest napisane CT. Nie dosc, ze obrazasz innych to do tego klamiesz. Ochrona co ten gosc tu jeszcze robi?

| Odpowiedz
blokuj
Komentarz usunięty
Komentarz usunięty
Komentarz usunięty
Mariusz-Bydg.

Potrafisz czytac?chyba jednak nie;)))
niech night tobie w takim razie przeczyta co jest napisane nad postacia Bajera;)tyfus to ciebie zrobil,moja droga:)))

| Odpowiedz
blokuj
Mariusz-Bydg.

ano to,ze ty uzylas tego zwrotu do mnie kibica z Bydgoszczy a w zeczywistosci prawda jest inna ,ale ty napewno tego nie pamietasz smarkata jestes i malo wiesz;)

| Odpowiedz
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.