Wątek dotyczący artykułu

Grzegorz Zengota bohaterem! Byki powalczą o medale - Fogo Unia Leszno vs. Stal Gorzów (relacja)

Choć leszczynianie ze Stalą zremisowali, w oczach całej żużlowej Polski są zwycięzcami. Byki, jadące bez Przemysława Pawlickiego i Nickiego Pedersena, zdobyły upragniony punkt na wagę play-offów.

przeczytaj cały artykuł

FanSpeedwayaPL

Nie rozumiem skąd taki wylew żałości i smutku i złości i gniewu. Jeżeli nawet stało się tak, aby wykopać Toruń z PO to kluby podjęły słuszną spółdzielnię. Kara wymierzona przez GKSŻ to jedno, a kara za ucieczkę z finału to drugie. Dzisiaj Polska żużlowa pokazała środkowy palec Toruniowi i zrobiła to w piękny sposób. Niech kibice Torunia się nie oszukują. Wcale nie było pewne że wygrali by cokolwiek w PO. Nie jestem pewien czy nawet dali by radę wygrać z Tarnowem. wspominałem że niejednokrotnie w ostatnich latach Toruń stawał na czele tabeli by w ostatecznej rozgrywce zadowolić się co najwyżej srebrem. Martwi mnie coś zupełnie innego. Kompletny brak pokory ze strony kibiców Aniołów. A to będzie się mściło. Oj będzie.
Na dzień dzisiejszy anioły miały by 20 punktów ( gdyby dodać ten ich -8). A więc wynik na poziomie innych ekip z czołówki. Jak na dreamteam który miał dzielić i rządzić to przeciętnie. Po raz kolejny okazało się że nazwiska nie jadą.
Samo widowisko wczoraj było super. I tyle w temacie.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
-Matall-

Uroczy sposób wartościowania ludzi. Albo myślisz tak jak ja, albo nie jesteś wart podejmowania rozmowy. Będziesz miał nudne życie, nigdy nawet porządnej rozmowy nie odbędziesz :)

| Odpowiedz
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
FanSpeedwayaPL

Nie musi się tobie podobać. Nie koniecznie musisz myśleć tak jak ja, aby to zrozumieć. Myślę że są tacy, którzy nie myślą tak jak ja a doskonale pojęli co napisałem. Wystarczy zrozumienie. Jak doczytasz więcej moich wpisów, to może zrozumiesz.
O moje życie towarzyskie się nie martw. Na forum się ono nie kończy. Ciekawych rozmów zapewne odbywam więcej w ciągu dnia niż ty przez całe swoje dotychczasowe życie.

| Odpowiedz
blokuj
-Matall-

Ciekawych rozmów zapewne odbywam więcej w ciągu dnia niż ty przez całe swoje dotychczasowe życie.

A skąd taki wniosek?
Początek wypowiedzi jak na dojrzałego kibica przystało a kończysz jak dzieciak. Dlaczego?

| Odpowiedz
blokuj
FanSpeedwayaPL

Myślę że nie kończę jak dzieciak. Oczekuję od moich rozmówców zrozumienia tego o czym mówię, lub piszę. A nie trzeba o wszystkim pisać i mówić wprost, żeby mój rozmówca to zrozumiał. Tutaj, w tej wymianie zdań, nie dyskutujemy jako kibice, ale o tym czy rozumiem to o czym ktoś pisze/mówi. Słowa przez ciebie zacytowane były odpowiedzią na twoją troskę że nie mam z kim pogadać. Otóż mam. A nawet więcej chętnych niż czasu.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|1)
blokuj
wyan

"Kara wymierzona przez GKSŻ to jedno, a kara za ucieczkę z finału to drugie. "
Co autor miał na myśli,wypowiadając te słowa?
Jak dla mnie jest to jedno.
Chyba,że autor miał na myśli spotkanie Prezesów we Wrocławiu w 2013 i za to ukarała Unibax GKSŻ,a za walkower PZM...

| Odpowiedz
blokuj
FanSpeedwayaPL

A więc tobie wyjaśnię jak nie rozumiesz. No trudno. Jak ktoś nie ma szkoły trzeba wykładać łopatologicznie. Kara nałożona na GKSŻ dotyczyła odjęcia punktów oraz kary finansowej. Od tego czasu działacze, kibice i zawodnicy z Torunia nie zrobili nic aby nawet skromnie, swoją postawą pokazać że wydarzenie z finału to coś, czego nie miało prawa być. Mało tego, przyłapano Torunian na łamaniu zakazu przebywania niejakiego Kryjoma w parku maszyn. Co jest dowodem na ignoranctwo wobec wszystkich, okazaniem braku szacunku itp itd.
Jeżeli nawet - na co nikt z Torunia nie ma dowodów, oprócz swoich przypuszczeń, kluby postanowiły dać nauczkę za zachowanie z finału, i braku tego wszystkiego o czym pisałem powyżej, to zrobiły słusznie. Dlaczego? Bo kara ze strony GKSŻ nie przyniosła skutku. I widzę że dopiero TAKA kara, ze strony klubów jest adekwatna do postawy Torunian w tym sezonie. Nic innego. Dotarło?
Tak już własnie jest z kimś, kto pomimo kary, uważa że nic nie zrobił i że się jemu coś należy.
Teraz zrozumiałeś? Jak nie, no trudno, nie pomogę. Wróć do szkoły od września.

| Odpowiedz
blokuj
wyan

Najpierw piszesz o 2013 roku(przytoczyłem Twoje słowa),a teraz ,żeby pasowało to do teorii Twojej wypowiedzi mieszasz w to 2014.

| Odpowiedz
blokuj
toszy82

Nie musisz pisać jaśniej... Nikt normalny nie będzie do takich bredni przywiązaywał większej wagi... Piszesz o szarych komórkach, wymagasz ich używania przez innych, ale pamiętaj, że sam nie jesteś z tego zwolniony (nawet ich brak Cię nie usprawiedliwia)...

| Odpowiedz
blokuj
moskal

daj spokoj , to nastepny z tych co "uciekają" z domu do szkoły , "uciekaja" ze szkoły do domu po lekcjach , "uciekają" z domu na boisko pograć w piłke itp :D Cep i tyle :D

| Odpowiedz
blokuj
wyan

Myślę że są tacy, którzy nie myślą tak jak ja a doskonale pojęli co napisałem.

Pomyłka.
Też nie rozumiałem,co miałeś na myśli.:))

| Odpowiedz
blokuj
toszy82

Popełnisz przestepstwo i zostajesz skazany przez sąd.... Wychodzisz i społeczeństwo ma Cię dodatkowo ukamienować??
Tak to według Ciebie działa?

| Odpowiedz
blokuj
FanSpeedwayaPL

Tak, i od razu po wyjściu, społeczeństwo ciebie akceptuje? Nie. Musisz pokazać że odsiadka czegoś ciebie nauczyła. Jak nie pokażesz że odsiadka dała efekt, społeczeństwo nigdy ciebie nie przyjmie z powrotem. Prawda? Jak widzę komentarze Toruniań, to cały czas widzę że macie żal do innych o to że uciekaliście z finału. Tylko że każdy z osobna to widział.
Jak napisałem - więcej pokory i powiedzenia sobie że to co się stało było hańbą. Jak na razie winni są wszyscy o Zielnej po GKSŻ, po kibiców innych drużyn, po zespoły EE - tylko nie Toruń. I to powoduje że jeżeli nawet kluby sobie to zaplanowały - zrobiły słusznie.

| Odpowiedz
blokuj
toszy82

Hańbą jest wypaczenie sportowej rywalizacji, a Ty to akceptyjesz bez problemu... I Ty chcesz mnie umoralniać?
Ps. Społeczeństwo nie musi akceptować przestępcy, ale samosąd po odsiadce to inna kwestia...
Pokory to mnie nie ucz, bo sam nie wiesz co to...

| Odpowiedz
blokuj
FanSpeedwayaPL

Oj wiem co to pokora i nauka na błędach. Cokolwiek nie napiszesz, nic nie zmieni faktu, że Toruń słuszne został ukarany przez kluby za ucieczkę z finału. Może to Was czegoś nauczy? Czy ja napisałem cokolwiek o samosądzie? Czy o tym że ktoś taki jest na cenzurowanym? Bo to są dwie różne rzeczy. Takiej osobie, po wyroku nie daje się wszystkiego co chce. Musi pokazać to, co jest najważniejsze. Czyli przyznać się do błędu i chociaż przeprosić. nic takiego nie padło wobec kibiców. A wręcz przeciwnie. Same puszenia, obrazy itp itd.
Nie umoralniam ciebie i nie mam takiego zamiaru wobec innych. Wystarczy przyznać że fakty mają się jak się mają. A poza tym, oprócz Waszych fobii masz jakieś inne dowody na ustawienie meczu? bo jak na razie oprócz urojeń i fantazji (a byłem na tym meczu) nie widzę.

| Odpowiedz
blokuj
toszy82

wiem co to pokora i nauka na błędach

Już po tym zdaniu wiem, że hipokryzja obcą Ci nie jest...
Poza tym niech ktoś powie głośno to co Ty, i zobaczymy czy cała Polska i świat uważają tak samo? Jeśli to co mówisz jest ok to nikt nic z tym nie zrobi, kar nie będzie i wszystko będzie cacy.
Niestety mam dość silne przeczucie, że Twoje stanowisko pozostałoby zduszone w zarodniku, a konsekwencje dla klubów "wymierzających" sprawiedliwość byłyby opłakane....
Samosąd.. To jest właśnie to co zrobiły kluby, a Ty to akceptujesz...

| Odpowiedz
blokuj
CT-74

jakie widowisko,ogarnij się szyty mecz nazywasz widowiskiem?No i nie strasz bo sie zesrasz.Jeszcze się Toruń pośmieje .....z was

| Odpowiedz
blokuj
FanSpeedwayaPL

Jak na razie to się z Torunia wszyscy śmieją. Chyba mają rację. Możesz mi powiedzieć w którym miejscu kogoś straszę? Dziecko, mam za dużo lata by się bać jakiegoś tam kibica z forum. Naprawdę dorośnij i przyjmij porażkę na klatę jak mężczyzna. Jak na razie wychodzi z ciebie szczeniak.

| Odpowiedz
blokuj
CT-74

kurde następny wielki dorosły,muszę cie zmartwić nie jestem dzieckiem i też trochę latek mam,pisanie będzie się mściło itd nie jest straszeniem?I powiem ci że zwisa mi czy czy się będziesz bał kibica z forum czy nie.A ha i pamiętaj że przyjdzie czas że Toruń się będzie śmiał z was.

| Odpowiedz
blokuj
FanSpeedwayaPL

Wiesz, nie sądzę żeby był powód do śmiechu. Torun, jeszcze przez wiele lat będzie miał czkawkę po ucieczce. I nawet jeżeli cała pozostała liga zacznie dopingować się na potęgę - ucieczka z finału zawsze będzie nr. 1 :)

| Odpowiedz
blokuj
toszy82

I co dalej bedziesz sobie tak tłumaczył i usprawiedliwiał ustawianie wyników? Jak fryzjera w piłce zatrzymywali też tak go broniłeś? Przecież co komu mogło sie stać? Tylko kilka ustawionych spotkań... Ale skoro Unibaks może uciec to wszyscy wszystko mogą...! Mierzyłeś sobie ostatnio temperaturę? Majaczyć zaczynasz....

| Odpowiedz
blokuj
FanSpeedwayaPL

Wyniki zawsze się ustawiało od czasów PO i będzie się je ustawiać. można powiedzieć że kombinowanie managerów podczas meczu aby w nominowanych pojechali niektórzy dwa razy, o także ustawianie. A to jest zwyczajna taktyka. Nie pojmujesz? Przecież rok, czy dwa lata wcześniej tak samo postąpiono z Unią. Matematycznie ją wykluczono z PO. Czy to jest niezgodne z regulaminem? nie sądzę. Ból tyłka? maści są w aptekach.
ile razy Toruń ustawiał wyniki? A zapomniałem, Toruń jest zawsze uczciwy - to był sarkazm.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
wyan

Wyniki zawsze się ustawiało od czasów PO i będzie się je ustawiać.

Jeśli jesteś za takim postępowaniem,to nie mamy o czym rozmawiać.

| Odpowiedz
blokuj
toszy82

Przynajmniej nie kryjesz tego co oczywiste... Nie mniej jednak zatrważające jest Twoje stanowisko w tej sprawie... Co innego jest taktyka meczowa, a co innego oddawanie meczów... I jeśli tak głośno "sapiesz" o Toruniu to prosze o przykłady ustawiania spotkań przez Toruń...

| Odpowiedz
blokuj
FanSpeedwayaPL

Nie ma co kryć. Sam powiedz, czy jeżeli miałbyś ochotę jechać na PO w pierwszej rundzie to wolałbyś Tarnów czy jednak Gorzów? Nie jest to co innego. I to jest taktyka i to jest taktyka. Pierwsza meczowa, a druga ligowa. I dobrze ze jest. Wiesz dlaczego? Bo w takich przypadkach wygrywa tylko ten, kto wygrywa ze wszystkimi. Boniek kiedyś powiedział o reprezentacji Polski - jak będą wygrywać mecze to nie będą liczyć na innych. Proste?
Co do kombinacji torunian, zostawię bez komentarza.

| Odpowiedz
blokuj
toszy82

Bardzo ładnie to tłumaczysz... Zapomniałeś jednak, że to jest sport. Rozumiem też, że akceptujesz nieczyste zagrania na torze czy boisku, mające na celu wyeliminowanie przeciwnika, z którym nie możesz wygrać... Też w sumie taktyka, bo pod co innego to podpiąć?
Czy może mi odpowiesz, że w ramach fair play wszystkie chwyty dozwolone? A za final 2013 to to co teraz sie dzieje to jeszcze fair play?

| Odpowiedz
blokuj
toszy82

Mam nieodparte wrażenie, że final 2013 to pikuś przy tym.. Co następne? Podstawki pod zakłady bukmacherskie? Przecież tak można więcej do budżetu dorobić niż 500 000 zł za mcze z ZG w Gorzowie w I fazie PO... Całe szczęscie, że jeszcze jest liga angielska i szwedzka.. Jakoś się ten brak żużla w postaci Enea Pseudoligi zastąpi... :)

| Odpowiedz
blokuj
FanSpeedwayaPL

Jak uciekaliście z Zielonej Góry, to sport dla was także nie istniał. i to jest wasz największy problem. Nie dostrzegacie swoich o wiele większych grzechów.

| Odpowiedz
blokuj
FanSpeedwayaPL

Cofnij się do wcześniejszego wpisu. Może zrozumiesz. Najpierw niech w Toruniu sport wygrywa. Potem oczekuj tego od innych. A ustawki? Były, są i będą. Nie będzie na nie narzekał tylko ten, który wygrywać będzie wszystko.

| Odpowiedz
blokuj
toszy82

Z jednej strony masz rację... A z drugiej strony.. Widziałeś co wczoraj się działo w Zielonej Górze? To dopiero była profanacja sportu... Tego chciałeś w finale?
Po częsci to dostałeś, bo czy mecz by się odbył, czy nie to na koniec i tak byłaby różnica 40 pkt. lub więcej... Dokładnie jak po walkowerze 40:0
Jak już komuś tu na forum pisałem... Masz podwójną moralność lub jak wolisz wybiórczą moralność... Sam sobie wybierz...

| Odpowiedz
blokuj
FanSpeedwayaPL

Ale co miała zrobić Zielonka? Czewa to bankrut i wystawił to co miał. Piszesz mi o podwójnej moralności? Nie ma takiej. Pamiętaj że przegrana nawet 75-15 będzie miała większą wartość niż nie podejście do meczu. Gdybyście przystąpili do meczu, tak, pewnie byście przegrali, (Aczkolwiek żużel to sport nieobliczalny) ale wtedy ja byłbym pierwszy który dałby w pysk każdemu, kto by się odważył powiedzieć na Toruń złe słowo. Szczególnie że to był finał. I dobrze wiesz o czym mówię.

| Odpowiedz
blokuj
toszy82

Pamiętaj że przegrana nawet 75-15 będzie miała większą wartość niż nie podejście do meczu.

Jekie 75-15? tam Rzeszów na tor nie wyjechał... Kto niby Twoim zdaniem te 15 pkt przywiózł?
A co do finału.. Tak to był finał, ktory w tej postaci nic nie zmieniał...

| Odpowiedz
blokuj
FanSpeedwayaPL

odnosimy się do jednego tematu, czy każdego innego? Uważam że każde odjechanie, bez względu na wynik, ma więcej wartości niż jakikolwiek walkower. Tyczy się to każdej dyscypliny i każdego klubu.

| Odpowiedz
blokuj
FanSpeedwayaPL

ty czytasz zanim odpisujesz? Napisałem o tym ża KAŻDE odjechanie meczu ma większą wartość niż JAKIKOLWIEK, GDZIEKOLWIEK, KIEDYKOLWIEK walkower. Czy teraz to jest jasne?

| Odpowiedz
blokuj
toszy82

Wartośc sportowa odjechanego meczu rzecz jasna jest większa... Jednak nie można wszystkiego usprawiedliwiać jednym walkowerem, za który już kara została nałożona...

| Odpowiedz
blokuj
moskal

Jednak nie można wszystkiego usprawiedliwiać jednym walkowerem, za który już kara została nałożona...

no co Ty ?? to o czym by pisała zakompleksiona gimbaza ? :D

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.