Wątek dotyczący artykułu

Chcemy wygrać Ligę Mistrzów - rozmowa z prezesem Vive Tauronu Kielce, Bertusem Servaasem

- Cel minimum na najbliższy sezon to awans do Final Four rozgrywek Ligi Mistrzów. Nasz potencjał takie założenie uzasadnia - mówi prezes Vive Tauronu Kielce, Bertus Servaas.

przeczytaj cały artykuł

Znajomy Berta

Po losowaniu grup otworzyła się nam autostrada do ćwierćfinału LM, dopiero w tej fazie, teoretycznie, powinniśmy trafić na rywala zbliżonego poziomem do nas.

lewki i na co wam ta hala ?

Przy całym szacunku do Wisły Płock, Pogoni Szczecin czy Zagłębia Lubin, ale te kluby jednak nie mają takie potencjału (sportowego i "ludzkiego")jak Iskra, a obiekty posiadają i większe i ładniejsze. Z tego co widzę to płocczanie lubią się dochodzić czy na meczu było 3400, 3600 czy 3700 osób, ale to naprawdę są nic nie znaczące liczby. Superliga w Kielcach generuje średnie zainteresowanie z wiadomych względów, natomiast mecze w Lidze Mistrzów wyprzedane są w kilka minut, a skoro skupiamy się właśnie na tych drugich rozgrywkach, to nowa hala prędzej czy później musi powstać. Jestem pewny, że przyjazd FC Barcelony, THW Kiel, Vesprem czy nawet Wisły Płock w finale Superligi, byłby w stanie zapełnić taki obiekt na 8200 osób.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (4|2)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Gaciowy Troll

Superliga w Kielcach generuje średnie zainteresowanie z wiadomych względów, natomiast mecze w Lidze Mistrzów wyprzedane są w kilka minut,

Idealnym komentarzem będzie wypowiedz "widza" na oficjalnej stronie kieleckiego klubu

"Tak samo jak karnety gdzie nie przemyślano ceny i potem ratowanie prawie darmowymi biletami na kolejne fazy LM i chodzacymi laskami po mieście z ulotkami"

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|5)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Znajomy Berta

potem ratowanie prawie darmowymi biletami na kolejne fazy LM

Hmmm... W zeszłym roku ceny na LM cały czas oscylowały (z tego co pamiętam) wokół 40 - 60 złotych. Dla jednych to dużo, dla innych "prawie darmo". W każdym bądź razie hala zawsze była pełna.

chodzacymi laskami po mieście z ulotkami

Nie widziałem tych Pań (żałuje), ale to chyba dobrze, że klub wyszedł do ludzi z inicjatywą. Gorzej jak zamiast ulotek rozdawałyby bilety "za friko", wtedy faktycznie można by się martwić o to, co się dzieje z frekwencją na spotkaniach Iskry.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|2)
blokuj
Gaciowy Troll

Takie ceny to mieliście na mecze w grupie , jak przyszedł mecz z Niemcami to bilety prezes wam ustawił na 100 zł i myślał że pójdą jak świeże bułeczki ale się przeliczył.
Kibice na wszej stronie narzekali na ceny , a później były pretensje żeby nie było obciachu i pustki na hali to bilety były rozdawane do szkół i różnych instytucji aby zapełnić hale.

Swoją drogą pisałeś o bardzo dużym zainteresowaniu waszymi meczami w lidze i pucharach , komentarze na stronie są zupełnie inne :

"Na mecz ligowy bilety kupię bez problemu a i na LM pewnie też"

"...rację też mają ludzie którzy piszą że tak naprawdę to ten karnet jest potrzebny dosłownie na kilka meczy,na resztę bez większych problemów można z marszu kupić..."

"Klub sobie zresztą na meczu z RNL przetestował ile można krzyknąć za bilet na 1/8 i co? - i za stówę za bilet na takim meczu wolne miejsca były, "

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|5)
blokuj
Znajomy Berta

Faktycznie, stówę trzeba było dać za mecz z RNL. Jako, że Bert ma głowę na karku, to nie sądzę, że drugi raz popełni taki błąd, trzeba się na nich uczyć. Iskra jest jednym z najbardziej utytułowanych klubów w Polsce, z miasta, które od zawsze kocha się w ręcznej. Ludzie tutaj znają się na szczypiorniaku, uwielbiają go i zasługują, by mieć hale na miarę oczekiwań. 8200 miejsc to nie jest wbrew pozorom bardzo dużo. Na Koronę, która od jakiegoś czasu kopie się po czole, chodzi zawsze minimum te 5500 - 6000, a w 3 razy mniejszym Vesprem jest zawsze 5000 kibiców na LM. Iskra posiadając taką drużynę, ma z pewnością możliwości, by regularnie mieć taką frekwencje, tylko trzeba stworzyć do tego warunki. Jest 2000, 3000 osób, które będą na hali zawsze, resztę w jakiś sposób trzeba przyciągnąć. Odpowiednie ceny biletów, duża promocja i jestem pewny, że taki nowy obiekt mógłby być "mekką" Iskry i polskiej piłki ręcznej. Trochę wybiegłem w przyszłość, ale jestem pewien, że nowa hala powstanie. Można powiedzieć, że Kielce i Płock to są takie dwie ruchome stolice polskiej piłki ręcznej. Jeżeli w tych dwóch miastach na ważnych meczach nie będziemy potrafili wypełnić hali 8 tysiącami czy w Waszym przypadku 5,5 tysiącami kibiców, to nigdy nie liczmy na to, że ta dyscyplina sportu będzie mieć w Polsce status podobny do siatkówki.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (4|1)
blokuj
Krzysztof Blumberg

Nie chciałbym byc niegrzeczny,jeżeli już mówimy o Kielcach to na pewno chodzi o Vive tak? bo czegoś tu nie rozumiem.Jaka Iskra? ten klub nie istnieje!!!Ja jestem pełen podziwu dla kibiców z Kielc ale ludzie na boga Iskry nie ma już kupę lat a Serwas uratował sport w Kielcach... mylę sie...

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|3)
blokuj
Znajomy Berta

Tak, Bert uratował klub i ja osobiście jestem mu wdzięczny i zawsze będę, ale jak sam widzisz, rok założenia "Vive Tauron Kielce" to 1965. W tymże roku była to Iskra Kielce, w 1973 Korona, od 1991 znowu Iskra i od 2002 Vive. Nazwy się zmieniają, ale trzeba mieć szacunek do przeszłości. Nikt w Kielcach, włącznie z Bertem nie odcina się od tradycji Iskry i dla wielu kibiców ten klub będzie właśnie tak się nazywał, choćby oficjalna nazwa była inna. Akceptuje fakt, że dla wielu "od zawsze" szczypiorniak w Kielcach kojarzył się tylko i wyłącznie z "Vive", szanuje to, bo przecież to już 12 lat, ale skoro ja nie zabraniam nikomu używać tej nazwy, to niech nikt nie zabrania używać mi określenia "Iskra".

O tej hali to juz słysze ze 3 lata, miała być na euro 2016, już niektórzy widzieli koparki, a tymczasem klops i kurnik i bunt kibiców.
Ot co.

Nie wiem czemu w Tobie tyle złośliwości. Nikt nie pisze, że hala powstanie zaraz, nikt nie zaprzeczy, że jest pewien podział wśród kibiców. Weź jednak pod uwagę, że dzisiaj jest tak, jutro inaczej, wszystko się zmienia, życie nie znosi próżni. Wy, wiślacy wierzycie, że niedługo zmieni się mistrz Polski, ja wierzę, że w niedalekiej przyszłości powstanie hala godna mego klubu, tym bardziej, że przesłanki do tego są (gotowy projekt, słowa Berta).

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (8|0)
blokuj
Krzysztof Blumberg

Nie rozumiemy się!!! nikt nikomu nie zabrania kultywować tradycji!!! Ale musicie zrozumieć,,,ze nikt kto patrzy na te Wasze działania nie może zrozumiec...jaka Iskra... jest Vive.Przeszłość macie wspaniałą.ale to już było.Jak patrzę na strony SF to mam przekonanie ,że kibice Wisły są od kibiców Vive(iskry) dużo bardziej eleganccy. A to jak się czuje p. Serwas po tym co zrobił w Kielcach to nawet nie chcę myśleć.Pomyśl o tym...

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|2)
blokuj
ZKS Płock

Na ten sezon prezes wstępnie podał wam ceny biletów po wyjściu z grupy :
Liga Mistrzów – 1/8 - mecz o awans do ćwierćfinału
bilety na sektory A,C,D,F, V1,V2, P1, P2– minimum 50 zł
bilety na sektory B, E, P3– minimum 60 zł

Zwróć uwagę że to są ceny minimalne , więc dotyczą bardzo słabych i mało marketingowych z nawy drużyn. Może być tak że nie zajmiecie 1 miejsca (co przy takiej grupie to była by klęska) oraz jakiejś lepszej drużynie z pozostałych grup powinie się noga i traficie na drużynę z bardziej medialną nazwą więc te ceny na bank będą droższe.
Zauważ że przy podobnych cenach karnetów w Wiśle i Kielcach , ten w płocku obejmuje również mecze poza fazą grupową. Więc jak dla mnie to prezes próbuje od was wyciągnąć dodatkowo kasę.

Piszesz że Wisła i Kielce można nazwać stolicami piłki ręcznej ... prawie się z tobą zgodzę ale nie do końca.
W Płocku powstała szkoła przy ZPRP gdzie dyrektorem jest trener z sukcesami Pan Bogdan Zajączkowski, wiadomo jakie zadanie ma ta szkoła. W ostatnich dniach pojawiła się informacja że w Płocku powstała Akademia Piłki Ręcznej która ma za zadanie popularyzować i szukać młodych talentów już u tych najmłodszych wiekowo dzieciaków. Każdy kibic wie że jeśli chodzi o szkolenie młodzieży to w Płocku są porządne fundamenty do tego i to jest bezapelacyjne bo potwierdzone co roku medalami z najwyższych stopni podium
Moje pytanie brzmi jakie kroki zrobiły Kielce aby oprócz osiągnięć sportowych mogły nazywać się stolicą piłki ręcznej ... bo dla mnie stolica to całokształt obrazu ,a nie jego jedna część.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|4)
blokuj
Komentarz usunięty

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.