Wątek dotyczący artykułu

Powołanie dla Eugena Polanskiego? "Przepraszam, na jakiej podstawie?"

- Mam nadzieję, że Adam Nawałka nie powoła Eugena Polanskiego, a zawodników młodzieżowych - mówi w rozmowie z portalem SportoweFakty.pl Jan Tomaszewski. - Być może to jakaś taktyka - dodaje.

przeczytaj cały artykuł

niewazne

A może na takiej podstawie panie Janku, że Polański gra w podstawowym składzie Hoffenheim i odrywa tam ogromną rolę. Nie przesiaduje na ławce i daje swojej drużynie wiele.
Zgadzam się, że Nawałka powinien powołać młodych, ale nie przesadzajmy. Po pierwsze niech owi zawodnicy zaczną grać w swoich klubach w podstawowych 11, bo jeśli nie potrafią przebić się do podstawowego składu w drużynie na poziomie włoskiej Serie B, to "na jakiej podstawie" taki zawodnik ma być powołany na mecz reprezentacji seniorskiej?

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (9|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
niewazne

A wiesz co z tego, że gra? To, że jest w ciągłym rytmie meczowym. Nie grzeje dupy na ławce.
Z tego, co pamiętam to Hoffenheim nie pozwoliło na wyjazd Polańskiego, ale oczywiście jak to w Polsce jest, mass media zrobiły z niego najgorszego. I wcale mu się nie dziwię, że później odmawiał.
Oczywiście rozumiem złość wszystkich "kibiców", bo jak to może w naszej reprezentacji grać zawodnik, który większość życia spędził w Niemczech!

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
jerrypl

Nie masz racji kolego i to piszę ja, personalnie ogromny fan Polanskiego. Uwielbiałem go za zostawione serce na boisku, waleczność i jaja, których nie widzę u pozostałych kadrowiczów. Ale sposób jego rezygnacji z kadry, bo tak to trzeba nazwać był po prostu nieelegancki. Polanski nie przyjechał na mecz z Litwą, mimo, że klub udzielił mu zgody na wyjazd, bo stwierdził, "że w klubie niby mu pozwolili na wyjazd, ale patrzą na to krzywym okiem". Czyli ewidentnie nie chciało mu się przyjechać. Ja mu to osobiście wybaczam, tak jak pisałem jestem jego fanem, pamiętam jak na mecz z Anglią przyjechał mimo poważnych kłopotów rodzinnych, ale nie dziwię się opiniom niektórych osób, które nie chcą go z powrotem w kadrze.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|2)
blokuj
niewazne

Każdy może mieć własne zdanie na temat jego "rozstania" się z kadrą. Jednak jeśli jest możliwość, aby znowu grał w reprezentacji to powinien grać. I taki Tomaszewski powinien na troszkę przymknąć się w tej kwestii. Choć w sumie on chyba żyje starymi czasami, bo zawsze ma coś przeciwko w takich sprawach. W mało której reprezentacji nie ma naturalizowanych zawodników. Tylko czy Polański jest naturalizowany? Skoro urodził się w Polsce, jego ojciec jest Polakiem? Wydaje mi się, że nie. Jest Polakiem jak Lewandowski czy Szczęsny. A to, że posiada obywatelstwo niemieckie to kwestia drugorzędna..

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
tere

Ewidentnie Polanski nie chciał przerwać urlopu na zgrupowanie przed meczem z Litwą. Dostał od klubu wolną rękę. Sam zadecydował. "Uważam, że po ciężkim sezonie należy się odpoczynek." "Uważam, że przerywanie urlopu na kilka dni trochę nie ma sensu. Na zgrupowaniu trenuje się na sto procent, a podczas urlopu jest o to trudno. Gdyby odbywało się zaraz po sezonie, podczas gdy jest się w treningu, to rozumiem. A dwa tygodnie po zakończeniu rozgrywek?" Do tego doszły nieporozumienia z selekcjonerem oraz niewyjaśniona kwestia, że " Ktoś chciał się mnie pozbyć i mu się udało " . Teraz dostał od selekcjonera czas na zastanowienie się odnośnie powrotu do reprezentacji. Gdyby o taki czas na zastanowienie poprosił Obraniak media by pisały , że strzela fochy. Nawałka wobec Obraniaka wykazał się stanowczością, tutaj już nie. Na pewno Polanski zasługuje na powołanie , byleby nie zrobiono z niego i Boenischa po porażce z Niemcami kozłów ofiarnych. Co do zawodników młodzieżowych już wykazali się w ostatnim meczu z Grecją przegrywając własne eliminacje. Nie dali rady Grekom a mają dać radę mistrzom świata - utopia.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
kasyx

Nie dali rady Grekom a mają dać radę mistrzom świata - utopia.

Kilka lat wcześniej, Bronowicki i Golański powstrzymali Ronaldo, Simao, Naniego...Ale faktycznie, obecnie nie ma tam zawodników, którzy mogą powalczyć z Niemcami. Może jedynie Milik i Żyro powinni dostać powołanie do kadry.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|2)
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.