Wątek dotyczący posta na blogu

Nowa Prawica! Dlaczego!?

MATUCH - RSKZ

Witam, wiem iż ten blog nie ma nic wspólnego z piłką, żużlem czy innymi dyscyplinami sportowymi, ale chciałbym wam przedstawić moje poglądy dotyczące polityki oraz chciałbym również poznać WASZE poglądy na różne sprawy. A zatem na początek dlaczego Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikke? Otóż dlatego iż (…)

przeczytaj cały artykuł

Penhal

Jesteśmy za wolnym handlem, nie chcemy aby inne "zewnętrzne" firmy wciskały się w Polski interes. Po za tym trzeba ułatwić biurokracje co jest bardzo ważne, teraz żeby założyć firmę trzeba kilkadziesiąt godzin przesiedzieć w dziesiątkach biur. Po za tym wg mojej opinii trzeba iść drogą jaką szli Niemcy po drugiej wojnie światowej gdzie stali się gospodarczą potęgą, w polityce zagranicznej powinniśmy mieć TYLKO jednego sojusznika a nim jest Ameryka. I co najważniejsze trzeba odejść z Unii Europejskiej.
To są tylko slogany wyborcze
Wolny handel ? By zewnętrzne firmy się nie wciskały ? Kolego wystarczy by te firmy płaciły normalne podatki[w większości zwolnione przez 7 lat]A potem Geant zmienia się w Reala i następne 7 lat ?
By te firmy płaciły polskim pracownikom wypłaty europejskie[jak w swoich krajach]a nie po najniższej linii.
Aby założyć firmę nie masz już biurokracji,swoją zakładałem w 10 minut.Bardziej martwi że zaraz wszystkie możliwe banki otrzymały pełne moje dane [Masz firmę załóż u Nas konto]
Trzeba iść drogą jaką szli Niemcy ?
Niemcy nie zamykają hurtowo kopalń,zakładów pracy itd.
Sojusznik tylko USA ? A co Ci USA dało WIZY ? Żyjąc w normalnych stosunkach[PIS tego nie potrafi] z sąsiadami żaden sojusznik jest Ci niepotrzebny.
Nie chcesz Unii Europejskiej ?
To co chcesz granic z powrotem ? Popisy celników na granicy[łapówki]bo coś za dużo masz prezentów ?
Gdyby nie ta Unia nie wiedział byś co to wolność[bo za wizami byś stał nocami]W takim układzie szybko trzeba było by oddać kasę która Unia wyłożyła na drogi i inne przybytki w Naszym kraju a trochę tego poszło.
Aby mieć obraz tej partii to proponuję zobaczyć pierwsze wystąpienie ich lidera na forum Unii.Po takim występie[blamaż] sojuszników naprawdę trzeba szukać.
Problemem w tym narodzie jest to ze my nie mamy polityków. My mamy tylko karierowiczów którzy patrzą by jak najwięcej wyciągnąć dla siebie swoich bliskich.
Dlaczego żadna z Partii nie ma w programie ZLIKWIDOWANIA umów śmieciowych ?
Te umowy nie chronią szarego obywatela,tylko dają argumenty w rękę by pracodawca mógł robić z Tobą co chce.
Dla przykładu jedna Pani ma firmę i zatrudnia 20 osób z tego trzy maja normalne umowy o pracę,reszta umowy zlecenie lub całkowicie na czarno za 6 zł na godzinę[rodziny trzeba utrzymać]to jest 1.5 euro na godzinę[Europa?]I co rusz pracownicy słyszą[nie podoba się? na twoje miejsce są setki innych]
Nie odprowadzają tacy ludzie pełnego ZUS-u,[albo wcale]pracownikom lata pracy nie lecą.A ich na szpan co rusz nowe auto stać?
Zatrudniają na 3 mc [umowa zlecenie] i zwalniają by tylko za pracownika nie płacić.Znam kobietkę co ma 40 lat [2 dzieci]od 20 lat pracuje a do emerytury ma przepracowane tylko 2 lata ? kiedy wypracuje lata ?
Zbyt dużo spraw jest w tym kraju,które trzeba naprawić nikt o tym nie mówi dlaczego ? Najmniej Polak zarabia a ma w Europie największy procent podatku ?

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (5|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
MATUCH

hej hej hej brak Unii Europejskiej nie oznacza od razu zamkniętych granic. Przecież to strefa schengen, nie trzeba być w Unii Europejskiej aby mieć otwarte granice. Przykład przez wiele lat Chorwacja :)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
MATUCH

Nie patrz na Ukraine :) Jednak to inny gracz niż Polska, są Państwa które nie należą do Unii ale są w strefie Schengen

| Odpowiedz
blokuj
MATUCH

Będziemy dążyć do utrzymania i rozszerzenia zasady wolnego przejazdu ludzi („Schengen”) i towarów (EOG). Nie potrzebujemy do tego żadnej instytucjonalnej nadbudowy i biurokratycznych absurdów.
TU masz napisane prosto z programu KNP. Jak widzisz nie potrzeba do tego Unii Europejskiej.

| Odpowiedz
blokuj
MATUCH

A co miało być napisane?Zrobimy... Pierw trzeba być u władzy... A w przypadku KNP trochę to potrwa, jeśli w ogóle coś się takiego stanie.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|1)
blokuj
pablo80

A potem zaczną chapać, by się nachapać i z programu nic im nie zostanie.
Nie ufam politykom z założenia i od 34 lat nic się nie zmienia.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
fred

No właśnie, jeszcze neutralna Szwajcaria, niezależny finansowo i gospodarczo Lichtenstein i wolnocłowa Islandia. Nikt przy zdrowych zmysłach w Unii Europejskiej nie pozwolił by krajowi graniczącemu z Rosją czy Białorusią, a nie będącemu w UE na pobyt w strefie schengen z jednego powodu, to prosta droga ze wschodu na napływ taniej siły roboczej na zachód.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
MATUCH

Co do wystąpienia Korwina, mówilem że nie popieram go jako człowieka, dla mnie jest to cham, ale jego poglądy polityczne są trafne wg mojej opinii. Dlatego popieram Nową Prawicę, a nie Korwina. Jeśli chodzi o wystąpienie Korwina, sam jest przeciwko Unii dlatego nie przykłada do niej większej wagi, idzie sobie tam i śpi. Wszystko co jest do głosowanie jest przeciwko. Tylko jest różnica że Korwin nie zachowuje się np. jak Rydzyk. Jest przeciwko Unii, ale pieniądze od nich bierze... Nowa Prawica jest JEDYNĄ partią antyunijną, i nie bierze pieniądzy z Unii!!!! Możesz wierzyć lub nie ale Nowa Prawica by obnizyła podatek vat do 15% dzięki temu że nie byliśmy w Unii. Po raz kolejny piszę co nam Unia wielkiego dała?! Postęp poszedł w taką strone ze nie ważne czy byśmy w tej Unii byli czy nie i tak byśmy mieli tyle samo autostrad itd. A jeśli chodzi o granice to Unia nie ma z tym nic wspólnego. Czekam na odpowiedź. Miło się z tobą rozmawia :)

| Odpowiedz
blokuj
Penhal

Żadna Partia nie obniży Ci podatków.Dlaczego ? A z czego będą się utrzymywać by żyć[mieć pensje na wysokim ,ba bardzo wysokim poziomie]

| Odpowiedz
blokuj
Penhal

Policz ile razy zanim towar trafi do Ciebie jest od niego zapłacony podatek VAT.W chwili kiedy Ty kupisz towar jego wartość jest przekroczona czasem kilka-krotnie.

| Odpowiedz
blokuj
MATUCH

Dokładnie, tu sie z tobą zgadzam dlatego Nowa Prawica chcę znieść PIT, CIT oraz podatki do darowizn czy coś takiego. A cel tego jest jeden: RADYKALNE obniżenie kosztów i uproszczenie funkcjonowania przedsiębiorstw.

| Odpowiedz
blokuj
MATUCH

Teoretycznie też nie było by to złe wyjście, uprościło by biurokracje, każdy by wiedział o co chodzi. Nie było by to głupie. Ale zaszkodzi to np. Rolnikom. Oni sobie odpisują podatki i mają gdzieś, a to może im zaszkodzić.

| Odpowiedz
blokuj
MATUCH

Co do umów śmieciowych oczywiście jestem przeciwko. Albo umów na czas określony i tym podobne. Sam na takiej umowie pracowałem i wiem jak oszukują pracowników. Po za tym trzeba sie rozliczyć z skarbem państwa. Również jestem na nie. :)

| Odpowiedz
blokuj
pablo80

Nie jestem geniuszem gospodarki i ekonomi, ale mnie osobiście wydaje się, że odpowiedzią na wszystko jest zamknięcie drogi na wschód, ten dalszy. Za bardzo wszyscy uzależnili się od krajów azjatyckich, szczególnie od Chin. Jakby im zamknąć wejście na nasz rynek to i miejsca pracy by się znalazły i podwyżki i ogólny rozwój.

| Odpowiedz
blokuj
fred

Handel z Chinami został w ostatnich latach zrównoważony, i już nic więcej raczej w tej materii się nie da zrobić, bo Chiny to jeden z największych odbiorców naszej żywności, a odbywa się to głównie bezgotówkowo, czyli towar za towar.

| Odpowiedz
blokuj
Penhal

To nie rynek wschodni jest zły to pomysły naszego rządu.Dlaczego ? Prosty przykład bydgoski Romet jeden z najlepszych na świecie by liczyć się na rynku potrzebował współpracy z Japończykami np. przerzutki Shimano.Co zrobił rząd ? Walnął takie cło na ten towar,że Romet padł.
Podobnie z bydgoską Eltrą[bardzo dobre odbiorniki radiowe]za podzespoły robione przez Japonię[groszowe sprawy] walnęli takie cło a otworzyli rynek[większość bez cła] na tandetę Chińską tzw. Jamniki-dwu-kaseciaki]Teraz Eltry nie ma.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
MATUCH

Spójrz na bydgoską Toste, kiedyś było ponad 20 wielkich piekarń. Aktualnie jest jedna, oczywiście jest to wina złych rządów.

| Odpowiedz
blokuj
pablo80

Mamy potencjał inteligencji i ludzi, który nie jest wykorzystywany nawet w 10%
Pamiętam jak przed przystąpieniem do Uni Polacy wynaleźli niebeski laser, ale ponieważ nie było ożliwości i zdolności na zastosowanie go, sprzedali patent Niemcom.
Japonie akurat wykluczam z tych krajów azjatyckich, bo ich technologia jest bardziej rozwinięta.

| Odpowiedz
blokuj
czerwiec74

kolego to nie było przyczyną upadku tych firm tylko nieudolność kierownictwa w Toruniu też miałeś takie firmy np. Metron jeden z liderów w licznikach w Polsce ale nieudolność dyrekcji sprawiła że upadli zobacz co dobre zarządzanie zrobiło z APATOREM albo TZMO wiodące firmy w Polsce mają fabryki na całym Świecie ale lepszym przykładem dobrego zarządu jest Polski Cukier kilka lat temu firma ledwo zipała a teraz państwo chce ją sprywatyzować bo jej wartość wzrosła kilkaset razy i chce dobrze zarobić na sprzedaży
PS. gdzie w Bydgoszczy masz swój SMALL BIZNES :-))) bo ostatnio często do Was jeżdżę i może kiedyś bym wpadł na pogaduchy

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Penhal

Widzisz tu akurat wiem co piszę ojciec pracował w Romecie.Kiedy poszło cło na Shimano powiedział koniec tej firmy i się nie mylił.
Na razie mam wolne.Dam znać jak pójdę do pracy.

| Odpowiedz
blokuj
Penhal

Jeszcze Ci dodam to nie że udolne kierownictwo.Po podniesieniu cła musiała podnieść cena roweru,który wtedy nie mógł konkurować już z bublami z Ukrainy,czy Niemiec[a te były dużo gorsze]Rowery Rometu szły na eksport do niemal całej Europy,USA i Kanady[jeden taki kanadyjski dostałem od ojca-nie przeszedł KT,był porysowany-SZOK]Potem firma z nową ceną nie miała zbytu i pracownikom płaciła w rowerach.Firma padała a ojciec zamiast wypłaty przynosił rowery,które ja z bratem sprzedawaliśmy na Hali Targowej za pół ceny by mieć coś na życie.

| Odpowiedz
blokuj
smok

Obawiam się, panie Januszu, że dla pana to wszystko są slogany wyborcze. Ktoś proponuje pewne rozwiązania, dla pana są to tylko slogany wyborcze. Brak nadziei na lepszą przyszłość w takim myśleniu. ;)
Trzeba wesprzeć najbiedniejszych - slogan
Nie trzeba ich wspierać, trzeba dać ludziom pracę - slogan
Trzeba pogłębiać integrację europejską - slogan
Należy wyjść z Unii - slogan
A co dalej? Wszystko nazywamy sloganami, a sami co robimy? Jest to jedynie bierna postawa, która nic nie daje.

| Odpowiedz
blokuj
Penhal

Bo to są wszystko SLOGANY wyborcze nie widzisz kolego tego?
Ktoś proponuje pewne rozwiązania, dla pana są to tylko slogany wyborcze. Brak nadziei na lepszą przyszłość w takim myśleniu. ;)
Trzeba wesprzeć najbiedniejszych - slogan
Nie trzeba ich wspierać, trzeba dać ludziom pracę - slogan
Trzeba pogłębiać integrację europejską - slogan
Należy wyjść z Unii - slogan
A co dalej? Wszystko nazywamy sloganami, a sami co robimy? Jest to jedynie bierna postawa, która nic nie daje.
1.Ktoś proponuje pewne rozwiązanie ? co proponują ?
2 Brak nadziei na lepszą przyszłość ? A Ty ją widzisz ?
3 Trzeba wesprzeć najbiedniejszych ? Gdzie to masz ?Spróbuj załatwić rodzinne na dzieci ?
4.Trzeba dać ludziom pracę ? A dają ? Zamykając kolejne wielkie zakłady dają ?
5.Integracja europejska-to nie my to oni są od tego by na arenie międzynarodowej być partnerem a nie pośmiewiskiem.
6.Trzeba wyjść z Unii ? Nie trzeba być partnerem w Unii,walczyć dyplomatycznie o swoje PRAWA-wiesz chyba o czym piszę ? By nasz rolnik mógł swój towar do Unii też wysłać.
Znasz kwoty które od Unii otrzymaliśmy ? Bez tych kwot NASZ kraj dalej by przypominał czarną d...
Jak ktoś proponuje rozwiązania by pomoc najbiedniejszym to niech zacznie od tego co pisałem,a tego nie proponuje nikt dlaczego ?
Nie ma większego zła dla najbiedniejszych jak umowy śmieciowe,umowy zlecenie[które są tylko po to by ominąć ZUS]-chyba doskonale wiesz o tym?
Czy potrzebujesz aż 3 miesiące na okres próbny pracownika,by go potem zwolnić i wsiąść nowego? Przez 3 miesiące był dobry bo j... a potem trzeba za niego zapłacić więc zły ? Pracodawca już po tygodniu dwóch wie co pracownik potrafi.
I wtedy krótka decyzja zostaje na pełną umowę czy nie ? Ale żeby pracodawca nie unikał nam opłat i zwalniał co 2- tygodnie wolno by mu było np. 3 pracowników spróbować rocznie.Oczywiście ZUS URZĄD SKARBOWY o każdy pracowniku jest poinformowany od 1-szego dnia.
I nie ma zmiłuj[bo kary bardzo wysokie]
Sprawa kolejna obowiązkowy ZUS-który jak wiesz wszyscy skutecznie omijają.
Ustalmy pracownik okres próbny obowiązkowo 250 zł
Pracownik zatrudniony[nie ważne czy 1/2,3/4 czy pełen etat]kwota stała np.600- 700 zł[na którą stać każdego pracodawcę,bo jak nie to znaczy to stanowisko pracy jest mu zbędne]
I wtedy jak pisałem Firma która zatrudnia 20 osób w tym 3 na pełen etat[czyli płacą za nich 3.150 zł] a powinni ok 21 tyś[słowem oszukują za pozwoleniem rządu-NASZE Państwo,ZUS a finalnym połączeniu tych najbiedniejszych obywateli bo to oni są oszukiwani [pracują za najniższą krajową,bez żadnych umów,lata pracy im nie lecą czyli rząd na to pozwala ?I to nazywasz pomoc najbiedniejszym ?
Która partia chce to zmienić ? A to jest podstawa by była Normalność w tym kraju.
W przeciwnym razie kobieta 40 letnia[o której pisałem]z 2-letnim stażem pracy według jej papierów [umowy śmieciowe]osiągając wiek emerytalny nie ma nic.Zostaje jej sznur i kamień.No chyba że jej dzieci ją ściągną do Londynu czy Rotterdamu,bo nie sądzę by one chciały pracować w tym kraju za 1.5 euro na godzinę.
I na koniec Ci powtórzę my nie mamy polityków,My mamy karierowiczów,którzy patrzą by samemu mieć jak najwięcej.Pozdrawiam

| Odpowiedz
blokuj
MATUCH

Rząd nie jest od dawania miejsc pracy.... Każda Partia już to mówiła, żaden rząd nie jest wstanie dać wiecej miejsc pracy, bo to jest nie do wykonania w każdym kraju, nie tylko w Polsce. Wszystko zależne jest od systemu a u nas on szwankuje. Spójrz nawet w takich bogatych Niemczech jest 10% bezrobocia.

| Odpowiedz
blokuj
MATUCH

To taki zwykły magnez aby zdobyć głosy, według mnie. Nie da się zmniejszyć bez robocia od tak, nie zależy to od rządu. Moze chcą tworzyć nowe miejsca pracy a to jest różnica, wystarczyło nie niszczyć starych...

| Odpowiedz
blokuj
smok

Witaj. Ja się z Tobą zgodzić nie mogę. Wierzę w idee narodowe, w myśli pana prezesa Dmowskiego i w to, że my, nowe, młode, za przeproszeniem wk..ne pokolenie, które chce mieć swoją przyszłość w Polsce, a nie wyjeżdżać jak inni młodzi, zmieni rzeczywistość Polski, bo od tego zależy nasza przyszłość, nasze kieszenie i to, byśmy mogli zakładać rodzinę w Polsce, a dzieci uczyć polskiego, nie niemieckiego, angielskiego etc. Toteż głosuję na Ruch Narodowy, z którym się identyfikuję, ponieważ też jako przedstawiciel młodego pokolenia do nich należę i wierzę, że przyszedł czas na nas, młodych ludzi, byśmy wzięli sprawy w swoje ręce.
Opisałeś wiele patologii naszego państwa. Obrazuje to jedynie, że stara gwardia, stare elity niczego już dobrego nie zrobią i jeszcze bardziej utwierdza mnie to w przekonaniu, że czas na młodych ludzi. Czołem Wielkiej Polsce! ;)

| Odpowiedz
blokuj
MATUCH

Dokładnie, przyszłość należy do młodych ludzi, mam 18 lat i już podjąłem decyzje o dołączeniu do Nowej prawicy. Myślę że to decyzja nie odwracalna :)

| Odpowiedz
blokuj
Przemek M11

Nieodwracalna jak miłość do Rojo?:)
Miesiąc temu wybawca MU, dziś rezerwa dla Ciebie.
Wielu już kochało Korwina mając lat naście, dziś są w PO, PIS.
Tyle tych nazw, to sportowefakty:)

| Odpowiedz
blokuj
MATUCH

Nie wyobrażam sobie przejść np. do SLD, i być lewakiem. W grę może by weszła partia prawdziwie PRAWICOWA. Aktualnie jest taka jedna Nowa Prawica, jak będzie coś nowego to poinformuje.

| Odpowiedz
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.