Wątek dotyczący posta na blogu

Nowa Prawica! Dlaczego!?

MATUCH - RSKZ

Witam, wiem iż ten blog nie ma nic wspólnego z piłką, żużlem czy innymi dyscyplinami sportowymi, ale chciałbym wam przedstawić moje poglądy dotyczące polityki oraz chciałbym również poznać WASZE poglądy na różne sprawy. A zatem na początek dlaczego Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikke? Otóż dlatego iż (…)

przeczytaj cały artykuł

jerrypl

Skoro mnie zaprosiłeś to pozwolę również na przedstawienie swoich poglądów politycznych i odniosę się do Kongresu Nowej Prawicy.
Mam skrajnie prawicowe poglądy polityczne, przez niektórych bywam więc nazywany faszystą:) Jeśli chodzi o światopogląd to jestem raczej konserwatystą, czyli jestem przeciwny tym wszystkim lewicowym zboczeniom typu aborcja, eutanazja, adopcja dzieci przez pary homoseksualne czy niezwykle zabawne parytety. Jeśli chodzi o gospodarkę to jestem oczywiście za jak największą wolnością osobistą (np. za całkowitą legalizacją narkotyków czy zniesieniem recept na leki), uproszczeniem systemu podatkowego i obniżeniem podatków. Teoretycznie więc blisko mi do Kongresu Nowej Prawicy, z tym że... Nie odpowiada mi osoba prezesa - Janusza Korwin-Mikkego. Nie jest to niestety poważny polityk, do tego mam wrażenie, że na starość lekko zwariował. Uwielbiam go jako felietonistę czy członka debaty publicznej, fajnie się go słucha, ale dopóki jest prezesem KNP to raczej nie rozważę głosowania na tą partię. Na kogo więc będę głosował? PO? Nie, najlepszym podsumowaniem niech będą ich rządy, najgorsze rządy w historii RP. Ugrupowanie które podawało się za prawicowe, mające szlachetne idee programowe, okazało się partią bardziej lewicową od SLD. SLD? Również nie, brzydzę się komunistów, zresztą trudno bym jako prawicowiec głosował na typową lewicę. PiS? Nie, obiecałem sobie, po tym co Kaczyński wyprawiał na Ukrainie, że więcej na nich nie zagłosuję. Przyznaję głosowałem na Jarosława dwukrotnie w wyborach prezydenckich. Jednak jeśli ktoś sobie robi zdjęcia z banderowcami z Ukrainy to albo działa na szkodę Polski, albo jest po prostu głupi. W dodatku PiS to partia centrolewicowa, o socjalistycznym podejściu do gospodarki. Wprawdzie Jarosława Kaczyńskiego uważam za ideowca, za człowieka honoru i na wskroś uczciwego to nie zamierzam na PiS głosować. Może więc Jarosław Gowin? Teoretycznie jest to człowiek z naszej sceny politycznej, który najbardziej mi odpowiada. Program Polski Razem jest dobry, problem polega na tym, że Gowin zaczął się dogadywać z PiS-em co poddaje w wątpliwość jego uczciwość, a także to, że będzie swój program realizował. Chciałem głosować na Gowina, ba, nawet myślałem o zapisaniu się do jego partii, ale po jego rozmowach z Kaczyńskim dopadły mnie wątpliwości. Nie mam również zaufania do Ruchu Narodowego, partii na którą głosowałem do parlamentu europejskiego. Głosowałem, gdyż są to skrajni eurosceptycy, do tego z mojego okręgu wyborczego startował Krzysztof Bosak, którego bardzo lubię i szanuję. Jednakże nie przekonuje mnie zaplecze tej partii, nie jestem pewny ich programu gospodarczego, a poza Bosakiem i Zawiszą nie przepadam za resztą czołowych członków tej partii. Reasumując - w wyborach parlamentarnych nie wiem czy i na kogo ewentualnie będę głosował, bo pozostałe partie w naszym kraju, do których się nie odniosłem, również mnie nie przekonują.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
smok

Poruszyłeś ważą kwestię a propos RN. Ostatnie wydarzenia pokazały, iż liderzy tego ugrupowania, tacy jak panowie Winnicki czy Zawisza, łatwo dają się sprowokować. Za to pan Bosak ma klasę i gadane, ale, k...a, taniec z gwiazdami?! Co to było?! Wizytą u pana Wojewódzkiego też mego uznania nie zdobył. Owszem, dawne dzieje, ale nie mogę tego mu zapomnieć. Najbardziej z RN lubię pana Mariana Kowalskiego z ONR-u. Co prawda, ze spokojem to on ma mało wspólnego, ale muszę przyznać, iż jest on złotousty - "Niby się nie rozmnażają, a jest ich coraz więcej" oraz "wszyscy pytają, kto za nimi stoi?, kto za nimi stoi?, wk...ni ludzie za nami stoją" to są moje ulubione jego sentencje. Uważam się za ucznia pana prezesa Dmowskiego, lecz obawiam się, że wciąż nie ma odpowiednich ludzi, którzy będą mogli głosić jego przemyślenia i tezy. Mam nadzieję, że współczesna endecja okrzepnie.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
jerrypl

A Marian Kowalski to ten kulturysta? Wydaje się całkiem fajnym facetem. Co to wizyty Bosaka u Wojewódzkiego i Tańca z Gwiazdami to mi to nie przeszkadza. Wychodzą z założenia "idziemy wszędzie tam gdzie nas chcą" i tyle.

| Odpowiedz
blokuj
MATUCH

Piękne słowa, i wszystko to co napisane jest prawdą. PO to dla mnie również lewica, co do PiS-u jest to centrolewica, a rządzi nimi fanatyk. SLD to samo co Platforma, więc te 3 partię u mnie są skończone.

| Odpowiedz
blokuj
MATUCH

Mówią że są prawicowi, parę lat temu bardziej podchodziło to pod centrum, a aktualnie Lewaki jak byk. Spójrz ile weszło w życie radykalnych lewicowych projektów społecznych. Chłopie tego jest masa. Kiedyś byłem za platformą, ale nie wyobrażam sobie żeby rządzili krajem 12 lat. Chociaż oczywiście wole ich od PiS-u.

| Odpowiedz
blokuj
MATUCH

heh nie sądzę dla mnie PO już jest bardziej lewicowe od SLD. NIe wiem czy wiesz, ale ponoć najwięcej młodych ludzi dołącza do.... SLD dziwne ale tak jest. Sam nie mogę w to uwierzyć. Muller za szybko władzy nie odda w partii, więc parę lat jego gębę będziemy musieli oglądać. Ale przyszłość Lewicy wg mnie rysuje się w szarych barwach....

| Odpowiedz
blokuj
smok

Teraz to mnie zskoczyłeś. Jako młody człowiek mogę powiedzieć, że najbardziej u młodzieży popularne są 4 ugrupowania i nie ma tam z pewnością SLD. Są to KNP, RN, PO i jeszcze, choć również z malejącym poparciem, TR. Nie wiem, jak na wsi. ;) SLD i PiS, z tego co widzę, nie mają za dużego poparcia u młodzieży.

| Odpowiedz
blokuj
smok

Wydaje mi się, że to zwykły przypadek. Może są po prostu bardziej zmobilizowani? Wielu młodych mówi, że popiera np. PO, ale do żadnych struktur nie należą.

| Odpowiedz
blokuj
Falubazu-Fanka

Znów sobie zaprzeczasz ;-)
"NIe wiem czy wiesz, ale ponoć najwięcej młodych ludzi dołącza do.... SLD" a potem "przyszłość Lewicy wg mnie rysuje się w szarych barwach...."
Jednak partia, która najmocniej się rozrasta chyba tak szybko nie upadnie ;-)

Ps.Miller :P

| Odpowiedz
blokuj
MATUCH

Oczywiście że rysuje się w szarych barwach w 2003 roku mieli 45% poparcia!!!! Aktualnie mają 10% bo nie mówmy o Palikocie, bo to wstyd. Uważam że z roku na rok, mimo że młodzi będą przychodzić do SLD ta partia będzie słabnąć. Nic nie ma tu sprzecznego kochana :) Bym sobie na takie coś nie pozwolił :)

| Odpowiedz
blokuj
Falubazu-Fanka

Dla niektórych KNP też jest wstydem... :P
Aha i mówisz, że Miller nie dopuszcza młodych... Ciekawe czy Ty sam umiesz wymienić choć 3 działaczy KNP poza Mikke.
Nawet jeśli - zapewniam, że przeciętny wyborca nie zna żadnego.

| Odpowiedz
blokuj
Falubazu-Fanka

To Ty, ale nawet Ci niby popierający KNP popierają "Korwina", większość tak właśnie przyznaje. Powód? jest "nowy" (dla ludzi z Twojego rocznika nieznany z dotychczasowych działań) i tez się znudzi - jak palikociarnia.

| Odpowiedz
blokuj
MATUCH

To że mój rocznik jest stosunkowo młody nie znaczy że nie mam własnych poglądów. Nie jest za Korwinem dlatego iż jest nowy w takim razie byłbym hipokrytą. Po za tym on jest w Polityce ponad 40 lat, i pisałem już że go jako polityka nie trawie, ale jego poglądy owszem. Po za tym znam jego wszystkie wcześniejsze działania, więc wiem co o tym myśleć. W dodatku w końcu jest to partia w 100% prawicowa, tak jak w USA są republikanie i demokraci, a nie "falszywka". Wystarczy kochana spojrzeć na PO, mają inny program niż SLD, ale czasami można zauważyć jak by reailozwali program Millera. Którego uważam za bardzo inteligentnego faceta, chociaż czasami też przesadzał jak np. żałoba po śmierci Jaruzelskiego... Uważam że wiekszość moich poglądów znajdę w programie Nowej Prawicy dlatego dołączyłem do Partii i jestem z tego dumny. Moi rodzice tylko trochę mniej. :)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|1)
blokuj
Falubazu-Fanka

Powiedzmy sobie to wprost. Większość ludzi nie czyta programów wyborczych więc znaczna część przyszłego elektoratu wyborczego bazuje na tym, co mówi dany polityk - najczęściej lider partii.
Dotąd Korwin mniej był w mediach to i jego zwolennicy byli grupą nieliczną. Dziś, gdy z uwagi głównie na swą kontrowersyjność jest zapraszany do różnorakich programów medialnych zyskuje na popularności.
Na ile będzie ona trwała? Przekonamy się w tych i następnych wyborach.
Idee głoszone przez Korwina są w głównej mierze mało realne, ale wielu szczególnie młodych ludzi nie mając dostatecznego pojęcia przyjmuje to, co z największą powagą i zarazem radosną nadzieją a rychłe zmiany.
Nie mówię o Tobie, Twoje osobiste poglądy mnie nie interesują.
Ja do żadnej partii nie wstępuję, bo z żadną nie zgadzam się całościowo :) Więc pozostaje mi wybierać "mniejsze zło".

| Odpowiedz
blokuj
MATUCH

Mało realne? Tu również bym się nie zgodził. Czytałem cały program analizowałem go i wszystko jest możliwe to zrobienia, lecz od razu podkreślam że w 5 lat tego się nie zrobi.

| Odpowiedz
blokuj
Falubazu-Fanka

Wiesz, że tak każda partia mówi? "Nasz program jest realny ale długoterminowy" ;-))
Jak nie uda się zrealizować z niego nic lub niewiele jest to świetną wymówką ;-) I służy to najczęściej wyłącznie wyborowi na kolejną kadencję.

| Odpowiedz
blokuj
MATUCH

Dokładnie, ale wiadomo że jeśli z programu wyjdą nici to poparcia już nie będzie, trzeba coś z tego spełniać. Ja wierze że to się uda.

| Odpowiedz
blokuj
jerrypl

Raczej nie można popularności Korwin-Mikkego porównywać do Palikota. Korwin w polityce jest od wielu lat i stale głosi te same poglądy, a Palikot wybił się na dwóch populistycznych hasłach - legalizacja marihuany (jestem za, ale czemu tylko marihuany?) i antyklerykalizm (to już moim zdaniem głupota). Potem zmieniał swoje idee i pomysły jak rękawiczki. Popularność Korwina nie wzięła się natomiast z rzucania populistycznych haseł i tego, że sprawdził na co jest zapotrzebowanie na rynku. Myślę że jego elektorat będzie trwalszy niż Palikota, choć oczywiście mogę się mylić.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|1)
blokuj
Falubazu-Fanka

Czy trwalszy? Przekonamy się. Pytanie czy bardziej rozumiejący znaczenie idei, które propaguje ich partia, jednym słowem czy mądrzejszy :)
Nie oceniam, niech każdy zrobi to we własnym zakresie.

| Odpowiedz
blokuj
MATUCH

Korwin działa w polityce 40 lat, w większości bez najmniejszych efektów. Dopiero teraz wszedł na "salony", przez całe jego życie nie popełniał wiekszych błędów, no może po za "koalicją" z LPR-em, ale nie mam mu tego za złe w końcu partia prawicowa. Również podpisał lojalke ale nie zrobił nic wbrew sobie.

| Odpowiedz
blokuj
MATUCH

Również tak myślę. Co do legalizacji widzę że jesteś za po Avatarze :) Po za tym Korwin jak pisałeś jest znany z swoich żelaznych poglądów. A przecież do nie dawna Palikot był w Partii "prawicowej".

| Odpowiedz
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.