Wątek dotyczący posta na blogu

Nowa Prawica! Dlaczego!?

MATUCH - RSKZ

Witam, wiem iż ten blog nie ma nic wspólnego z piłką, żużlem czy innymi dyscyplinami sportowymi, ale chciałbym wam przedstawić moje poglądy dotyczące polityki oraz chciałbym również poznać WASZE poglądy na różne sprawy. A zatem na początek dlaczego Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikke? Otóż dlatego iż (…)

przeczytaj cały artykuł

Apator Fan

No ja wytłumaczę dlaczego jestem zmuszony popierać PO.Po kolei.SLD ma nawet w miarę podobny światopogląd co ja ,ale ich przeszłość i poglądy na historię są dla mnie nie do zaakceptowania.Ruch Palikota to jeden wielki cyrk,są dla mnie zbyt skrajnie lewicowy,a ich poglądy na historię także pozostawiają wiele do życzenia.PSL to ciepłe kluchy i partia,która kurczowo trzyma się do władzy.Z każdym się spichną dla stołków.Do tego są zbyt konserwatywni światopoglądowo .PIS to budzi we mnie grozę.Partia obłudników,hipokrytów,fanatyzm światopoglądowy i religijny.Chore teorie smoleńskie itd.Jedna wielka masakra .Rządzili dwa lata i nic dobrego nie pokazali.Gowin?Kolejny fanatyk światopoglądowy,mega konserwa.Ruch Narodowy?Ich to powinni zdelegalizować .Skrajnie prawicowe,chore wręcz poglądy na wiele spraw(no i jakies rozdwojenie jazni,z jeden strony niby mega patrioci, a z 2 zdają się stać za Rosją w konflikcie z Ukrainą,myslałem,ze to domena postkomuny).Zostaje PO.Jasne wiele afer,błędów.Ale po 1 nie ma tam raczej fanatyków,światopogląd bliski mojej osobie, taki w centrum między lewicą a prawicą po 2,poglądy na historię absolutnie do zaakceptowania dla mnie, po 3podoba mi się nacisk jaki kładą na polską armię i stanowcza polityka wobec Rosji.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|2)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Gaizka

Laski im nie robisz. Znaczy łaski. Ruch Narodowy jest potrzebny, z tej całej grandy politycznej tylko oni stoją na straży pamięci i barw Rzeczypospolitej, bronią rodziny i wartości, które stać winny u źródła każdego zdrowego społeczeństwa!! A, że przyciągają przy okazji łobuzów, no to jest problem.
PSL to krętacze, PO obłudnicy, PiS paranoicy, Palikoty tworzą świat hedonistyczny pozbawiony jakichkolwiek wartości, SLD powróciło do starych ramoli, Gowina lubię, ale się nie zgadzam, podobnie zresztą jak Jurków i innych tego typu :)
Dziękuję to byłem ja i mam to gdzieś. W demokracji zyskują najbardziej zdegenerowani więc i tak wielkich nadziei mieć nie można.
Tylko Putin może nas ocalić.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Falubazu-Fanka

Może podpowie Ci Kościół Klechów (bo z katolicyzmem to już coraz mniej ma wspólnego) - oni silnie działają przeciw każdej akcji pomocy ws. przemocy w rodzinie.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
smok

"stanowcza polityka wobec Rosji"
Rozwaliłeś mnie. Szczególnie ws. katastrofy Smoleńskiej, WSI i kiedy przepraszali Rosjan za pomnik przedstawiający prawdziwe oblicze "wyzwolenia". HHAAHAHAHAH Chyba się nie wyspałeś.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|2)
blokuj
smok

Bo naród taki jest. Naród chce kapitalizmu, PO mówi o obniżce podatków, naród chce pomocy państwa - PO zwraca się ku socjalizmowi, naród nie chce silnej armii - PO zaniedbuje armię, naród boi się Rosji - PO zaczyna mówić o potrzebie wzmocnienia armii. Żadnej idei, byle się u władzy utrzymać. Obrzydlistwo.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|1)
blokuj
Apator Fan

No podobno PO ma gdzies wyborcow i cały narod?To zdecydujcie sie w koncu jak to jest.Akurat w armii dobrze dzieje się już od paru lat,a nie od tego roku.

| Odpowiedz
blokuj
Apator Fan

Nie.Raz słyszę,że w ogóle ludzi nie słuchają i robią jak chcą ,a innym razem,że są jak chorągiewka na wietrze i grają pod publiczkę.Zdecydujcie się w końcu jak to jest.

| Odpowiedz
blokuj
smok

Nie chcesz nic widzieć. Mówił Tusk, że zrobi coś dla górników. Potem ich olał. Podobne dzieje działy się z niepełnosprawnymi. Słuchał ludu, że chcą uproszczenia systemu podatkowego. Powiedział, że tak zrobią, że uproszczą. I co zrobił? Obniżył podatki? Słuchał ludu, ale czy go posłuchał? Nie widzisz nic?

| Odpowiedz
blokuj
Apator Fan

To w koncu robia konkretne rzeczy ,bo lud tak chce, czy nie.Sam sobie zaprzeczasz.Bo jesli chodzi o armie to mam mase konkretow,ktore zostały zrobione w ostatnich latach,a nie tylko obietnice.

| Odpowiedz
blokuj
smok

Jeśli chodzi o armię to uważam, że jest za słaba, co się wiążę głównie z tym, że żołnierzy ze zdolnością bojową jest wedle szacunków raptem 10-15 tysięcy. Jednakże dziękuję panu Siemoniakowi, bo pomimo utrudnień dużo dla tego resortu zrobił. Walczył o pieniądze z budżetu i je zdobył. Jest to jeden z nielicznych polityków PO, których szanuje. Dzięki niemu polska armia, jeśli chodzi o uzbrojenie, poszła do przodu.

| Odpowiedz
blokuj
Liberate

W kwestii armii. Dobra polityka? Środki na sprzęt, choć dekadę inwestycji ogłoszono już dawno temu, są wiecznie zamrożone (pomijam fakt niewypełnienia ustawowego PKB na obronność). W obliczu realnego zagrożenia ze strony Rosji, wielkie wydatki zaplanowano na... 2016 rok!!! ...bo komuś się przypomniało, że nie odłożyliśmy na ratę za F-16. Zdecydowana polityka w stosunku do Rosji? Przecież wleźli w buciory PiSu, po latach wmawiania, że Putin to demokrata i brat Słowianin. Co do grozy wywołanej Kaczorem, proponuję poszukać statystyk z wydanych pozwoleń na podsłuchy w czasie administracji obecnego rządu ;) Ale to oczywiście tylko i wyłącznie moje przemyslenia, Każdy ma prawo mieć swoje. Pozdro somsiad :)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (4|0)
blokuj
Apator Fan

Jak już to z racji ZAPLANOWANEJ spłaty raty budzet na obronnosc w 2015 (a nie w 2016 panie znawco) urosnie do 38 miliardow.Wprowadzono tez zmiane i srodki niewykorzystane w jednym roku przechodza na drugi,a nie przepadaja.Armia jest sukcesywnie wzmacniana i to są fakty.Kupilismy swietne Leopardy w wersji 2A5 na ktore chrapke miało wiele panstw.Przekonalismy Stany,zeby nam sprzedały super nowoczesne rakiety AMG-158 ,których zakup taka Finlandia 8 lat negocjowała.Trwa przetarg na kluczowy dla nas system obrony przeciwlotniczej i wiele innych .Przedłuzylismy licencje na produkcje Rosomakow o 10 lat ,produkowane sa one w Polsce ,stopień ich polonizacji wynosi już około 80% i transferujemy od Finów technologie.Wiadomo,że jeszcze jest dużo do zrobienia i pewne rzeczy nie do końca wypaliły (jak NSR),ale naprawdę na tle Europy ,która obcina wydatki na wojsko ,to Polska jest jednym z nielicznych wyjątków.Już jesteśmy najsilniejszym militarnie krajem w regionie po Niemcach i Rosji.Według portali global fire power (oczywiście nie jest to żaden wielki wyznaczniki,a raczej taka ogólna ocena sił zbrojnych poszczegolnych panstw na swiecie) Polska ma obecnie 18 najsilniejsza armie globu.Niezla prawda?

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
MATUCH

Dlatego piszę iż Ameryka musi być naszym najważniejszym sojusznikiem możliwe iż jedynym. W Europie jest "wojna wolnorynkowa". Im więcej kultur w kraju tym gorzej, chodzi oczywiście o homoseksualistów, murzynów i wyznawców innych religii. Dzięki temu w kraju będą narastające konflikty dlatego jestem przeciwko Unii Europejskiej.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|1)
blokuj
Liberate

Nie lubię się obnażać z takimi faktami, ale znam armię od środka ;) Mógłbym Cię wyprowadzić z paru medialnych błędów, wybaczając nawet "znawcę" ;) Może się kiedyś spotkamy na małym z pianką, to wytłumaczę Ci, jak się mają statystyki i liczby, którymi szafują politycy, do stanu faktycznego polskiej armii. Pzdr.

| Odpowiedz
blokuj
Liberate

Nie zaglądam tu po to, żeby walczyć. Jak śpiewał Cugowski: "Nawet gdy ktoś przy swej prawdzie zostać chce, czemu pięknie nie umiemy różnić się" ;) Czekamy na rozwój sytuacji i już zaczęliśmy pracować nad "mapą drogową" wyjścia z kryzysu. Ciekawy jestem czy nas zaprosi. Z tego co wiem prezydentowi nie podoba się nasza inicjatywa z przepytywaniem kandydatów :)

| Odpowiedz
blokuj
Apator Fan

Nie jestem wojskowym,ale uwierz mi,że też mam sporo do czynienia z wojskiem i to bezpośrednio,a nie tylko na defiladach czy coś.Natomiast przeciwko takiej rozmowie nie mam nic.Rowniez pozdrawiam.Ps.Jak juz tak narzekasz to poczytaj o problemach z armia w Austrii (nie maja za co latac nawet) i o ostatnich problemach Bundeswehry.To sa jaja dopiero.

| Odpowiedz
blokuj
smok

W kontekście armii twierdzę, że najważniejsze jest to, by móc skutecznie bronić się przed Rosją przez 3 tygodnie, do czasu przybycia Jankesów z pomocą. To jest takie minimum. Czy my je mamy? Możemy być lepszą armią od austriackiej, litewskiej, sudańskiej, ale to nie oni są naszym potencjalnym zagrożeniem, lecz nasza młodsza siostra - Rosja. Pan Siemoniak starał się wzmocnić polską armię i w kontekście uzbrojenia dużo zrobił, jednakże szacuje się, że polskich żołnierzy ze zdolnością bojową jest tylko jakieś 10-15 tysięcy. To malutko i nawet sięgnięcie po kiboli może nie starczyć. To jest największa bolączka. Trzeba wprowadzić program szkoleń Polaków, by każdy polski mężczyzna wiedział, jak się posługiwać bronią. Ja np. nie wiem.

| Odpowiedz
blokuj
Apator Fan

Mhm ciekawy wpis.Trudno oszacować ile byśmy się w stanie byli samotnie teraz bronić.To zależy od wielu czynników,które trudno przewidziec.Np. ile by do walki Rosjanie rzucili ,z ilu kierunków poszłoby uderzenie itd.Pytanie też ile trzeba by było czekać na pomoc.Jeśli szpica wypali to zaledwie kilka dni.Z drugiej strony pytanie czy taka szpica byłaby wystarczająca(zalezy od wielkosc inwazji).Problemem jest to,że US Army konsekwentnie ogranicza ilość wojsk lądowych w Europie.Kiedyś to były setki tysięcy ,a teraz może z 30 tys. zostało.O ile w powietrzu raz dwa by nam pomogli,bo nadal mają poteżne bazy lotnicze w Niemczech (Ramstein),we Włoszech (Aviano) i w WB(nie pamiętam nazwy),to właśnie na pomoc lądową od nich czekalibyśmy dłużej.Brytyjczycy też na kontynencie nie trzymają za dużo wojska.Prawie nic obecnie.Niemcy mają problemy z armią,poza tym im nie do końca wierzę.Francuzi?Tym bardziej.Sąsiedzi nasi?Słabiutkie armie mają.Twierdzę,że główny ciężar pomocy dla nas w ramach NATO wzięłyby na siebie Stany no i WB.Te kraje po prostu mają po 1 możliwości militarne,a po 2 są wrogo do Rosji nastawione .Tylko tak jak powiedziałem.Nie licząc szpicy pomoc lądowa nadchodziła by długo.Uważam,że po tym planie modernizacji,jeśli uda się chociaż 70% wypełnić i realnie zadbamy o rezerwy (wracamy do masowego szkolenia rezerwistów na szczęście)to będziemy w stanie się bronić przez dłuższy okres czasu niż kilka dni.W teorii Rosjanie mają ogromną przewagę,ale po 1 Polska jednak to dość spory kraj z prawie 40 mln ludzi ,więc u nas tez jest trochę masy,po 2 zawsze łatwiej się bronić nić atakować ,po 3 technologicznie wcale takiej przewagi nie mają (nadal większość ich armii jest na poziomie lat 80-tych),po 4 przecież nie rzucą na nas całej swojej armii,muszą na wschodzie sporo zostawić ,a to sprawi,że przewaga liczebna się bardzo zmniejszy,po 5 naszej wojska powinny mieć większe morale ,bo będą bronić ojczyzny ,po 6 nasi zołnierze są lepiej wyszkoleni ,bo mamy armie zawodowa.Co do tego ilu zołnierzy mozemy rzucic w pole od razu,to szacunki sa rozne,ale z tego co wywnioskowałem to nie 15 tys,a co najmniej 30.Oczywiscie to nadal za mało,ale w dzisiejszych czasach ilosc nie jest taka wazna jak kiedys.Przy wojnie obronnej zresztą powołane beda setki tysiecy (oczywiscie wtedy stracimy przewage lepszego wyszkolenia).

| Odpowiedz
blokuj
Penhal

Anglicy już kiedyś nam pomogli,podobno już 3 września przystąpili do wojny[sojusznik]ku radości polskiego narodu daremnie oczekiwanego przez Polski Ruch Oporu.
Co Wy z ta wojna z Ruskimi ?
Rosja w wojnie z nami nie ma żadnego interesu,bo niby co mogło ich interesować w Naszym kraju ?
Stare powiedzenie mówi umiesz liczyć ? To licz na siebie.
Co do Austrii to po co im wojsko ? kto im zagraża ?

| Odpowiedz
blokuj
Apator Fan

Rosja w wojnie z nami nie ma żadnego interesu,bo niby co mogło ich interesować w Naszym kraju ?

Nasze rozważania są czysto teoretyczne.Wiadomo,że obecnie wojna się nikomu nie opłaca i jest mało prawdopodobna.Jednakze,czy uwiezyłbys rok temu w to,co sie dzieje obecnie na Ukrainie?Nigdy nie mow nigdy.

| Odpowiedz
blokuj
Penhal

Ukraina. Tam Putin zwietrzył okazję by Krym wrócił do terenów Rosji.Z drugiej strony Ukraina sama się podzieliła Wschód nie chce do Unii[chce przyłączenia do Rosji] Zachodnia Ukraina chce do Unii

| Odpowiedz
blokuj
Apator Fan

"Z drugiej strony Ukraina sama się podzieliła Wschód nie chce do Unii[chce przyłączenia do Rosji] Zachodnia Ukraina chce do Unii"
Masz prawie 100% racje,tylko jedna uwaga.Wschod chce nie tyle przyłaczenia do Rosji,co integracji z Rosja i wiekszej autonomii od Kijowa.

| Odpowiedz
blokuj
Penhal

I tu jest odpowiedź Wojtku gdzie się dwóch ... tam trzeci korzysta.W tym przypadku z wielką szkodą dla narodu Ukraińskiego.Wojtek pozdrawiam do usłyszenia.

| Odpowiedz
blokuj
Apator Fan

Anglicy już kiedyś nam pomogli,podobno już 3 września przystąpili do wojny

To nie znaczy,ze teraz tak bedzie.WB zalicza się w Nato do państw tzw "jastrzębi",czyli tych ,którzy forsują najostrzejszy kurs wobec Rosji.Nie wiem czy wiesz,ale niedługo do Polski przybędzie na ćwiczenia 1300 zołnierzy Brytyjskich,100 super-nowoczesnych czołgów Challenger 2 (jeszcze nigdy nie stracili żadnego w walce,a walczyły przecież w Iraku itd.) i ponad setka innych pojazdów opancerzonych.To już jest jasny pokaz siły wobec Rosji.Ps.Transport już się zaczął.

| Odpowiedz
blokuj
Apator Fan

Co do Austrii.Napoleon powiedział,że jeśli nie chcesz utrzymywać swojej armii,to będziesz utrzymywał obcą.Ukrainie to jeszcze niedawno zagrażał?

| Odpowiedz
blokuj
smok

po 4 przecież nie rzucą na nas całej swojej armii,muszą na wschodzie sporo zostawić

Ta część twojej wypowiedzi sprawiła, że wiele w mych oczach zyskałeś. Z zażenowaniem czytam (szanowane jednak przez mnie) prawicowe dzienniki, które mówią o drastycznej przewadze Rosjan. Zresztą nie tylko tam. W każdej telewizji robi się te chore porównanie. A przecież Rosjanie nie mogą przenieść swoich jednostek z Dalekiego Wschodu, z pogranicza z Chinami, z Kaukazu! Nawet gdyby chcieli, wymaga to paru miesięcy, a zimą to jest nawet niemożliwe.
Jeśli chodzi o NATO, nie wspomniałeś o drugiej sile Sojuszu. Jeżeli Turcja wywiązałaby się i wsparła to ma realne szanse na pokrzyżowanie planów Rosji, atakując z Morza Czarnego.

| Odpowiedz
blokuj
Apator Fan

Jeśli chodzi o NATO, nie wspomniałeś o drugiej sile Sojuszu. Jeżeli Turcja wywiązałaby się i wsparła to ma realne szanse na pokrzyżowanie planów Rosji, atakując z Morza Czarnego.

Wiem,ze Turcja ma potezna armie,ale bardziej myslałem o krajach,ktore bezposrednio mogłyby nas wesprzec.Chociaz w sumie kto wie.

| Odpowiedz
blokuj
smok

W sytuacji domniemanego konfliktu, Turcja miałaby obowiązek nas wesprzeć, a na Krym mogliby spojrzeć łakomym okiem. ;)

| Odpowiedz
blokuj
smok

Nie oglądam z tego względu, że ja w ogóle telewizji praktycznie nie oglądam, a nie chciałbym oglądać serialu, którego początku nie widziałem. ;)

| Odpowiedz
blokuj
MATUCH

Prawdę mówiąc nawet nie znam tematyki tego serialu pierwszy raz go słyszę bodajże od cb.... xD Mimo wszystko wolę Na wspólnej :)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|2)
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.