Wątek dotyczący posta na blogu

Nowa Prawica! Dlaczego!?

MATUCH - RSKZ

Witam, wiem iż ten blog nie ma nic wspólnego z piłką, żużlem czy innymi dyscyplinami sportowymi, ale chciałbym wam przedstawić moje poglądy dotyczące polityki oraz chciałbym również poznać WASZE poglądy na różne sprawy. A zatem na początek dlaczego Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikke? Otóż dlatego iż (…)

przeczytaj cały artykuł

Liberate

Cóż. Sporo faktów, niestety interpretacja niektórych zależy od punktu widzenia (a tu każdy ma prawo do samodzielnej oceny). Również uważam, że naturalnym sojusznikiem powinna być Ameryka, chociażby z racji tego, że jako jedyna w kwestii czynów, nie słów, działa natychmiastowo, bez ograniczeń jakie trapią "zjednoczoną" Europę.
Tylko dlaczego, jeśli ma to być kierunek, jaki obieramy, JKM kokietuje Rosję, obnosząc się z tym jak młodzian z pierwszą dziewczyną?
W mojej Bydgoszczy, kandydat na prezydenta z ramienia tej partii, też nie jest człowiekiem spoza układu. Za koalicji Dombrowicza z PiS, Marcin Sypniewski dostał się z nadania do jednej ze spółek miejskich (pisze o tym często redaktor naczelny Portalu Kujawskiego), co każe mi sądzić, że w polityce zmieniają się szyldy, niekoniecznie ludzie.
Co do fragmentu "dlaczego nowa prawica", to pod Orbanowskim modelem polityki, podpisuje się też i PiS, z tym że faktycznie, jeśli chodzi o postulaty wolnorynkowe, byłbym skłonny bardziej zaufać Korwinowi, niż socjalnemu PiSowi, którego polityka stanowi hybrydę wolnego rynku, z miejscem dla koniecznego, ich zdaniem socjalu.
Jest jedno ale. Poza postulatami dotyczącymi rynku, które są w mojej opinii bardzo słuszne, w znakomitej większości, pozostaje jeszcze cała sfera polityki, która pozostaje na uboczu finansów. I tu obawiam się, że z Korwinem w rządzie mielibyśmy powtórkę z LPR i Samoobrony, a co za tym idzie wieczne awantury. Korwin słynie z widowiskowych akcji negowania aktywów "du..kracji", jak lubi mówić o systemie, który ponoć obecnie obowiązuje.
Sama idea sabotowanie UE od wewnątrz też mnie nie przekonuje, bo jak mniemam, emeryturkę za posłowanie odbierze z chęcią...
Podsumowując. Nowa Prawica? Dla mnie to jak z socjalizmem. Idea niezła, tylko nierealna. Teza jak wiele innych. Przyznaję, że istnieje procent prawdopodobieństwa, każący przypuszczać, że gospodarczo mogłoby się udać, ale nie jestem pewien, czy nasze państwo stać na takie ryzyko - choć wyborcy pokażą, co sądzą o tym projekcie.
Pozdrawiam :)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
MATUCH

Pan Sypniewski rozmawiał dwa razy w życiu z Dombrowiczem. Był w jego kancelarii, ale nigdy z nim nie miał żadnych układów, wiele było o tym mówione ale to są kłamstwa.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Liberate

To (jeśli nie wierzyć relacjom z kilku źródeł), nagle koalicja odnalazła młodego, perspektywicznego działacza, który bardzo pasował do ról powierzonych w spółkach miejskich i w dodatku był apolityczny, uczciwy i godny zaufania. Jak to brzmi? ;)
PS: poczytaj mojego bloga. Tam przemaglowaliśmy wszystkich kandydatów na prezydenta Bydgoszczy (czekamy jeszcze na Cyprysa). Pozdrawiam.

| Odpowiedz
blokuj
Liberate

Pytanie tendencyjne ;) Szykują nam kiełbę Kolego. Kolejny raz przed wyborami chcą maglować temat stadionu. Było już jedno spotkanie z prezydentem, ale negocjujący domagał się koniecznie, włączenia do rozmów Stowarzyszeń kibiców... będzie ciekawie ;)

| Odpowiedz
blokuj
MATUCH

Słyszałem, słyszałem Prezydent sobie przypomniał o kibicach, przed wyborami. Mam nadzieje ze go rozliczą z jego wielkich niepowodzeń. Jedynie czym Bruski zaświecił przed miastem była "idiotyczna" budowa nowej linii tramwajowej do fordonu, która będzie wozić powietrze. Mimo że za te pieniądze moglibyśmy zmodernizować całkowicie komunikacje miejską. I jeszcze by zostało na remont 5 stadionów Polonii....

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|1)
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.