Wątek dotyczący artykułu

Spojrzenie z Zachodu (26): Zatarta magia Falubazu

To miał być felieton o szansach czterech najlepszych drużyn ekstraligowych rywalizujących w meczach o złoty i brązowy medal. Tekst będzie jednak o największym przegranym rozgrywek ekstraligowych.

przeczytaj cały artykuł

Michał Poznań

Panie Redaktorze. Nie uważam siebie za wybitnego znawcę żużla, zwłaszcza w tym wydaniu zakulisowym. Jedno jest pewne, rzekoma magia, to używając języka młodzieżowego jedna wielka ściema. Proszę nie udawać, że wcześniej nie dostrzegał Pan problemów, zresztą nie dotyczą one wyłącznie Falubazu. Ja doskonale pamiętam „magię” podczas meczu Falubazu ze Stalą w dniu, w którym zginął na torze Lee Richardson. Ludzie takiego formatu (mam na myśli działaczy) nie zasłużyli na szacunek i nie dam się przekonać, że jest inaczej. Może jest tak, że poczucie smaku wróciło dopiero po porażce, wcześniej gdzieś się ulotniło. Żeby było jasne, problemy są uniwersalne. One nie dotyczą wyłącznie Falubazu. Widać je gołym okiem, dlaczego nie ma reakcji, bo najważniejszy jest sukces proszę Pana. Póki będzie uświęcał środki tak będzie, nie mam co do tego żadnych złudzeń. Dla mnie żużel w tej chwili to rozrywka, jedna z wielu. Nie pojadę na mecz, to poczytam książkę, pójdę na spacer, zrobię sobie wycieczkę rowerową. Nie ma problemu. Dla wielu ludzi to niestety namiastka wojny. Widać to również na tym forum. Proszę obejrzeć mecze w Szwecji, piknik. U nas „napinka”. Ja nie wierzę w poprawę. Zbyt dobrze znam historię naszego kraju, aby być tak naiwnym. Tego się nie da zatrzymać. Może gdzieś na dnie jest we mnie iskierka wiary, że może ktoś się opamięta. Stąd ten krótki i pisany w pośpiechu tekst.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (19|3)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
XLigladFanX

Czy na prawdę chciałby pan, aby nasze mecze wyglądały tak jak w Szwecji? Kocyk, piwko i jedzonko? Jaki sens miałoby wtedy przychodzenie na mecz, czy tam kibice mają jakąkolwiek więź z drużyną? Oni tam przychodzą pośmiać się z kolegami. A gdzie zaangażowanie, doping, wiara w drużynę?

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|3)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
15X ZŁOTO

Zgoda całkowita tylko,że my kibice nie chcemy pikniku tylko widowiska i walki do samego końca.Nawet można polec ale po walce Falubaz natomiast został zmieciony z powierzchni ziemi i to w dodatku przez największego rywala,tego kibice niewytrzymali.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|2)
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.